טור דה מונבלאנק יום 5 – יום 5 – קורמאיור עד ריפוג’יו בונאטי

לאחר התאוששות בקורמאיור, היום החמישי מתחיל ממש ממרכז העיר – שביל ה-TMB  יוצא מאחורי הכנסיה הראשית, בלב המדרחוב. משם צועדים כחצי שעה לאורך הכביש, בעליה מתונה אל מחוץ לעיר. אם תתעקשו – ניתן לקחת אוטובוס, או טרמפ לקילומטר או שניים הראשונים, אז מגיעים למפל מלאכותי ויוצאים אל שביל ההליכה.

עליה מקורמאיור אל ריפוג'יו ברטונה

סובב מון בלאן יום 5 – העליה מקורמאיור אל ריפוג’יו ברטונה (צילומים: אתר טייל)

לאחר שעה וחצי עד שעתיים, מרחק של 4 קילומטרים, אבל טיפוס מייגע מגובה של כ-1,200 מטרים ועד ל-1,996 מטרים, תסיימו את הקטע הקשה של היום – העליה אל ריפוג’יו ג’יאורג’יו ברטונה (Rifugio Giorgio Bertone). מקום מצויין לעצור, לשתות קפה, בירה או פאנאשה – הגרסה האיטלקית לשנדי – בירה עם ספרייט ולהתפעל מהנוף ומהטיפוס המרשים.

ריפוג'יו ג'יאורג'יו ברטונה

ריפוג’יו ג’יאורג’יו ברטונה. גובה 1996 מטר

משם, המשך היום קליל יחסית, בעיקר לאורך שבילי הליכה נוחים, מוצלים בחלקם ומישוריים, כאשר משמאלכם תהנו מתצפית אל המונט בלאנק והפסגות הסובבות אותו.

לאחר 3 שעות נעימות ו-11 קילומטרים, שכוללים כ-500 מטר עליה וכ-460 מטר ירידה, תגיעו אל ריפוג’יו בונאטי (Refuge Walter-Bonatti). במקום, הממוקם על גבעה, יש נוף מרהיב להרים. זהו אחד הרפיוג’ים הגדולים, עם חדר דורמיטורי ענק וזהו גם נקודת סיום פופולארית ליום.

הדרך אל רפיוג' בונטי

הדרך אל רפיוג’ בונטי

עם זאת, ובמיוחד אם אתם מעדיפים מלון נעים ומרווח יותר, אנחנו מציעים את אחת מהחלופות הבאות: הראשונה, היא להמשיך לאורך שביל הטרק עוד כ-5 קילומטרים של הליכה מישורית בעיקרה ולסיים את היום הלא ארוך, בשאלט ואל פרט (Chalet Val Ferret), או אפילו לטפס 45 דקות נוספות עד רפיוג’ הלנה (Refuge Hélène), כדי לקצר מעט את היום הבא. ל-2 מקומות אלו, רצוי כמובן להזמין מקומות מראש.

אפשרות נחמדה נוספת היא לרדת מריפוג’יו בונאטי אל לאבאשיי (Lavachey), הממוקם בעמק מתחת, ירידה של פחות משעה. גם שם, אם הזמנתם מקומות מראש, תוכלו לישון באחד מ-2 מלונות מקומיים.

הירידה מרפיוג' בונאטי אל לאבאשיי

הירידה מרפיוג’ בונאטי אל לאבאשיי

אופציה נוספת היא לישון 2 לילות בקורמאיור, ואז לצאת ליום עם ציוד ליום אחד בלבד, לחזור לקורמאיור ולמחרת בבוקר, לעלות שוב על האוטובוס ולהמשיך למחרת מלאבאשיי, או שאלט ול פרט

הוסף תגובה