פיצה ברוקלין – הפיצות השוות של ניו יורק

כל מי שביקר בניו יורק, יודע שתושבי התפוח הגדול פנאטים רואים באכילת את אחד הטקסים החשובים. ברוקלין, מנהטן או קווינס. לברחבי פזורות מאות פיצריות, חלק גדול מהן הפך למוסד ולמוקד עליה לרגל. אז איך יודעים לאיזו פיצריה ללכת ואיפה תקבלו פיצה מושלמת בניו יורק? תשובה חלקית נותן ג’ון סטיוארט.

ג'ון סטיוארט אוכל פיצה. צילום: מהטלויזיהסטיוארט ניצל בתוכניתו את האירוח של שרה פיילין בעיר על ידי המיליארד דונלד טרמפ, שלקח אותה לפיצריה ברחוב ברודווי, פיצריה שהיא חלק מרשת פמיליה ולדעת סטיוארט לא מתקרבת להיות אחת הפיצריות הטובות בעיר. במסגרת המונולוג, בתוכנית הדיילי שואו שלו, בקומדי סנטרל, סטיוארט, מזועזע מטעמו הקולינרי של המיליארדר ולא פחות מכך שהוא אכל את הפיצה עם מזלג,  נתן רשימה אלטרנטיבית של פיצריות שוות בעיר, הנה הרשימה של סטיוארט ששווה לגזור ולשמור לקראת נסיעתכם הקרובה לניו יורק. בכל זאת, מדובר בניו יורקי ותיק שנראה רציני מאוד בנוגע לפיצה שלו ואף כינה את ניו יורק כ”מכה של פיצות”.

פיצות מומלצות בניו יורק – על פי ג’ון סטיוארט

  • פיצה לומברדיס – LOMBARDI’S: הפיצריה הותיקה של ניו יורק, באיטליה הקטנה. סטיוארט ציין במיוחד את נקניקי החזיר שמכינים שם.
  • פיצה גרימלדיס – GRIMALDI’S PIZZERIA: פיצריה מתחת לגשר ברוקלין, מפורסמת בתנור האבן. לדברי סטיוארט, חשוב להגיע לפיצריה מוקדם – לא יאוחר מ-4, שכן אחר כך התור של חובבי הפיצה מגיע עד לנהר המזרחי.
  • פיצה טוטונוס – TOTONNO’S – פיצריה בקוני איילנד, מפורסמת בבצק הדק וברוטב המתוק.
  • פיצה ארתורוס – ARTURO’S: פיצריה ברחוב איסטון, עם תנור פחמים ובצק חרוך מעולה.
  • פיצריית ג’ונס – JOHN’S: עוד פיצריה ותיקה, משנת 1920, שממוקמת ברחוב בליקר וחביבה מאוד על סטיוארט. לדבריו, יש סיכוי שהפיצריה תהיה מלאה ואז אפשר ללכת לסניף הנוסף של הפיצרייה – באפר איסט סייד. האוירה לדבריו לא תהיה זהה, אבל הפיצה מעולה גם שם.
  • פיצה דנינוס – DENINO’S: פיצריה בסטטן איילנד, מיוצרת עם פירורי לחם בתחתית, מה שנותן לה מרקם מיוחד
  • פיצה ג’ו – JOE’S: פיצרייה ברחוב קרמיין

הוסף תגובה