פרנפורט: עיר התערוכות והסיידר של גרמניה

היא עיר בת 2,000, אבל לצד הרובע העתיק היפה, רובה הגדול של העיר נבנה לאחר מלחמת העולם השנייה, מתוך ההריסות של הפצצות בנות הברית. העיר היא כיום בירת התערוכות הבלתי מעורערת של אירופה, כאשר מרכז הכנסים שלה מארח מיליוני מבקרים מדי שנה לתערוכות בכל נושא כמעט שתוכלו להעלות על הדעת.

 

עבור רבים פרנקפורט היא לא יותר מתחנת מעבר – בשדה התעופה הבינלאומי שלה, או לכל היותר מארחת של תערוכה מקצועית בינלאומית, שנמצאת בלוח השנה המתוכנן. אבל, מי שינסה בכל זאת, אפילו במסגרת כמה שעות הטרנזיט, להיכנס לעיר ולטייל בה, יגלה עיר עם קו רקיע ניו יורקי כמעט (כולל מגדל המשרדים הגבוה של אירופה), אוכלוסיה בינלאומית גדולה – כרבע מהתושבים בעיר אינם גרמנים.

אם השתכנעתם ואתם עומדים לבלות פרק זמן בעיר עצמה, הנה כמה המלצות:

ביקור בבית :

בתוך שלל הפאבים ובתי היין בעיר, בולטים גם בתי הסיידר – המוקדשים למשקה האלכוהולי על בסיס תפוח עץ. בלשון המקומית המשקה נקרא אפל ויין – כלומר יין תפוחים. מקום טוב לשבת ולהתנסות במשקה המקומי הוא ברחוב שוייצר – הרחוב הראשי של רובע סאזן האוזן (Sachsenhausen ) – הרובע הממוקם מדרום לנהל מיין, מול העיר העתיקה והוא בפני עצמו אחת מהאטרקציות התיירותיות העיקריות של העיר. בית סיידר מומלץ ומוכר ברחוב שוייצר הוא וואגנר סיידר אהוס. אגב, אם אתם כבר ברחוב, ותפוחים לא בדיוק הקטע שלכם, עדיין תוכלו לבחור בין עשרות פאבים ללא כל קושי.

מועדון ג’אז:

בפרנקפורט פועל כבר מאז שנת 1952 מועדון ג’ז קלר – Jazzkeller. המועדון ארח במהלך השנים את אמני הג’ז הגדולים בעולם, כולל לואי אמסטרונג הגדול. בכל ערב בו תגיעו למועדון תוכלו לצפות בהופעה. אם יתמזל מזלכם תוכלו ליפול על אחד מכוכבי הז’אנר. מרבית ההופעות מתחילות ב- 9 בערב. המועדון ממוקם ברחוב קליין בוקנהיימר, בגדה הצפונית, במרכז העיר.

 

הקתדראלה של פרנקפורט : קייזר דום סנט. ברטלומאוס

הקתדראלה המרכזית של העיר בולטת למרחוק, עם צריך בגובה של 95 מטרים. הקתדראלה שנבנתה על גדת הנהר, במאה ה- 14, שימשה עד סוף המאה ה- 18 ככנסיה שבה הוכתרו מלכי האימפריה הרומית הקדושה. מאז הוקמה היא שוחזרה פעמיים. בפעם הראשונה, לאחר השריפה של 1867 ובפעם השנייה, בשנות ה- 50 של המאה ה-20, בעקבות הפצצות בנות הברית במלחמת העולם השנייה. כיום, במיוחד לאחר השחזור בסגנון ניאו גותי, מדובר במבנה מרשים  השווה ביקור.

 

שוק האוכל של פרנקפורט:

השוק – קלייין מרקט הול, ממוקם במרכז העיר ממש. תוכלו להגיע לשוק המקורה, הכולל למעלה מ- 60 דוכנים של גבינות, נקניקים, פירות, ירקות, יין ותבלינים. השוק פתוח 6 ימים בשבוע – למעט יום א’ והוא ממוקם מצפון לנהר המיין. אם אתם מחפשים משהו אחר, תוכלו למצוא עוד שווקים קטנים רבים ברחבי העיר, כמו שוק הפרחים של יום ו’ – הבלומנמרקט בבניין האופטוואסה במרכז העיר, שוק האיכרים במרכז רחוב הקניות זייל – בימים חמישי ושבת ושוק הפשפשים הגדול של העיר,  המתקיימים בימי שבת בבוקר, עד 2 בצהריים.

הוסף תגובה