מנוע חיפוש בתי מלון כנסו כעת בחרו מלון ותרוויחו

חיטהורן הולנד – אטרקציות עם ילדים

טיול בהולנד עם , כולל מבחר גדול של אטרקציות, חלקן סמוכות לאמסטרדם. אז מה עושה בכל זאת את חיטהורן ליעד חובה ששולח אליה מאות אלפי תיירים בכל שנה, בהם כמובן גם לא מעט ישראלים? הנה כמה פרטים על חיטהורן – בכתיב ההולנדי – Giethorn שיעזרו לכם לקבל החלטה (חיובית כנראה, אם אתם בעניין של ספוילר)

חיטהורן – חובה עם ילדים

אנחנו לא נוהגים להכריז על מקומות כעל חובה, אבל בכל זאת – חיטהורן היה בהחלט גולת הכותרת של הטיול שלנו בהולנד. חיטהורן, במרחק של כשעתיים מאמסטרדם, מכונה לעתים גם ונציה של הולנד, זאת בשל תעלות המים. העיירה אכן בנויה בעיקר משני צידי תעלת מים ועוד מספר רב של תעלות קטנות שיוצאות מזו הראשית. ההליכים לאורך התעלה וחציה גשרי העץ הרבים שמחברים את שתי הגדות, היא חגיגה לילדים וגם למבוגרים שנהנים מהבתים היפים ומהחנויות הרבות. השיט, וגם ההליכה לצד התעלות, לצד גינות פרחוניות ומושקעות, בתים או בקתות שנראה שיצאו מספרי אגדה ועשרות הסירות שמשייטות לצידכם, הופכים את הטיול לחוויה נעימה במיוחד.

בסופו של דבר, כמו כולם, גם אנחנו שכרנו סירת מנוע קטנה, שמתחילה במסלול בפקק (בעונת התיירות), לאורך התעלה הראשית, ומשם היא יוצאת לאגם פתוח יפה ורחב ידיים, באורך של כ-2 קילומטרים. שם אפשר גם לעגון ב-2 איים בדרך יחד עם מטיילים אחרים ולהרגיש לרגע רובינזון קרוזו. הסירות לא מהירות מדי, ואפשר בקלות לתת לילדים ליהנות מהנהיגה – בודאי באגם הפתוח.
פירוש השם חיטהורן בהולנדית הוא קרני עזים. במהלך הסיור לא ראינו יותר מדי עזים, אבל כאשר צולחים את התעלות, אפשר לראות פה ושם חיות משק, בעיקר סוסים ובעלי חיים אחרים. גם הדרך מהחניון העמוס, אבל המסודר, בכניסה לעיירה, עד לאיזור השכרת הסירות, צפויה לכם הליכה נעימה – כמובן כמו כמעט בכל מקום בהולנד, לאורך תעלה, הליכה של קצת יותר מחצי קילומטר, שתאפשר לכם ליהנות מהתרשמות ראשונית מהעיירה.

חיטהורן הולנד – כמו ונציה

חיטהורן הולנד

שיט תעלות בעיירה חיטהורן בהולנד

אם יהיה לכם מזל, תוכלו גם להתקל בספינת פיראטיים מזמרת. הספינה והצוות צבעוניים והשירה נעימה, אבל הצוות לא מרחם בכל הקשור לרעם התותחים מרעיש האוזניים.
העיירה מלאה גם בחנויות מעוצבות, כך שבזמן שהילדים יכולים להתרוצץ ולחצות את התעלה בין גשרי העץ החמודים המשובצים לעברה, אמא יכולה לרכוש מזכרות ומתנות לבית, לא תמיד במחיר מופקע..
את הטיול בחיטהורן אפשר כמובן לסיים באחת המסעדות במקום, אפשר בהחלט להסתפק גם במה שהמקומיים אוהבים מאוד – פיש אנד צ'יפס, כלומר – דג מטוגן וצי'פס, בגרסה טיפה שונה מזו האנגלית.
חיטהורן יכול בהחלט להיות יום טיול שלם, במיוחד אם לנים באיזור אמסטרדם או באחד מפרטי הנופש המרוחקים ממנו שעתיים או יותר. יחד עם זאת, מיטבי לכת יכולים בהחלט לשלב את חיטהורן עם אטרקציות אחרות, כמו טחנות רוח, שווקי גבינות, כפרי דיירים וכו'. תוכלו לקרוא כמובן על אטרקציות נוספות בהולנד בכתבה הולנד עם ילדים