סובב מון בלאן – יום 3 – לה שאפיוק עד רפוג’יו אליזבתה או קבנה דה קומבל

היום השלישי של סובב מון בלאן כולל טיפוס של 1,000 מטרים מעבר של פס יפה, אבל בגדול מדובר ביום לא מהקשים, בודאי שלא יחסית ליום הקודם. סך הכל המרחק במסלול הקלאסי כ-15 קילומטרים – מלס שפיוק עד רפוג’יו אליזבתה. כרגיל – סרטון מפורט ממתין בתחתית המסלול

העליה על השביל לרפיוג' מוטטס, בסובב מון בלאן. צילומים: אתר טייל

העליה על השביל לרפיוג’ מוטטס, בסובב מון בלאן. צילומים: אתר טייל

היום מתחיל בעליה של כ-6 קילטורים וגובה של 350 מטרים מלס שאפיוקס (Les Chapieux) עד לרפיוג’ מוטטס (REFUGE DES MOTTETS). זו דרך שאמורה להמשך כשעה וחצי. עם זאת, העליה מתחילה לאורך כביש. ניתן בהחלט לקצר ולקחת הסעה שתקח אתכם לכשני שליש הדרך למוטטס, היכן שהמסלול עובר מהכביש אל שביל סינגל, במרחק חצי שעה ממוטטס.

החרוצים שצעדו עד מוטטס ביום הקודם, מרוויחים. בכל מקרה, אם יצאת מלס שפיוקס, אפשר לעצור במוטטס לקפה של בוקר.

משם, מתחילים בטיפוס של כשעתיים עד למעבר ההרים קול דה לה סיינה (Col de la Seigne). לאחר שתטפסו 662 מטרים, לגובה של 2,515 מטר מעל לפני הים, תמצאו את עצמכם בנקודה יפהפיה בהרים, עם תצפית של 360 מעלות וגם במעבר הגדול – זה הרגע שבו שאתם עוזבים את צרפת לטובת איטליה. את ההבדל תרגישו מיד באיכות הקפה וגם בכינוי מקלטי ההרים – במקום רפיוג’ – ריפוג’יו..

למעבר ההרים קול דה לה סיינה

מעבר ההרים קול דה לה סיינה

תוכלו לבדוק את התיאוריה מיד לאחר המעבר בריפוג’יו לה קסרמטה. זה מקום שניתן גם לישון בו, אם ממש התעייפתם.

משם, הדרך היא במגמת ירידה. בתחילת העונה, לפחות ביוני 2019, מדובר בהליכה ארוכה אבל מהנה על השלג, כולל כמה מקומות שבהם ניתן להחליק. לאחר שתרדו כ-300 מטרים, לגובה 2,183 מטרים תגיעו לריפוג’יו אליזבתה (Refugio Elisabetta). זהו אחר השלטרים העמוסים וכדאי להזמין מקום מראש. אפשרות אחרות, שגם אנחנו בחרנו בה, היא ללכת במגמת ירידה קלה והליכה נעימה, עוד כ-50 דקות, 3.5 קילומטרים בסך הכל ולהגיע לקבאנה דו קומבל (Cabane du Combal) בגובה 1,968 מטרים.

תצפית אל קבאנה דה קומבל ופסגת המון בלאנק שברקע

תצפית אל קבאנה דה קומבל ופסגת המון בלאנק שברקע

זהו אחד השלטרים החביבים לאורך הטור. בסמוך אליו יש כמה מסלולי טיולים קצרים, שתוכלו לבדוק, לאחר שתתמקמו, כמו למשל האגם המרוחק 10 דקות בלבד.

הוסף תגובה