מנוע חיפוש בתי מלון כנסו כעת בחרו מלון ותרוויחו

טיסות לתאילנד: בנגקוק, צ'אנג מאי, קוסמוי, פוקט

חברות תעופה רבות נלחמות על הקו החם של , ניתן כיום לטוס ישירות, ישנן דרך ירדן, תורכיה או חלופות נוספות. פופולריות מאוד בקרב תרמילאים וגם משפחות שהפכו את ליעד חם לטיולי משפחות בחופשות. יש הבדל גדול בין החברות בזמני הטיסה – נטו וברוטו וגם במחירים, בגמישות ובמספר הטיסות השבועיות. קבלו את לתאילנד – המדריך המלא.


טיסה ישירה מתל אביב לבנגקוק – עם אל על, נמשכת 11 שעות – זאת בשל העיקוף של חברת אל על, הנמענת מלחלוף בתחומן האוירי של מדינות עוינות. טיסות עם חברות אחרות, דרך ירדן, עם רויאל ג'ורדניאן, אוזבקיסטן (אוזבקיסטן איירלינס) או תורכיה (טורקיש איירליינס), יכולות להמשך זמן דומה, למרות הצורך בהחלפת המטוס ולעתים אף פחות, זאת של קו הטיסה הישר. כך, לדוגמה, בבדיקה שערכנו לטיסות במאי 2018 – טיסת רויאל ג'ורדניאן לבנגקוק, כולל עצירה בעמאן, תמשך 10:45 שעות ותעלה 780 דולר. טיסת אלעל לבנגקוק, תמשך 10:50 שעות ותעלה 900 דולר. ניתן לרכוש כרטיס טיסה לתאילנד עם רויאל ג'ורדניאן במחיר זול יותר – כ-715 דולר, אבל עם עצירה ארוכה ומשך טיסה של כ-28 שעות.

טיסות ישירות לתאילנד

חברת אל על היא כיום החברה היחידה שמאפשרת טיסות ישירות לתאילנד, זאת לאחר שחברת תאי התאילנדית הפסיקה להחזיק את הקו. בחודש יולי 2018 מצטרף שחקן ישראלי חדש לשוק – ארקיע שתקיים 2 טיסות ישירות לבנגקוק מדי שבוע ומבטיחה להיות זולה יותר. לטיסות הישראליות הישירות לבנגקוק חסרון אחד בולט: בשל מגבלות שונות של איזורי טיסה ומדינות אויב, המסלול של אלעל עוקף את מדינות ערב וכך הטיסה נמשכת קרוב ל- 11 שעות והיא למעשה הטיסה הארוכה ביותר של אל על למזרח – יותר מאשר ליעדים מרוחקים יותר כמו הונג קונג או בייג'ינג.

טיסות עם עצירת ביניים לתאילנד

לצד 2 החברות שהזכרנו, יש מבחר עצום של טיסות לתאילנד, במגוון של מחירים וגם שעות טיסה. האופציות הזולות וגם החביבות במקרים רבים על תרמילאים, שרוכשים כרטיס פתוח לשנה או לתקופה ארוכה אחרת, היא דרך מדינות ברית המועצות לשעבר, כמו אוזבקיסטן. הטיסות דרך יעדים אלה לרוב זולות יותר – במקרים רבים פחות מ- 1,000 דולר לכרטיס, אבל מאידך, מדובר בחברות תעופה פחות נחשבות ולעתים גם זמן הקונקשן ארוך והופך את הטיסה לעתים לתהליך של למעלה מיממה. 2 אופציות פופולריות בתקופה האחרונה הן טיסה דרך אוזבקיסטן, עם אוזבקיסטן איירלינס, עם קונקשן מוצלח שיכול להביא אתכם לבנגקוק בתוך 14 שעות. חלופה אחרת היא דרך קייב, עם חברת ארו סוויט איירליינס, שם לרוב הקונקשן ארוך יותר.

