ברייטון – מפלט ליום או יומיים מלונדון

עיר החוף ברייטון, בדרומה של אנגליה, היא יעד מעולה למי שרוצה לברוח ליום אחד מלונדון ולשנות אווירה. אבל, ברייטון שווה ביקור גם אתם לא זקוקים למפלט מלונדון. ברייטון היא יעד מומלץ להעביר בו לפחות יום או יומיים – עם המשפחה, עם בני הזוג או לבד. היא מציעה למבקר בה שווקים, לונה פארק, מסעדות ואווירה נעימה.

למבקרים בברייטון יש 3 אטרקציות עיקריות:

  1. הרציף – הפיר, שהוא למעשה לונה פארק חביב, הממוקם על רציף שבנוי בתוך הים. אין בו מתקנים רבים מדי, אבל עדיין אפשר להעביר שם חצי יום ללא בעיה, כולל כמה מתקנים מעוררי אדרנלין, רכבת שדים מוצלחת ועוד. בנוסף, כולל הרציף גם 2 אולמות ארקייד ענקיים – עם מכונות משחק ומשחקים שמאפשרים לצבור כרטיסים ולזכות בפרסים. ניתן לרכוש כרטיס יומי אישי, שמאפשר נסיעות בלתי מוגבלות, בעלות של 20 ליש"ט, מחיר לא רע, כאשר העלות לנסיעה בודדות נעה בין 3 ל-5 ליש"ט.

2. השוק – אם אהבתם את קמדן, תאהבו גם את ברייטון. הרחוב הנעימים, סביב רחוב נורט, באיזור תחנת הרכבת, נותנים חוויה קניה נעימה, עם מבחר עצום של חנויות ודוכנים, מאופנה, דרך ג'אגלינג, עתיקות וכמובן מבחר גדול של מסעדות, בתי קפה ודוכני אוכל. כל זה, עם פחות צפיפות משווקי .

3. הביתנים על חוף הים – הביתנים הצבעוניים, אותם אפשר לראות בעשרות סרטים, נמצאים למעשה על חופה של הוב – העיירה התאומה, במרחק של כ-2 קילומטרים מהרציף. שווה ביקור, המחזה הצבעוני מרהיב, ואפשר גם ליהנות מהאוקיינוס.

עוד יתרון של ברייטון הוא שהמרחקים אינם גדולים. ניתן להגיע ברגל מהרציף לשוק ואפילו לביתנים בהוב. כדאי לשקול בחיוב גם את אוטובוס התיירים, שמקיף את האתרים ומאפשר לרדת ולעלות באופן חופשי במשך היום – בכל חצי שעה עובר אוטובוס, הנהג משמש גם כמדריך ובנוסף, מקבלים אוזניות, שגם בהן ניתן לשמוע מידע על האתרים שבהם חולף האוטובוס. המחירים יהיו נוחים יותר מאשר בלונדון – עם קצת התמקחות מגיעים לכ-25 ליש"ט למשפחה של 4 נפשות וכמובן שעבור הילדים מדובר בחגיגה.
צפו בסרטון הבא כדי להתרשם:

הוסף תגובה