מנוע חיפוש בתי מלון כנסו כעת בחרו מלון ותרוויחו

טלפון סלולרי בדיוטי פרי – לרוב לא משתלם

עומדים לטוס לחו"ל ומתכוונים לעצור בדרך ולרכוש סמארט פון בפטור ממס? בדיקה שערכנו למרבית המכשירים המוצעים למכירה באלמ מוכיחה כי לרוב תוכלו להשיג את המכשיר הסלולרי שלכם במחיר זול יותר בחנות הקרובה לאיזור מגוריכם. הבדיקה נכונה ל-31 באוגוס 2017, אתם מוזמנים כמובן להביא נתונים אחרים בעתיד, אם יהיו כאלהבראשית אפריל ביטל שר האוצר את מס הקניה על מכשירים סלולריים, ובכך הפך את ההבדל במחיר בין טלפונים פטורים ממס – למשל מכשירי סלולר בדיוטי פרי, לבין מכשירים הנמכרים בחנויות בארץ, לקטן יותר. תיאורטית, ההבדל המחיר צריך להיות גובה המע"מ, כלומר הבדל של 17% לטובת סמארט פון שנמכר בדיוטי פרי. בפועל, הפערים קטנים יותר ולעתים, המחיר הזול יותר יהיה בישראל.

לדוגמה, מכשיר הדגל של אפל – אייפון 7, 128 ג'יגה, מוצע באלמ דיוטי פרי תמורת 859 דולר, שהם 3,053 שקלים.בישראל המכשיר מוצע החל מ-2,900 שקלים, במגוון חנויות של היבוא הלא רשמי – מדובר ביבוא הכולל אחריות, אך לא של היבואן הרשמי i-digital. למי שיכול להזדכות על המע'מ, הרי שהפער גדול יותר. ברכישת טלפון המדינה מכירה ב-2/3 מהמע'מ ובמקרה זה, מדובר בהחזר כספי של 280 שקלים, כלומר – הפער גדל ל-430 לטובת הרוכשים בארץ. מי שמתעקש על היבוא הרשמי – ויש לו כמובן יתרונות, ישלם 3,300 שקלים על המכשיר, 250 שקלים יותר מאשר בדיוטי פרי. מצד שני, אם ניתן להזדכות על המע'מ, התמונה מתהפכת – אייפון 7 בדיוטי פרי, יהיה יקר ב-70 שקלים מרכישה בחנות ישראלית.

סמארט פון – היבוא המקביל זול מהדיוטי פרי

עוד דוגמה בולטת הוא מכשיר הדגל של LG – lg g6, כאשר משווים את דגם 32 ג'יגה, אפשר לרכוש כי המחיר של lg g6 בדיוטי פרי בחנות אלמ הוא 610 דולר – מעט זול יותר ממחיר היבואן ברשמי בישראל שעומד על 686 דולר – כ-2,440 שקלים, ללא הבדל אם אתם מזדכים על המע'מ, ויקר יותר ממחיר היבוא המקביל, שעומד על 590 דולר, עוד לפני הזיכוי על המע'מ.

במקרה של גלקסי S8 – זהו טלפון סלולרי בנפח 64 ג'יגה שנמכר בדיוטי פרי ב-749 דולר, שהם 2,662 שקלים. המכשיר מוצע בישראל ביבוא מקביל במחיר של כ-2,450 שקלים וביבוא רשמי במחיר של כ-3,000 שקלים, כלומר 844 דולר. המחיר גבוה ממחירו של גלקסי s8 בדיוטי פרי, אך שוב, אם מקבלים זיכוי על המע"מ, הפער בטל בששים.

בדקנו גם מכשיר פופולרי מהקצה השני – כלומר, בקטגוריות המכשירים הזולים וכאן התמונה קובעת בבירור – לא משתלם לרכוש טלפון סלולרי בדיוטי פרי. בדקנו את המיזו M5 הפופולארי. המכשיר מוצע בדיוטי פרי ב-179 דולר, שהם 636 שקלים. המכשיר מוצע בישראל במחירים שנעים בין 598 ל-646 שקלים – לפי נתוני זאפ. כלומר, גם בחנות היקרה ביותר, המחיר זהה לדיוטי פרי והוא כמובן זול יותר, אם ניתן להזדכות על המע"מ.

השורה התחתונה – כדאי לבדוק היטב לפני שאתם רצים לרכוש סמארט פון בנתב"ג..וזה לפני שדיברנו על המחירים בערים שונות אליהן אתם מגיעים בנסיעתכם..

 

 

הוסף תגובה