חופשה בנאפולי איטליה – מדריך נאפולי למטייל העצמאי, כולל דרום איטליה

נאפולי למטייל – מעניקה חוויה של אוכל מדהים, קפה פנטסנטי, כדורגל ונופים מריבים מסביב. חופשה בנאפולי, העיר המרכזית של דרום איטליה, מציעה המון למי שמוכן לקפוץ פנימה לעיר הכאוטית. אפשר לבלות בה יומיים וגם בן שבועיים, אם אתם רוצים להרחיב את המעגל לכלל דרום איטליה, החל מתחנת החובה – הריסות פומפיי שהתשמרו באופן מדהים ועד לרצועת החוף היפה של סורנטו, אמלפי והסביבה.

נאפולי למטייל – אטרקציות במרכז העיר

חופשה בנאפולי היא חופשה של ריחות, טעמים, צפיפות ורעש. זו אינה עיר אירופאית קלאסית, כמו למשל רומא או פאריס, עם רחובות מעוצבים ומרהיבים, אבל מה שאין לה בארכיטקטורה, נאפולי משלימה בגדול באגפים אחרים: אפשר למצוא בכל פינה אצלה קפה מדהים, מאפים מעולים, פיצות אולי הטובות בעולם, סמטאות מרתקות וגם כנסיות מרשימות – חלקן מהחשובות בעולם הנוצרי.

נאפולי סוטרנאה – אולי האטרקציה העיקרית של העיר – העיר התת קרקעית, שנבנתה בשלבים, במשך אלפי שנים, מתקופת היוונים, אחר כך הרומאים וגם במאה האחרונה, שימשו המנהרות והאולמות הגדולים שנחצבו מתחת לאדמה בין היתר למפלט מההפצצות הכבדות של מלחמת העולם השניה. נאפולי היתה אחת הערים המופצצות ביותר, בשלב ראשון על ידי בנות הברית, ולאחר שאיטליה עברה צד, נאפולי הפכה ליעד גרמני. הסיור במנהרות נמשך כשעתיים, יש מספר סיורים גם באנגלית, כדאי לברר מראש. הכניסה – כ-10 יורו לאדם.

כנסיות בנאפולי – נאפולי היא עיר קתולית ולאורכה ולרוחבה נמצאות למעלה מ-250 כנסיות, בהן כמה מהכנסיות החשובות לנצרות. לתייר הישראלי מספיקה לרוב כנסיה אחת או שתיים..תוכלו להכנס פשוט אל אלה שתעברו בדרככם – כמה עתיקות ומרשימות מאוד. אחת מהן היא Church of Gesù Nuovo – כנסיית גסו נואבו, במרכז העיר, מבחוץ נראית פשוטה, אך כאשר נכנסים מדובר על כנסיה מרהיבה ומרשימה מאוד בגודלה.

חופשה בנאפולי – פיצה, קפה וכדורגל

חופשה בנאפולי תחייב לאחר מכן דיאטה. זו עיר של אוכל נפלא. בראש ובראשונה גאים תושבי נאפולי בפיצה, שהומצאה בעיר. יש מספר עצום של פיצריות מומלצות בנאפולי סה”כ רשומות למעלה מ-600 פיצריות נאפוליטניות וקשה מאוד ליפול. כלל האצבע שקובע שככל שהתור ארוך יותר, כך גם הפיצה מוצלחת, נכון בדרך כלל, אבל גם כשנכנסו לפיצריות לא עמוסות, לרוב הפיצה היתה מעולה. לכן, לא נמליץ כאן על פיצריה ספציפית.

אותו הדבר נכון גם למסעדות ולקונדיטוריות הרבות הפזורות ברחבי העיר. מומלץ להתנסות במאפים היחודיים של העיר – כמו ספוליאטלה – הפחזנית המקומית הנפלאה – עוד חוויית חובה של נאפולי למטייל.

נאפולי למטייל - חופשה בנאפולי עם כדורגל

מארדונה – הגיבור של נאפולי

קפה בנאפולי – אבל, מעל לכל, מככב האספרסו האיטלקי בנאפולי. כמעט בכל בית קפה, או קונדיטוריה, מככת מכונת האספרסו הידנית, שמייצרת קפה מדהים, סמיך, בעל טעמים עמוקים וגם זול יחסית לישראל – בסביבות יורו למנת קפה. יש להניח שתסיימו את היום עם 4-5 כוסות אספרסו לפחות.

כדורגל בנאפולי – תושבי נאפולי גאים מאוד בקבוצת הכדורגל שלהם, שנמצאת בצמרת הכדורגל האיטלקי בקביעות. בקבוצה מככבים כמה מהשחקנים הבולטים ביבשת, אבל בסיור בעיר, התמונות והחולצות הפופולריות, מלמדות שיש לעיר מלך אחד בלתי מעורער – ארמנדו דייגו מראדונה, שהוביל את הקבוצה לאליפות בסוף שנות ה-80. בכל מקרה, האיצטדיון העירוני הגדול – איצטדיון סאן פאולו, אינו מהמודרנים והנוחים באיטליה, אבל, שווה ביקור. מובטחת אווירה ולרוב גם כדורגל איכותי. כרטיסים ניתן להשיג מראש, במחירים סבירים יחסית לאירופה.

קניות בנאפולי ומחוצה לה

טיול בנאפולי קניות – נאפולי היא לא העיר לסוע אליה במיוחד לקניות. עם זאת, אפשר למצוא בה כמובן את כל המותגים המוכרים וניתן למצוא שם מבצעים שונים. לעיר יש מספר רחובות קניות בולטים. המפורסם שבהם הוא רחוב טולדו – רחוב ארוך ושוקק. אם אתם מעוניינים בשופינג רציני יותר, כדאי לשקול לצאת מהעיר, מרחק של כחצי שעה, לאאוטלט הגדול לה רג’יה – באיזור קזרטה. תוכלו למצוא שם מבצעים מעולים בחנויות של אדידס ונייק. במתחם אפשר למצוא גם חנות של רשת דקתלון ועוד עשרות מותגים.

מעבורות מנאפולי – מהמזח בנאפולי ניתן לצאת במעבורות לטיולי יום לקאפרי, סיציליה ויעדים נוספים.

פומפיי - חצי שעה מנאפוליאטרקציות מדרום לנאפולי – ניתן לצאת לטיולי יום מנאפולי לפומפיי, המרוחקת חצי שעה מהעיר, חד מאתרי הארכיאולוגיה המרשימים בעולם, לערי החוף סורנטו ואמלפי, שהנסיעה אליהן מרהיבה במיוחד וליעדים נוספים לאורך רצועת החוף של דרום איטליה.

 

 

 

תגיות:

הוסף תגובה