סובב מונט בלאנק – יום 2 – לס קונטמינס עד לה שפיוקס

אחרי היום הראשון הנינוח, היום השני הארוך, הוא יום במגמת הליכה דרומה, לנקודה הדרומית של הטרק, הכולל גם טיפוס משמעותי, יכול להיות הלם למטייל הלא מנוסה.

סך הכל המסלול המתחיל בלס קונטמינס (Les Contamines-Montjoie) ומסתייס בכפר לה שאפיוקס (Les Chapieux), הוא באורך של 18 קילומטרים, אבל כולל טיפוס של 1,316 מטרים, וירידה של 929 מטרים, בהחלט יום קשוח, שכולל גם מעבר של פס בגובה 2,500 מטרים, שעלול להיות מכוסה בשלג עמוק בתחילת העונה.

מסיבה זו, יש כאלו שחותכים את המסלול, גם אתם יכולים לעשות זאת, או לחלופין, לעשות מאמץ ביום הקודם ולטפס כשעה מעבר ללס קונטמינס, כדי לקצר מעט את היום.

כנסיית נוטר דאם דה לה ג'ורג'

כנסיית נוטר דאם דה לה ג’ורג’ (תמונות: אתר טייל)

המסלול עצמו מתחיל כאמור בלס קונטמינס, אנחנו לקחנו מונית שקידמה אותנו כ-3 קילומטרים על הכביש, בנקודת הציון הראשון של היום – נוטר דאם דה לה ג’ורג’ (Notre-Dame De La Gorge). מהכנסייה היפה מתחיל טיפוס לאורך נהר גואש, אל רפיוג’ דה נאנט בוראנט (Refuge de Nant Borrant) שאמור להמשך 45 דקות עד שעה. הרפיוג’  הוא כאמור גם מקום שניתן בהחלט לעצור בו ביום הקודם ובכל מקרה, זה מקום טוב לעצירה של קפה של בוקר לפני המשך המסלול.

הדרך אל רפיוג' דה באלמה. סובב מון בלאן יום 2

הדרך אל רפיוג’ דה באלמה

משם, מרחק של כ-2.5 קילומטרים נוספים, תוך טיפוס של 240 מטרים, יביאו אתכם אל שאלט רפיוג’ דה באלמה (Chalet Refuge La Balme), בגובה של 1,707 מטרים מעל פני הים.

הטיפוס אל קול דה באלמה

הטיפוס אל קול דה באלמה

מכאן, בתחילת העונה, הטיפוס לאורך התוואי הירוק, מתחלף בהדרגה להליכה בשלג. המרחק לא גדול, אבל בשל התוואי והטיפוס, מדובר בכ-3 שעות. בתחילה הליכה לאורך מטרים בודדים של שלג ובהמשך, לקראת הטיפוס למעבר הרים – הפאס, או  קול – בצרפתית, היישר אל קול דה בונהאום – מעבר בגובה של 2,536 מטרים.

הליכה בשלג אל שאלט בונהום

הליכה בשלג אל שאלט בונהום

משם, אם מזג האוויר מעונן, או סוער, ההליכה אל רפיוג’ בונהום, יכולה להרגיש כמו מסע אל הקוטב, מוקפים בשלג ועם ראות נמוכה. אבל, מרחק של כ-2 קילומטרים ובתוך  פחות משעה תגיעו אל שלטר בונהום (Cross shelter Bonhomme). אם התעייפתם, ניתן לסיים גם כאן את היום ולישון בחדרי הדורמיטורי שמציע המקום. בכל מקרה, לאחר העליה המייגעת, זה מקום מצויין לעצירה, לשתות בירה, או שוקו חם, לאכול משהו ולהמשיך של שאמפה לס במרחק של –

שימו לב, מי שמבקש לקצר מעט את המסלול ולוותר על לס שאפיוקס, יכול מבונהום לפנות בשביל אחר אל רפיוג’ אל מוטטס (REFUGE DES MOTTETS), במרחק הליכה של 7.5 קילומטרים לא קשים – במגמת ירידה , שנמשכת קצת יותר משעתיים.

לה שאפיוקס. סוף יום 2, סובב מון בלאן

המסלול הקלאסי קל קצת יותר – 5 קילומטרים של ירידה חדה, של כמעט 900 מטרים, עד לכפר הממוקם בגובה 1,552 מטרים ובמרחק של שעה וחצי של הליכה. במקום זה יש 2 מקומות לינה לבחור מביניהם: מלון חביב – לס צ’אמברס דו סוליי (Les Chambres du Soleil) ולידו הרפיוג’ שכולל חדרי דורמיטורי , רפיוג’ נובה (Auberge Refuge Nova). כדאי לדעת שאין במקום קליטה סלולרית, קשר עם הבית אפשר לעשות רק ברכישת וייפי בבר/מכולת – 2 יורו לחצי שעה.

הוסף תגובה