סרי לנקה – הכל על חופשה בסרי לנקה

מתכננים חופשה בסרי לנקה? סרילנקה היא אחד היעדים המוכרים פחות בקרב מטיילים – ישראלים ואחרים. הגישה אל האי נוחה קצת פחות מהודו או בנגקוק, שכן היא מחייבת טיסות המשך. אבל, מצד שני, המאמץ משתלם – שכן סרי לנקה הוא אי שמציע המון למטיילים, לא רק לגולשי גלים שגילו את המקום כבר מזמן.
הנה מדריך מקוצר לאי שבעבר נקרא ציילון.

מגוון רחב באיזור קטן

כפי שמספרים לעתים על ישראל, גם סרי לנקה נהנית ממגוון רחב של אתרים שונים – מיערות גשם עבותים, דרך מטעי תה, מקדשים עתיקים מרשימים ועד לחופים מרשימים, עם גלים שמושכים אליהם גולשים מכל העולם והכל בשטח קטן יחסית – 65 אלף קמ”ר, פי 3 משטחה של ישראל.
המרחקים הקצרים הופכים את הטיול בסרילנקה לנוח, בוודאי יחסית לאחות הגדולה הודו.
מזג האוויר בסרי לנקה הוא טרופי, כלומר חם ויש סיכוי לגשם במהלך כל השנה. באופן מפתיע, העונה החמה מתחלקת בין האזורים השנים של האי הקטן – סרי לנקה היא האי ה-25 בגודלו בעולם.

מתי לתכנן חופשה בסרי לנקה

טיול בסרי לנקה - פילים בנהר

מזג האוויר בסרי לנקה הוא טרופי, כלומר חם ויש סיכוי לגשם במהלך כל השנה. באופן מפתיע, העונה החמה מתחלקת בין האזורים השנים של האי הקטן – סרי לנקה היא האי ה-25 בגודלו בעולם.
החודשים אפריל עד יוני הם הגשומים ביותר במערב ובחופים הדרום מערבים, בשל המונסון.
המונסון המזרחי – מרטיב את החוף המזרחי בחודשי החורף, בעיקר בנובמבר-דצמבר. בכל מקרה, הגשים בצד המזרחי נחשבים לפחות משמעותיים.
בחודשים אוקטובר-נובמבר, ישנם גשמי מונסון חזקים בפנים האי.
בשורה התחתונה, אם אתם רוצים לטייל בעיקר בחוף המערבי והדרומי, הזמן הטוב ביותר לבקר באי הם החודשים דצמבר עד מרץ.
אם אתם מעדיפים את החוף המזרחי, הזמן הטוב לטובת חופשה בסרי לנקה הוא מרץ/אפריל עד ספטמבר

גידול תה בסרילנקה
מטע עלי תה בסרי לנקה

יעדים עיקריים בסרי לנקה

הבירה קולומבו – לא מוקד המשיכה המרכזי של האי, אבל במסגרת חופשה בסרי לנקה, אפשר בהחלט להעביר שם יום או יומיים באטרקציות, כמו קולומבו פורט – איזור הנמל של העיר, או מקדש גאנגרמאיה, מקדש בודהיסטי, מהגדולים במדינה, שידוע גם בפיל בשם גאנגה שמוחזק בחצר האחורית, בתנאים שתייר מערבי לא יאהב לראות.
נגומבו – עיירת חוף סמוכה לקולומבו, מצפון לה. מטיילים רבים מעדיפים לשהות בה במקום בקולומבו, מה גם שהיא קרובה יותר לשדה התעופה – פחות מ-10 קילומטרים וכ-35 קילומטרים מהבירה. האטרקציות העיקריות בעיירה הן שוק הדגים והלגונה הטבעית היפה.
אנורה דאפורה – בצפון האי, אחת הערים העתיקות בעולם – מהמאה הרביעית לפנה”ס. שימשה בעבר גם כבירת המדינה. העיר ידועה בעיקר במקדשים ואתרי הדת המרשימים שלה.
דמבולה – מדרום לאנורה דאפורה, דמבולה הוא אחד האתרים הבולטים של סרילנקה. במקום נמצאים מקדשי המערה המפורסמים. הביקור במקום מלווה כמעט תמיד בביקור גם בסיגיריה הסמוכה, סלע ענק ומרשים שבראשו נמצאת מצודה שהעליה אליה תקח אתכם דרך קופים וציורי קיר.
קנדי, או קאנדי – עיירת נופש הררית, שהיתה חביבה מאוד על חיילי האימפריה הבריטית, שהקימו בתת היבשת ההודית ‘היל סטיישנס’ – תחנות הרריות, שאפשרו להם לברוח מהחום והלחות של מישור החוף. זו העיר השניה בגודלה והיא ממקומת כ-120 קילמטרים ממזרח לקולומבו.
נוארה אליה – NUWARA ELIYA – העיירה הגבוהה באי, מפורסמת בקטיף עלי התה המתבצע בה. העיירה ממוקמת בדרום האי. ממוקמת לא רחוק מקנדי. גם עיירה זו הוקמה על ידי הבריטים והמקומיים מתייחסים אליה לעתים כ’אנגליה הקטנה’.

אלה – עוד עיירת נופש הררית, מדרום לנוארה אליה. מהסלע המפורסם – אלה רוק, נשקף נוף מרהיב לכל קצוות האי. מעבר לכך, העיירה מושלמת לטיולים רגליים בסביבתה, למטעי תה, מפלים וגבעות.
גאלה – galle – עיירת חוף מנומנמת בדרומה של סרי לנקה שהיתה בעבר קולוניה הולנדית, מה שניכר במבניה.
נילוואי ואופווואלי – החופים המפורסמים של הצד המזרחי של אי.
טרינקומלי – Trincomalee – באיזור החוף המזרחי, בסמוך לנילוואי, מפורסמת לא בשל החופים, אלא בזכות המצודה והמקדשים הטאמיליים

הוסף תגובה