שביל הרקפות במגדל העמק

אם אתם מחפשים מסלול משפחתי קליל ולא רחוק מדי, קבלו את המסלול הבא, שקיבלנו היישר מעיריית מגדל העמק, המזמינה את כולם לבוא ליהנות מגבעת הרקפות בעיר. מתאים במיוחד לתקופת החורף, כאשר הרקפות פורחות.

שביל הרקפות הסמוך לפארק רבין במגדל העמק

שביל הרקפות הסמוך לפארק רבין במגדל העמק

העיר מגדל העמק מוקפת יערות וחורשות שמהוות חלק אינטגראלי מנוף העיר, אופיה וחיי תושביה שנהנים מפינות חמד לפנאי, מסלולי ספורט איכותיים ונוף מדהים. הרשות המקומית וקק”ל מפתחות ומשמרות את היערות לאורך השנה ורק לאחרונה הושקעו קרוב לעשרה מיליון שקלים לפיתוח היער הנושק לשכונה המערבית ונחל הצבי.

בין הפרויקטים בחרנו להמליץ דווקא בתקופה הזאת של השנה על ‘גבעת הרקפות’. אנשי קק”ל, נאמני “יער קהילתי” וילדי מגדל העמק פרצו, הכשירו ואימצו עבור תושבי העיר, אורחיה וחובבי פרחים, טבע ונוף, שביל על גבעה לצידיו קיימת פריחה אדירה של רקפות בחודשים דצמבר עד אפריל המושכת אלפי מבקרים מדי שנה.

במהלך עונת הפריחה, מעבר לארומה המשכרת של הפרחים, מתגלים מרבדים של אלפי רקפות לבנות וורודות וכלניות אדומות ולבנות. אורך השביל 250 מטרים של שביל מעגלי נוח ומתאים למשפחות עם ילדים. ניתן לשלב עם סיור ופיקניק ב”פארק רבין” הסמוך, פארק נופש מסודר המצויד במשחקים לפעוטות וילדים, מתקני כושר, מדשאות, שבילי הליכה ושירותים מוסדרים.

איך להגיע?

שביל הרקפות נמצא סמוך לפארק רבין, ברח’ השרון פינת רח’ שניר בשכונת “קרית רבין”. הכניסה היא חופשית.

הוסף תגובה