איי קיימן – החופים הקריביים ויתרונות המיסוי..

 איי קיימן הם המקום המושלם לשלב עסקים והנאה: מדובר ב-3 איים קאריביים, הממוקמים בנוחות כ- 500 קילומטרים מדרום למיאמי, במרחק טיסה קצר. מצד אחד, האיים מציעים את מנעמי הקאריביים: חופים לבנים מרהיבים, מזג אויר חמים, פירות ים בשפע וגם אתרי צלילה מרהיבים. מצד שני, האיים מפורסמים כמקלט מס לפרטיים ולחברות. אם פעם הגיעו פיראטיים לאי כדי להטמין את האוצר ששדדו במקום סודי, היום אתם יכולים להגיע בנוחיות לאחד מעשרות סניפי הבנקים והמוסדות הפיננסיים הממוזגים, להסדיר את העניינים ולהמשיך לחופשה.

המיקום המצויין, הגישה הנוחה ליאכטות וכל היתרונות הנוספים, הפכו את איי קיימן בשנים האחרונות גם לאימפריה של ריזורטים – כפרי תיירות ונופש מודרניים ויותר מכך – למדינה המציעה מבחר גדול של בתים ודירות נופש למי שמתגעגע לבית הספר לצלילה, או אולי למנהל הבנק שלו.

מתי הזמן הנכון להגיע לקריביים?

בגלל מזג האויר החמים, העונה הבוערת של איי קיימן היא דווקא החורף – בין החודשים דצמבר לאפריל. אז מחירי המלונות, הטיסות והשירותים האחרים, יקרים יותר. עונה טובה לנסיעה היא דוקא הקיץ החמים. בתקופה זו, המחירים נמוכים משמעותית, זאת בשל החשש של מטיילים מגשם ומסופות הוריקן העלולות לבקר באיים בין יולי לנובמבר. יחד עם זאת, הגשם, יודע גם מי שטייל באיזורים טרופיים אחרים, הוא נסבל ולעתים אפילו מרענן. ובנוגע לסופות ההוריקן – לפחות על פי אתר האינטרנט של לונלי פלנט – קיים סיכוי קלוש ביותר שתפגשו אחת כזו.

איי קיימן היא למעשה אוטונומיה בריבונות בריטית. 3 האיים מאכלסים כ- 50 אלף תושבים.

חופים ואתרי צלילה

מרבית האתרים באיים הם מן הסתם חופים ואתרי צלילה. מסביב לאיים יש עשרות אתרים וניתן לצאת לגיחות צלילה, וכמובן גם לקחת שיעורי צלילה, באחד מעשרות בתי הספר הפועלים בחופים.

ג’ורג’ טאון – העיר הבירה, הממוקמת באי הגדול מהשלושה – גראנד קיימן. האי מאכלס קרוב ממחצית מתושבי האי, כולל את מרבית המוסדות הפיננסיים – למעלה מ- 600 בנקים ממוקמים בה. חוץ מזה, תמצאו בעיר את כל מה שמצופה ממנה: מסעדות איכותיות, פאבים, שירותי השכרת יאכטות או טיולים מאורגנים. כמובן שאוכלוסיית המבקרים באיים, מסייעת לרמת המחירים הגבוהה.

פארק 10 הסירות הטרופות: בקצה המזרחי של האי הגדול, נמצא אחד מאתרי הסירות הטרופות הידוע בעולם. הצוללים במקום יגלו במקום שרידים של לא פחות מ- 10 סירות, שטבעו כולן באותו היום בשנת 1794. טעות באיתות של אחת הסירות, הביאה את הסירות האחרות להתקרב אליה ולהתרסק בזו אחר זו אל השונית ולמצולות.

 

בתי מלון באיי קיימן:

הנה מספר בתי מלון ומחירים לדוגמה, שניתנו ביוני 2008. ייתכנו שינויים לפי העונות, אבל זה הכיוון פחות או יותר..:

חדר בכפר סוויטות – סנשיין, מוצע תמורת 140 דולר ללילה. מדובר ביחידת סטודיו. המתחם ממוקם בסמוך לחוף 7 מיילס, יש באתר בריכה וגינה גדולה.

מלון ריץ קרלטון, הוא מלון בן 5 כוכבים הממוקם על חוף הים בגרנד קיימן, ומציע חדר זוגי כולל ארוחת בוקר תמורת 300 דולר ללילה – בחדרים עם נוף לגינה. עבור חדר עם נוף לאוקיאנוס תיאלצו להיפרד מ- 100 דולרים נוספים ללילה.

במלון מריוט, הממוקם על חוף הים, בחלק המזרחי של גראנד קיימן, תוכלו לשכור חדר זוגי במחיר של החל מ- 470 דולר ללילה. המחיר כולל פנסיון מלא ועוד פינוקים שמציע המלון. ניתן גם לשכור חדר זול יותר עם חבילות בסיסיות, באיזור ה- 300 דולר ללילה.

הוסף תגובה