אטרקציות וטיולים בפורטוגל – מה אפשר לראות בפורטוגל

כשאנחנו חושבים על פורטוגל, אז שני הדברים העיקריים שעולים לנו בראש, לפחות בשנים האחרונות, הם, דרכון פורטוגלי שלא מעט ישראלים מוציאים או מבקשים להוציא בשביל ליהנות מדרכון אירופאי, ודמויות מעולם הכדורגל שמגיעים מפורטוגל, כמו פיגו, כריסיטאנו רונאלדו, מוריניו.

אך פורטוגל היא הרבה מעבר לזה. המדינה השוכנת בקצה המערבי של אירופה, כשבגבול המזרחי שלה נמצאת ספרד ובגבולה המערבי נמצא האוקיינוס האטלנטי, מציעה לא מעט אטרקציות וטיולים ייחודים לכל מי שמבקר במדינה. על כן, זה לא מפתיע שצעירים וצעירות, זוגות, משפחות עם ילדים ומבוגרים מגיעים אל המדינה כתיירים ומבקשים להכיר אותה מקרוב.

כשאנחנו מדברים על אטרקציות וטיולים, אזי צריך לומר שפורטוגל מציעה מסלולי טיול ונופש שיכולים להתאים לכל אחד. בין אם מדובר בערים גדולות המשלבות אתרים מודרניים והיסטוריים כמו ליסבון או פורטו, בין אם מדובר במגוון טיולי יין בפורטוגל אשר זוכים להצלחה לא רק בקרב מומחי יין אלא גם בקרב חובבים, הרבה בזכות תרבות יין מפותחת מאוד (עד כדי שהממשלה קבעה תווי תקן ליינות מקומיים), חופי גלישה מרהיבים, איי נופש בדמות מדיירה ופורטו סנטו ועוד שורה ארוכה של מקומות שכל תייר אשר מגיע לפורטוגל יכול ליהנות מהם.

אנחנו נציג לכם כאן, מספר מקומות בהם ניתן ליהנות מטיולי יין איכותיים בפורטוגל. לפני כן נציין, מי שמעוניין להגיע לפורטוגל, לבקר בה ובפרט לערוך טיול יין מושקע, חשוב שיוודא מספר פרטים לפני שהוא מתחיל בתכנון הטיול:

ראשית, עליו לבחון את תנאי מזג האוויר ומתי נכון לבקר במדינה ובפרט באותם אזורים בהם הוא מעוניין לשהות.

שנית, יש לבחון כיצד נכון מבחינתו להגיע אל המדינה, האם באופן ישיר או דרך ספרד.

שלישית, אם מעוניינים לערוך טיול יין מושקע, אזי רצוי מאוד לבדוק אופציות של קבוצות מאורגנות, בין אם זה מהארץ ובין אם זה מפורטוגל עצמה.

יין פורט בחביות. מקור: יח”צ

אילו טיולי יין מומלצים אפשר לערוך בפורטוגל

כיאה למדינת יין מגוונת, הרי שניתן למצוא בפורטוגל מספר אזורים בהם ניתן לערוך טיולי יין. בכל אזור אפשר למצוא יקבים שונים ומן הסתם, בכל אחד מהם נוכל ליהנות מסוגי יינות שונים, המופקים בהתאם לתנאי המקום ולסוג הענבים אשר גדלים בו.

האזור המוכר ביותר הוא דורו, עמק שמפיק את סוגי היין המובילים של פורטוגל, בפרט יין פורט שזוכה להצלחה גדולה בכל העולם (ומחירו בהתאם).

עם זאת האזור היקר של פורטוגל הוא Dão, כאן ניתן למצוא יינות ייחודים, כולל כאלה בטעמים שונים, וכאמור, במחירים לא נמוכים,.
אזור אחר שנחשב פופולארי מאוד היא מינו, כאן ניתן ליהנות מיינות אדומים ורוזה ברמה גבוהה. מדובר על אזור שמושך אליו לא מעט חובבי יין מכל העולם ובפרט מישראל.

עוד אזור פופולארי הוא ALENTEJO, אזור שמשי, שהטמפרטורות בו הן גבוהות בדרך כלל ובהתאם לתנאים אלו, גם אפשר למצוא יינות מותאמים.

תגיות:

הוסף תגובה