בחו"ל מהווה מרכיב משמעותי מעלות החופשה. בשל שפע חברות ההשכרה, הצורך לקרוא אותיות קטנות וחוסר ההבנה של הנוסעים, הומצא מנוע החיפוש של רנטלקאר, המופיע כאן ומאפשר לכם למצוא את הרכב המתאים והזול ביותר עבורכם, מתוך שלל חברות . בחרו במיקום ובתאריכים וקבלו את כל התוצאות. מתחת למנוע חיפוש הרכבים, הכנו לכם עיצות וטיפים חשובים כדי שהשכרת הרכב תעבור בשלום. בהצלחה


שוכרי רכב רבים מעדיפים להסתמך על המלצת סוכן הנסיעות, אבל, הטיפים וגם הלקחים במאמר זה, יבהירו מדוע כדאי לעשות כמה בדיקות לפני שבוחרים את חברת ההשכרה ויותר מזה – לשקול השכרת רכב ישירות מחברת ההשכרה – באתר הבינלאומי.

השכרת רכב – עשה ואל תעשה

ואחרי הסיפור האישי הכואב על עזות המצח של חברת – שאגב מבדיקה מול סוכנת הנסיעות המסורה שלי – והמומלצת – אורלי קרינגל מאופקים – יש להודות שהיא ממש לא החברה היחידה שנוהגת כך, הנה טיפים ועיצות לפני שאתם שוכרים את הרכב

 • סל קל – אפשר ורצוי להביא מהארץ. במיוחד אם אתם אוספים ומחזירים את הרכב מהשדה. זה לא רק החסכון בכמה עשרות יורו, אלא בעיקר שימוש בכסא שאתם מכירים וסומכים עליו ומותאם לתינוקכם.
 • מיכל מלא – חברות השכרת הרכב מוסרות את הרכב עם מיכל מלא ומצפות לקבל מיכל מלא גם עם החזרת הרכב – אלא אם כן רשום לכם מפורשות משהו אחר בהסכם. אם לא תמלאו את המיכל, תחוייבו בסכום מופרז שתגבה החברה על מילוי עצמי. לא צריך למלא בכניסה לנמל, גם 10 או 15 קילומטרים לפני השדה יעשו את העבודה.
 • סקר שוק – טיפ נדוש, אבל מה לעשות, כאשר אתם רוכשים חבילה לחו"ל בכמה אלפי דולרים, נראה לכם שהתשלום לחברת השכרת רכב בחו"ל הוא כסף קטן, אבל הפערים בין החברות יכול להגיע לעתים בשכירות של שבוע, ליותר ממאה יורו.
 • עדיף לשכור רכב מהארץ – כמעט תמיד, יהיה זול יותר לסגור את השכרת הרכב מהארץ ולא ממדינת היעד, בכל מקרה רצוי שלא לבצע את השכירות בדוכן עצמו, אז תשלמו מחיר מחירון ללא ההנחה שמקבל סוכן הנסיעות שלכם, או הנחה שמוצעת לעתים באתר אינטרנט.
 • השכרת רכב באינטרנט

  חשוב מאוד לדעת – השכרת רכב מהארץ – הכוונה היא שיקר ביותר לשכור את הרכב ישירות בדלפק החברה. אבל, בשנים האחרונות נפתחה אפשרות שלעתים זולה יותר – השכרת רכב דרך האינטרנט, באתר החברה. דוגמא אישית – ביקשנו לשכור רכב משפחתי בשדה התעופה של בריסל באוגוסט 2011 לתקופה של 8 ימים. המחיר הזול ביותר שקיבלנו בארץ היה 449 יורו, כולל ביטוח. באתר של חברת סיקסט העולמית, באמצעות חיפוש פשוט ברשת של רכב בבלגיה, הצלחנו למצוא רכב דומה במחיר זול משמעותית – יותר מ- 100 יורו הנחה, כולל הביטוחים.

