איי גלפגוס מידע וטיפים לנוסעים אל איי גלפאגוס של אקוודור

ציפורים עם כפות רגליים כחולות או סינור אדום בוהק, המתנפח לגודל של כדורגל במהלך החיזור, כלבי ים בכמויות מסחריות או איגואנות משתזפות שתייר לא זהיר עלול לדרוס ברגל גסה. לפני טיסה אל איי גלפגוס מידע יכול לעשות לכם סדר. למשל, יש במקום 13 זנים של צבי ענק הייחודיים למקום. אם מה שעושה לכם את זה בחופשה הוא טיולי טבע ופגישה עם בעלי חיים, איי גלפאגוס שבאוקיינוס השקט הם הדבר הקרוב ביותר לגן עדן.

צבי גלפאגוס ענקיים - איי גלפגוס מידע וטיפים

צבי ענק של איי גלפגוס

הטיול לקבוצת האיים, השייכים לאקוודור, תהיה אחת החוויות העוצמתיות שתחוו כתיירים. השפע המרהיב של בעלי החיים – חלק גדול מהם ייחודי למקום (המילה החביבה על מדריכי הטיולים המוצמדים לכל ספינת תיירים היא אנדמיק – כלומר מין הקיים רק באיים), העובדה שאת היחס של רובם הגדול לתיירים המגיעים לאיים אפשר לתאר בין סקרנות לאדישות וכמובן גם הטבע – האיים, אתרי הצלילה ומזג האוויר הטרופי – יהפכו את הטיול לכזה שאולי אפילו חבריכם לא יסבלו בערב השקופיות המסורתי.גם אופי הטיול באיים יוצא דופן.

איי גלפגוס מידע על דרך הטיול

הדרך המקובלת לסיור בין האיים, הוא באמצעות חבילת שייט של 4,5 או 8 ימים. הספינות המשייטות בין האיים נעות כמובן מדרגת תיירות בסיסית – חדרים זוגיים קטנים, חדר אוכל צנוע וספינה קטנה יחסית, המארחת 10 עד 15 תיירים. מי שממהר, יכול כמובן לרכוש חבילות עוד מהארץ. מי שזמנו בידו, כמו תרמילאים, יוכל לקבל על איי גלפגוס מידע מלא מסוכנויות הנסיעות של קיטו, בירת אקוודור.

לגודל הסירה יש משמעות כאשר הים הופך מעט גלי. במילים אחרות, אם ייערך סקר, התוצאות החד משמעיות יקבעו כי החברים בסירות הקטנות, מקיאים הרבה יותר. בסירות הגדולות והיציבות תיהנו בדרך כלל גם מחדרי שינה מרווחים יותר וגם מחדר אוכל ומטבח גדול ועשיר יותר.

אבל, איכות הסירה – גם אם אין לזלזל בה במסגרת הטיול, בייחוד לאחר 3 או 4 ימים מפרכים – הם רק החלק המשני כמובן. מה שיהפוך את הנסיעה לבלתי נשכחת, היא הירידה לחופים – בדרך כלל לאי או שניים מדי יום. בחלק מהאיים ובסמוך להם, ניתן לשחות או לשנורקל בצוותא עם פינגווינים, כלבי ים, איגואנות ואפילו כרישים. המדריכים, שבדרך כלל מעדיפים להישאר יבשים על הסירות, מבטיחים שאין כל סכנה.

האיים קנו את פרסומם בזכותו של צ’רלס דרווין, אשר ביקר באיים במהלך המאה ה- 19 וגילה את מה שמדהים גם היום: קבוצת האיים שהתנתקה לפני אלפי שנים מיבשת דרום אמריקה פיתחה צורות חיים ייחודיות ויותר מכך – ישנם מינים ייחודיים גם לאיים השונים. דוגמה קיצונית היא של הזנים השונים של צבי הענק שהתפתחו באיים, כולל זנים שונים באי אחד – אזבלה, סביב ללועי הרי הגעש הקיימים בו.