טיסות לתאילנד דרך ירדן

אופציות פופולריות בשנים האחרונות, שהיקף הפעילות דרכן משתנה לפי מצב הרוח הפוליטי, הוא טיסה דרך ירדן או טיסה דרך תורכיה. הירדן – רויאל ג'ורדניאן, מציעה טיסה מצויינת מבחינת לוחות הזמנים – טיסה קצרה לעמאן ומשם במהירות, טיסה לבנגקוק. המחיר לרוב נוח מאוד.
עוד טיסה זולה ונוחה יחסית היא של טורקיש איירליינס, דרך איסטנבול. גם כאן, מן הסתם, המתיחות בין ישראל לתורכיה, פוגעת במחצית השניה של 2011 בפופולריות של הקו.

טיסות לתאילנד דרך אירופה

דרך נוחה ולא תמיד קצרה מאוד, היא להגיע למזרח דרך טיסה קצרה למערב – כלומר, טיסות עם לופטהנזה דרך פרנקפורט, או עם אוסטריין איירליינס דרך וינה וכמובן שיש גם חלופות רבות נוספות. היתרון כאן, הוא שבשל המבחר הגדול, ניתן למצוא כמעט תמיד טיסה במחיר סביר. הבעיה, שמי שנוסע לזמן קצר יחסית, לא רוצה לאבד יום שלם בכל כיוון. אם אתם תרמילאים, אפשר לשלב בכיף טיסה דרך אירופה, ואולי אפילו להעביר בדרך יום או יומיים בעיר בירה מערבית קרירה, לפני הנחיתה בבנגקוק המהבילה.

מחיר טיסות לתאילנד

טיסות לתאילנד - טיפים למי שמחפש טיסה לבנגקוקמחיר כרטיס טיסה לבנגקוק הוא בין 800 ל- 1,000 דולר בקירוב, תלוי בעונה, בחברות שהזכרנו קודם, ניתן להשיג גם כרטיסים זולים יותר, כמו כרטיסי טיסה לסטודנטים, כרטיס טיסה פתוח לזמן ארוך (כלומר, אפשר להזמין את הטיסה החזרה על בסיס מקום פנוי, כשיגמר לכם החשק לטייל, או המזומנים בחגורת הכסף).

שדה התעופה של הוא אחד משדות התעופה הגדולים והסואנים במזרח הרחוק, בשל העובדה שבנגקוק משמשת כתחנת מעבר בדרך למדינות השכנות וגם למדינות מרוחקות יותר כמו אוסטרליה וניו זילנד.

משדה התעופה לעיר זמן הנסיעה הוא עד שעה – תלוי היכן ממוקם המלון או האכסניה וכמובן שגם בשעת ההגעה. דרך נוחה יחסית היא במונית – הישראלים אוהבים ונוהגים להכנס למונית ברביעיה. בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם ישראלים ותיקים בשדה, כיצד לתפוס מונית בתעריף סביר ולא ליפול למלכודות תיירות.

טיסות פנים בתאילנד

מבנגקוק יש טיסות פנים רבות לצ'אנג מאי בצפון (שעה ו- 10 דקות) ולאיים (שעה עד שעה וחצי – לפוקט). טיסות הפנים בתאילנר עולות בסביבות ה- 40 עד 60 דולר לכל כיוון והן דרך מעולה וכמובן קצרה יותר מנסיעות באוטובסים ליעדים שהזכרנו – נסיעות הנמשכות לעתים 12 שעות.

נחיתה בבנגקוק היא בדרך כלל רעיון טוב גם למי שרוצה להמשיך ליעדים נוספים במזרח הרחוק. כרטיסי הטיסות בתאילנד, בעיקר דרך סוכניות הממוקמות באיזור התרמילאים – ברחוב הקואסן, הם במקרים רבים יהיו זולים יותר מכרטיסים שתרכשו מראש. זו דרך טובה לתרמילאים ולכל מי שיש זמן בשפע ומוכן להסתכן בהמתנה של מספר ימים.

תגובה אחת

הוסף תגובה