 • ביטוח על רכב בחו"ל – ברור שאם אתם מחזירים את המכונית ללא פגע, לא היה צורך בביטוח, אבל בכל זאת, כדאי לשקול ביטוח מלא, כולל כיסוי על גניבת הרכב, אחרת אתם עלולים להדרש לשלם אלפי דולרים על נזקים או גניבת המכונית.
 • חניה – נוסעים עם רכב שכור בחו"ל? בידקו מראש למשל שבבית המלון שלכם יש חניה לאורחים ואם לא – בידקו מראש מה תהיה העלות. בנוסף, גם בחלק מהערים הגדולים – באירופה ובארצות הברית, הכניסה למרכז בלתי נסבלת, הן בשל עומס התנועה והן בשל עלויות החניה. כדאי ללמוד מראש את המסלול ולשקול לחנות בכניסה לערים, בחניוני חנה וסע – הממוקמים לראש ליד תחנת הרכבת התחתית או תחבורה ציבורית אחרת.
 • רישיון בין לאומי – סאגה בלתי נגמרת, אבל בשורה התחתונה – במרבית המדינות, בוודאי בגוש האירו, הרישיון הישראלי החדש – כרטיס פלסטי ותמונה, הוא מספיק ואין צורך בשל פעם שאתם משכירים רכב בחו"ל גם לרוץ ולעשות רישיון בינלאומי
 • שימו לב לשעות ההחזרה – בדרך כלל השכרה היא לתקופה של 24 שעות. אם תאחרו במעט – תחוייבו על השכרת רכב ליום נוסף.
 • שעת קבלת הרכב – חשוב מאוד כדי למנוע עגמת נפש, לזכור גם למסור שעת הגהה משוערת. כמובן שאם תמסרו שעת הגהה מאוחרת מדי, אתם עלולים להגיע לסוכנות ולגלות שהרכב עדיין לא מוכן עבורכם. אבל – שימו לב, גם שעה מוקדמת מדי יכולה להיות בעיה. לדוגמא, בנסיעה שבצענו באפריל 2011 לשדה התעופה של לוטון, רשמה הסוכנת בטופס הזמנת הרכב את השעה 10.30, ככל הנראה באופן אוטמטי. אנחנו הגענו בשעה 12:30 ונדהמנו לגלות שלא ממתין לנו רכב. לדברי נציג חברת הרץ בשדה התעופה, על פי ההסכם, אם אנחנו לא מגיעים במשך שעה לאחר שעת ההזמנה, הם רשאים להשכיר את הרכב ללקוחות אחרים וכך נעשה במקרה שלנו. בסופו של דבר, לאחר המתנה של שעה נאלצנו להתפשר על רכב מיושן יותר. ההגיון כמובן עקום, שהרי אם אני משלם על רכב משעה 10:30 הוא שלי, גם אם אני מחליט שימתין לי עוד 24 שעות בסוכנות, אבל כאמור, בחברה רואים את האיחור כהזדמנות לרווח נוסף..לתשומת לבכם

הרץ השכרת רכב כמשל

הפניה של הרץ - תשלום על הדו"ח

הפניה של הרץ – תשלום על הדו"ח

בקיץ 2009, במהלך טיול בהולנד, כמובן עם רכב שכור, של חברת הרץ השכרת רכב, הצלחתי באחד הימים לעבור על המהירות המותרת. כעבור יותר מחודשיים הגיע הבית מכתב של הרץ ובו הודעה כי קיבלנו קנס. החברה מסרה עוד כי למעשה הקנס יגיע במכתב נפרד והם רק מזהירים אותנו על החדשות. על השירות הנ"ל, נדהמנו לגלות, כי הרץ השכרת רכב גבתה כ- 15 יורו – 10% מגובה הקנס שאכן הגיע בהמשך..

כמובן שהחיוב היה מגובה באותיות הקטנות בחוזה השכירות והוא מהווה לקח לכולנו – גם כאשר שוכרים רכב, חשוב לשמוע את המלצת הסוכן, אבל חייבים גם לקרוא את ההסכם השלם, עוד לפני שחותמים.

ההסבר של הרץ - החוזה מתיר להם לגבות על "המאמץ"

ההסבר של הרץ – החוזה מתיר להם לגבות על "המאמץ"