רק עם מדריך מוסמך

האי ברטלומה, איי גלפאגוס

האי ברטלומה, איי גלפאגוס

אקוודור נחשבת אומנם למדינה מתפתחת, אבל גם לנציגי ענף התיירות של מדינה מפותחת כישראל, יש הרבה מה ללמוד מהדרך המרשימה שבה האקוודורים נוהגים במשאב הטבע שנפל לידיהם:

ראשית, המדינה מנפיקה לספינות היתרי שיט בקמצנות. פחות מ- 100 ספינות מורשות להסיע את התיירים בין האיים.

בנוסף, לכל סירה מוצמד, על פי החוק המקומי, מדריך בעל הכשרה בביולוגיה.בגלפגוס יש 13 איים מרכזיים, מהם 5 מיושבים.

ל-2 מהם ניתן להגיע בטיסה של שעתיים עד שלוש וחצי מקיטו או מגואיקיל – שתי הערים הגדולות של אקוודור. האיים המרכזיים, בעיקר סנטה קרוז, הם גם נקודת יציאה מצוינת לטיולי כוכב.

מי שמעדיף שלא לשהות במשך כל הטיול בספינה בים, יכול לגור באחת מבתי המלון באי ולצאת לטיולי יום לאיים סמוכים. הדרך הנוחה ביותר להזמין טיול בגלפגוס, הוא באמצעות הזמנת חבילה מראש.

דרך מקובלת אחרת היא להגיע לעיר הבירה קיטו ולהיכנס לאחת מהסוכניות הרבות לאורך שדירות האמזונס – הרחוב הראשי של העיר.

שם בדרך כלל ניתן למצוא דילים טובים יותר. מצד שני, מדובר בשיטה לתרמילאים, או למטיילים שזמנם בידם, שכן לעתים יש להמתין מספר ימים עד לשיט הבא.

איי גלפאגוס – עלות

קבלו על איי גלפגוס מידע בנוגע לעליות – אשר עשויות כמובן להשתנות מעת לעת: חבילות השיט עצמן מתחילות לרוב מאזור ה-150 דולר ליום ומגיעות, בספינות המפוארות יותר ל-350 דולר ומעלה.

לדוגמה: נכון לאוקטובר 2018, מוצעת חבילה ל-10 ימי הפלגה, כולל כל הארוחות, טיסות והעברות מקיטו לספינה, במחיר של 3,800 דולר לאדם. ניתן למצוא כאמור הפלגות זולות יותר, בסירות קטנות ומאובזרות פחות. אפשר גם להסתפק בסיור של 8 ימים או 5 ימים.

טיסה מישראל לקיטו – עם עצירת ביניים באירופה, תמשך באיזו היממה, כולל זמן ההמתנה, והמחיר, מבדיקה שערכנו באוקטובר 2018, בסביבות 4,800 שקלים, כלומר כ-1,320 דולר. מקיטו הטיסה נמשכת כ-3 שעות וחצי לאיי הגלפגוס והעלות כ-1,430 שקלים, קרוב ל-400 דולר, כלומר סה”כ – כ-1,720 דולר.

אם תרכשו מראש טיסה מישראל עד לגלפגוס, באותם תאריכים שבדקנו, תחסכו זמן, שכן תוכלו להגיע בתוך 25 שעות, אבל העלות תהיה 6,600 שקלים, כלומר, 1,820 דולר. וגם לא תזכו ליהנות מביקור בקיטו היפה והסביבה. כנסו לכאן כדי לבדוק את העלות המדויקת לתאריכים שלכם

כלומר, מדובר בכל מקרה על טיול לא זול, שיכול להגיע בקלות ל-5,000-6,000 דולר לאדם, קרוב ל-20 אלף שקל. זאת, לפני עלויות לינה בקיטו והוצאות בילוי שוטפות.

תוכלו לשתף אותנו כמובן בעלות של הטיול שלכם בפורום כמה עלה הטיול

 

תגובה אחת

הוסף תגובה