מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #3428 הגב
   צוות טייל
   מנהל בפורום

   בהמשך לשאלה על הזמנת מקומות, ריכזנו כאן מספר מקומות לינה מומלצים והנחיות כלליות, לפי הסדר:

   שאמוני או אוש – אם אתם מתחילם באוש, במסלול הפופולרי, תוכלו למצוא מלון בשאמוני או באוש. אנחנו ממליצים על שאמוני, מכיוון שמדובר על עיירה עם יותר אפשריות של אוכל ופעילויות. כל מלון לאורך הרחוב הראשי הארוך יתאים. תוכלו לצאת לטרק באוטובוס החינמי שמגיע אל אוש – בתוך כרבע שעה.

   לס קונטמינס – לא חייבים להזמין מראש, אפשר גם לנסות באותו יום בצהריים, שכן מדובר במקום עם מספר מלונות גדול יחסית. רצוי לבחור במקום הקרוב למרכז הישוב – סביב הכנסיה או משרד התיירות, שם גם תמצאו יותר פאבים ומסעדות לערב.

   [caption id="attachment_3431" align="alignleft" width="400"]מלונות מומלצים לאורך סובב מון בלאן מלונות מומלצים לאורך סובב מון בלאן: מבט מתוך מלון בטריאנט – אוברג’ דה מונט בלאנק[/caption]

   לה שפיוקס – כאן יש למעשה 2 חלופות. הרפיוג’ הפופולרי רפיוג’ נובה – סך הכך סביר, עם חדרי דורמיטורי גדולים וגם אפשרות לחדרים פרטיים, אבל יקרים יחסית וללא שירותים פרטיים. אם אתם רוצים פרטיות וחדר נעים יותר, לכו למלון המשפחתי הסמוך לס צ’אמברס דו סוליי – המחיר לחדר פרטי, עם שירותים ומקלחת, זול יותר וטוב יותר מחדר פרטי ברפיוג’ וגם האוכל מצויין והצוות ידידותי.

   רפיוג’ אליזבתה – מקום פופולרי ועמוס. אם רוצים ללון שם, חשוב להזמין מראש, אפילו מספר חודשים מראש. אפשרות מוצלחת יותר, לטעמנו, היא להמשיך עוד פחות משעת הליכה נעימה, עד קאבנה דו קומבל, שם תקבלו ב-70 יורו מיטה בחדר דורמיטורי מרווח של 4 מיטות – כולל שירותים ומקלחות בחדר וכמובן, כנהוג, כולל ארוחת ערב וארוחת בוקר.

   קורמאיור – שם תוכלו למצוא מלונות רבים טובים. אנחנו יכולים להמליץ בשמחה על מלון קרמפון – crampon. חדר מרווח וארוחת בוקר מעולה – ב-75 יורו – ביוני 2019.

   ריפוג’יו בונאטי – התחנה הפופולרית ביום שאחרי קורמאיור. מיקום מצויין, בר נחמד, הבעיה – שמדובר בחדר דורמיטורי ענק, עם מיטות רבות. אם אתם מעדיפים פרטיות ונוחות, תוכלו להמשיך אל שאלט ואר פרט (Chalet Val Ferret) – מלון חביב מאוד, אבל שמחייב הזמנה מראש, או לחלופין, לרדת מבונאטי אל לאבאשיי ולהזמין גם שם מקום מראש במלון מסעדה – אלברג’ו באר (Albergo Bar Ristorante Lavachey).

   מלונות מומלצים לאורך סובב מון בלאנק – שוויץ

   לה פאולי ושאמפה – אלו התחנות הראשונות בשוויץ. בשני מקומות אלו יש מספר גדול יחסית של מלונות. כאן ניתן לקחת סיכון ולחכות, במיוחד אם אתם מחליטים כמו רבים – כולל אנחנו, לוותר על הקטע שבין לה פאולי ושאמפה ואז תוכלו להחליט אם לקחת את האוטובוס שבין 2 המקומות לאחר מנוחת הלילה (ולהשאר לישון בלה פאולי), או לעלות על האוטובוס אל שאמפה לק עם הגעתכם בערב וליהנות מהמסעדות והברים של הישוב ממנו תצאו למחרת בבוקר להמשך הדרך.

   קול דה פורקלז או טריאנט: גם כאן, ישנה אפשרות בחירה. רבים מסיימים את ההליכה משאמפה בקול דה פורקלז. במקרה כזה, האופציה היחידה היא מלון קול דה פורקלז (Hôtel du Col de la Forclaz). יש מספר קטן של חדרים פרטיים, שמחייבים הזמנה מראש, או חדרי דורמיטורי.

   אבל, אפשר לעצור לרגע בקול דה פורקלז, לשתות בירה, לאכול משהו קטן, ולהמשיך בהליכה נעימה של חצי שעה בערך, למטה – אל טריאנט, חצי שעה שתרד מההליכה של יום המחרת. שם יש מספר מלונות. נמליץ בשמחה על  אוברג’ דה מונט בלאנק (L’ Auberge du Mont Blanc), שם ניתן גם למצוא חדרים פרטיים, אבל ללא שירותים ומקלחת. המחיר כולל כמובן ארוחת ערב ובוקר. ביוני העלות היתה 65 פרנק שויצרי למיטה בחדר דורמיטורי ו-90 לחדר פרטי.

   לה טור / טרה לה שאמפ: שוב, דילמה קבועה, לאחר שיורדים מקול דה באלמה, מגיעים למעשה אל עמק שאמוני. הישוב הראשון הוא לה טור והמלון הראשון – והמומלץ בעינינו, הוא מלון אולימפיק (Hôtel Olympique). מלון מצויין ומרווח. חדר זוגי עלה ביוני 125 יורו, כרגיל לחצי פנסיון. רבים מהמטיילים ממשיכים עוד כחצי שעת הליכה בסך הכל, לאורך כביש, לנקודה הרשמית – טרה לה שאמפ ולרפיוג’ – אוברג’ לה בורנה (Auberge la Boerne), אבל שם תמצאו בעיקר דורמיטורי. יש גם אפשרות למצוא מלונות בארגנטייר – תוכל לצעוד לשם שעה, לאורך הכביש, או לתפוס את האוטובוס החינמי של עמק שאמוני, שלה טור היא התחנה הראשונה שלו.

   המלון הבא – יכול כבר להיות שוב בשאמוני או באוש. לינה נעימה..

    

    

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־מלונות מומלצים לאורך סובב מון בלאנק
פרטים: