צפון הפיליפינים – טרסות האורז של בנאווי ושל בטאד

איזור צפון הפיליפינים – עם טרסות האורז של בטאד ושל בנאווי, השבילים ההרריים סביב סגדה ופגישה עם כפריים מרתקים, הוא אחד המקומות היפים ביותר שתוכלו להגיע אליהם במסגרת טיול במזרח הרחוק. מדובר באיזור שהוא למעשה צפון לוזון – האי המרכזי של הפיליפינים, בוא שוכנת גם מנילה.

צפון הפיליפינים: טרסות האורז של בנאווי ושל בטאד

המרפסת המשקיפה על טרסות האורז

אחד הסיבות העיקריות למיעוט המבקרים באיזור בנאווי ובטד, היא הנגישות.  הפיליפינים עצמה נחשבת ליעד לא מרכזי ולא בצדק, ובמעבר לזה – כדי להגיע על האיזור ההררי, המרוחק כ-400 קילומטרים מצפון למנילה, תאלצו לסוע באוטובוס קרוב ל-9 שעות. ניתן לחלק את הנסיעה, עם עצירה בעיר באג’יו למשל או אל הר הגעש הפעיל פינטובו. בכל מקרה, המאמץ משתלם בגדול.

המשולש הצפוני הקלאסי כולל את בנאווי, בטד וסגאדה. האטרקציה העיקרית באיזור המכונה הקורדילרה – מבחינת הנוף, הם כמובן טרסות האורז המרהיבות – מאות טרסות עד האופק, בכל כיוון שתביטו, בנוף הררי אידיאלי לגידול האורז. אבל, חלק גדול מהחוויה היא הפגישה עם המקומיים – זו לא האוכלוסיה העירונית של מנלי וגם לא אוכלוסיית האיים המורגלת בתיירים. תוכלו להתקל במקומיים כפריים רבים, עם מצ’טות, או כלי עבודה כפריים, חלקם לבושים בתלבושות ססגוניות וחלקם שבטים נמוכי קומה אקזוטיים.

אוטובוס לבנאווי, הליכה אל בטאד

תוכלו לקחת את האוטובוס לבנאווי ומשם, לאחר התאוששות בעיירה החביבה, שכוללת בין היתר אומני עץ רבים, תוכלו לצאת למסע רגלי אל הכפר בטאד, הממוקם בלב טרסות האורז. מדובר במיני טרק, הליכה של כשעתיים בכל כיוון, כאשר בכפר יש מספר גסט האוסים שמורגלים כבר בקליטת תרמילאים. אפשר לבלות לפחות יום אחד בכיף בכפר, בהליכה לאורך הטרסות, פגישה עם החקלאים המקומיים ובעלי החיים. נקודת התצפית מעל בטד, נחשבת על ידי רבים כתצפית המרשימה ביותר על טרסות האורז. מחזה עוצר נשימה. לצערם של תרמילאים רבים, בימים אלו סוללים כביש אל הכפר, שיהפוך אותו לנגיש ותיירותי יותר. במקרה כזה, אפשר ללון ולבקר בכפרים סמוכים.

לאחר שחזרתם אל בנוואה, ניתן לסוע אל סגאדה. 80 קילומטרים שנמשכים בדרך ההררית כ-3 שעות. בגובה 1,500 מטר מעל פני הים, סגדה הוא אחד הכפרים היפים בפיליפינים, עם מזג אוויר קריר וערפילי, שבילי הליכה יפים, מערות גדולות ומרשימות בהרים וגם ארונות קבורה עתיקים, לאורך צלע ההר המשקיפה אל הכפר. זהו מקום שאפשר בשמחה להעביר בו מספר ימים נעימים.

מאיזור זה ניתן להצפין עד לקצה הצפוני וגם לעלות לאי בטנייס. אפשר גם להמשיך למחוז קלינגה הקרוב יותר, או שלחזור ולהמשיך לכיוון האיים המופלאים שמציע הארכיפלג הפיליפיני.

 

הוסף תגובה