תאילנד: המאכלים של דוכני הרחוב

מפירות טרופיים, דרך הלוטי המפורסם ועד לשתיה של קוקה קולה בשקיות ניילון: עם כל הכבוד למסעדות ולקניונים, את האוכל התאילנדי האמיתי חייבים לטעום בדוכני הרחוב המדהימים, ברחובות , באיים ולמעשה בכל ישוב וכמעט בכל שעה של היום. מדריך..

כל אחד חוזר עם מטען של זכרונות מתאילנד. עבור חלק מהמטיילים החוויה היא החולים הלבנים המדהימים של האיים בדרום. עבור האחרים – שוק סוף השבוע של ושאון העיר הבלתי פוסק. יש כאלה שמתרפקים בעיקר על הפול באדי מסאג’ – העיסוי התאילנדי המסורתי או המסורתי פחות…ויש כאלה שזוכרים בחמדה, או באימה, את הבנות היודעות לירות כדורי פינג פונג ועוד חפצים שונים ומשונים ממקומות מוצנעים בגופן, ברובע החטאים – הפטפונג.

אבל, עבור רבים אחרים, תאילנד היא קודם כל דוכני המזון, הפזורים לאורך כל רחוב כמעט וכמעט בכל שעות היממה. הנה הרשימה של המאכלים שאסור לכם לפספס בנסיעה הקרובה לממלכת סיאם:

מנגו, בננה ואננס

המאכלים הנפוצים ביותר ואלה שלא תוכלו להפסיק ולזלול – בעיקר על רקע החום והלחות הבלתי נסבלים, הם הפירות הטרופיים, הנחתכים לעיניכם לקוביות ונארזים בשקית, עם קיסם עץ גדול. אננס שלם בשקל או שניים, מנגו, אבטיח בעונה ועוד כמה פירות מקומיים. תענוג שמוגש לכם עם קרח

פטאי – בגרסה התאילנדית

עם שרימפסים ושרצים אחרים או עם עוף, אפשר גם צמחוני עם טופו ותמיד עם ביצה, בוטנים, נבטים ולימון. הפתאי הפך במהלך השנים, ובצדק, גם ללהיט במסעדות האוריינטליות בישראל. אבל, בלי לזלזל באהרוני, או ברשתות מזון מהיר ישראליות, נסו את המקור – בדוכני רחוב לאורך רחוב הקואסן, ואפילו במסעדות התרמילאים הזולות הפזורות ברחוב. מעדן חובה!

בננה לוטי

נכון שהמעדן הזה הולך מצויין ליד מועדוני הלילה באיים, כפתרון מעולה למנצ’יז של השעות הקטנות. אבל הלוטי – הגרסה התאילנדית לפנקייק – בדרך כלל עם שכבה נדיבה של ריבת חלב או חלב ממותק, מעל בננה, קוקוס, שוקולד וכל מה שתרצו, הוא קינוח מעולה גם בבנגקוק וגם כשאתם פכחים לגמרי.

מרק אטריות

מקום מצויין לנסות את המרק המקומי, שהוא למעשה ארוחה שלמה – הוא השוק הגדול של סוף השבוע, שם מאות תאילנדים מקומיים ולידם גם תיירים, לוגמים מהמרק החריף, שלרוב גם בשרי. גם במרכז העיר, למשל באיזור הפטפונג, תוכלו למצוא דוכנים המשרתים בעיקר את המקומיים בשעות הצהריים והערב. כדאי שתחזיקו ליד, ליתר בטחון, שקית קוקה קולה..

קולה – בשקית עם קש..

התאילנדים פתרו את בעיית מחזור הבקבוקים בדרך מקורית: רוצה קולה לקחת? אין בעיה, ייצקו את בקבוק הקולה לשקית סנדויצ’ים קטנה, יקשרו בקצה לגומיה ויכינו לך פתרון טייק אווי משעשע, אבל באופן מפתיע גם נוח. כדאי לנסות.

הוסף תגובה