אתרי צלילה שווים

למען האמת אפשר למצוא בחו"ל וגם בארץ, מאות אתרי צלילה יפהפיים, אם לא אלפים. אבל, מכיוון שלכל אחד יש את רשימת החלומות שלו, הכנו אחת גם כאן. זו כמובן רשימה של מקומות הנחשבים לאתרי צלילה איכותיים. הרשימה מתבססת על מספר רשימות קיימות וכמובן שגם על דעה סובייקטיבית. אתם יותר ממוזמנים להוסיף בתגובות גם את האתרים שאתם מעדיפים

d797d795d7a3-d799d79d-d791d79ed79cd793d799d791d799d799d79d

  1. – האי דמוי הסיכה בדרום הפיליפינים, נחשב לגן עדן לצוללנים. לאי מגיעים בטיסה ישירה ממנילה. גם מקומות אחרים בפיליפינים, כמו האי בורקאי, באים בחשבון – בודאי אם זו הפעם הראשונה שלכם.
  2. האיים המלדיביים – האיים הממוקמים מדרום להודו, נחשבים לגן עדן לגולשים. דרך מקובלת לטיול צלילה באיזור היא בשיט מאורגן – ספארי צלילה – המבצע מספר עצירות לאורך המסלול ומאפשר לבצע 3-4 ביום.
  3. – הריף העצום לאורך חופה המזרחי של מושך אליו מיליוני תיירים. הריף שאורכו כ- 1500 קילומטרים, מושך אליו לעתים גם אוכלוסיות החביבות פחות על צוללנים, כמו כרישים לבנים.
  4. מיקרונזיה – האי הממוקם באוקיינוס השקט, אי שם ממזרח לפיליפינים ומצפון לאוסטרליה, כולל מלבד הטבע המרהיב, גם אתרים רבים של אוניות טבועות, החביבים מאוד על צוללנים, מזכרת מימי מלחמת העולם השניה.
  5. סיני – ראס מוחמד, בדהב שכבר גבה קורבנות שלקו שם בשכרון מעמקים ואתרים רבים נוספים. בעיני רבים, ובהם לא מעט ישראלים, עדיין גן העדן האמיתי של הצוללנים.
  6. גלפאגוס – איי הגלפגוס הממוקמים כ-1500 קילומטרים ממזרח לחופי אקוודור, כוללים אתרי צלילה ושנירקול רבים. בין היתר הם מפורסמים בכך שניתן לצלול שם בחלק מהמקומות עם כרישים ידידותיים, לצד אריות ים ולעתים אפילו להתחרות בשחיה בפינגווינים.
  7. בקובה – בעיקר בגלל ההיסטוריה. באופן כללי באיים הקריביים בכלל ובקובה – שהיא האי הקריבי הגדול מכולם, תמצאו עשרות רבות של אתרי צלילה מרהיבים, עם ברקודות, טונות, גני אלמוגים ועוד.
  8. – בעיקר בגלל הקרבה, גם באה בחשבון. בעיני רבים הים התיכון פחות מושך, בשל תנאי הראות ומגוון הדגה והחי, העשיר פחות מהאתרים הממוקמים באוקיינוסים הגדולים. אבל, גם בטיול באיזור תוכלו ליהנות וכמובן שגם לחזור לגיחות קצרות.

אין תגובות

הוסף תגובה