כללי בטיחות לצלילה ולאחריה

צלילה ספורטיבית היא, לפחות על פי הדעה הרווחת באתר טייל, אחת החוויות המרגשות והמרהיבות שהטבע מזמן לנו. אבל, כמו בכל פעילות ספורטיבית, בוודאי כזו המפעילה לחצים גדולים של גופינו (למי ששכח, או עוד לא למד – כל 10 מטרים מתחת לפני המים, מוסיפים לחץ של אטמוספירה נוספת על גופינו). לכן, לפני שאתם יוצאים לצלול חשוב לזכור כמה דברים, הנה כמה כללים חשובים

  1. יש להמנע מטיסה לפחות 24 שעות לאחר הצלילה האחרונה, בשל הפרשי הלחץd79ed799d79bd79cd799-d797d79ed7a6d79f-d79cd7a6d79cd799d79cd794
  2. אין לרדת מתחת לעומק של 30 מטרים, בעיקר בשל חשש משכרון מעמקים – אשר גורם לחוסר התמצאות ותחושת אופוריה מסוכנת.
  3. ביטוח בתוקף: במרבית המועדונים הרציניים לא יתנו לכם להכנס למים ללא ביטוח צלילה בתוקף. ניתן לרכוש ביטוח שנתי וגם ביטוח חד פעמי, ליום או למספר ימים.
  4. במקרה של מספר צלילות ביום – העומק ילך ויקטן. כלומר, אם בצלילה הראשונה ירדתם עד לעומק של 25 מטרים, בצלילה הבאה אסור יהיה לרדת נמוך יותר וכך הלאה.
  5. השוואת לחצים: כאשר עולים לפני הים, יש לבצע זאת בצורה מבוקרת, ולעצור להשוואת לחצים למשך מספר דקות בעומק של 5 מטרים מתחת לפני הים.
  6. צלילת רענון: אם לא צללתם זמן רב, אל תוותרו על צלילת רענון. היא תעלה עוד כמה עשרות שקלים, אבל היא כוללת תזכורת לדברים חשובים ובסופו של דבר היא צלילה לכל דבר. תאונות צלילה הן נדירות למדי, אבל עדיין חשוב לזכור כי מדובר בספורט שאי הקפדה על הכללים, עלולה לעלות לכם ביוקר.

הוסף תגובה