איפה הכי כדאי לעשות ביטוח נסיעות

לפני שיוצאים את גבולות הארץ, בין אם זה לנופש של מספר ימים, טיול ממושך אחרי הצבא או בכל תקופה אחרת בחיים, וכן אם מדובר בנסיעת עבודה או נסיעה מסיבה אחרת, יש צורך לבצע מספר פרוצדורות שיאפשרו לנסיעה לעבור בשלום.

אחת הפרוצדורות החשובות ביותר, היא רכישת ביטוח נסיעות לחו”ל. פוליסה זו תבטיח שאם חס וחלילה יקרה לנו משהו, אז אנחנו נהיה מבוטחים ולא נצטרך לעשות בהוצאות השונות. מעבר לכך, הפוליסה גם מגינה על הרכוש אותו אנחנו נושאים במהלך הנסיעה, ואמור לשרת אותנו במהלכה .

לפני שנסביר כיצד רוכשים ביטוח נסיעות לחו”ל בצורה נכונה, למה אנחנו צריכים לשים לב, כיצד לבחור את החברה הנכונה, ואיך אנחנו יכולים ליהנות ממחירים אטרקטיביים, חשוב להבין תחילה מה זה ביטוח נסיעות ולמה הוא הכרחי לנו, כשאנחנו יוצאים את גבולות הארץ. כאן המקום להדגיש, זה לא משנה לאן אנחנו נוסעים וכיצד אנחנו נוסעים (טיסה, שייט, רכב).

מה זה ביטוח נסיעות ולמה חשוב שנרכוש אותו

ביטוח נסיעות מכיל שני חלקים: חלק אחד מתייחס להיבט רפואי. אם חס וחלילה קורה לנו משהו בזמן שאנחנו בחו”ל, אזי שחלק זה מבטח אותנו. הביטוח מתייחס להיבטים כמו פציעות, חבלות, זיהומים, דלקות, תאונות ועוד.

הביטוח מאפשר לנו ליהנות מבדיקות, טיפולים, צילומים, אשפוז, ניתוחים וכל דבר אחר שנדרש, אם חס וחלילה קורה לנו משהו. בהקשר זה, הביטוח כולל גם אפשרות הטסה לארץ ובמקרים רבים, הוא כולל גם אפשרות הטסה של בני משפחה מדרג ראשון אל ארץ היעד, בו אנחנו מאושפזים.

חלק שני של הביטוח מתייחס לרכוש שלנו. אם חס וחלילה הוא נגנב, הרי שאנחנו יכולים לקבל פיצוי כספי על כך. על מנת שנוכל לקבל אותו, עלינו לפנות אל המשטרה המקומית, להגיש תלונה על כל מה שנגנב לנו. כשנחזור לארץ, נוכל להגיש לחברת הביטוח את האישור על התלונה, ובהתאם לתנאי הפוליסה, נקבל פיצוי כספי.

פוליסות מסוימות גם מתייחסות לפיצוי בזמן הנסיעה. אם מדובר על אובדן משמעותי, אזי שאנחנו יכולים להפעיל את הביטוח עוד לפני שנחזור לארץ, על מנת שהחברה תוכל לפצות אותנו ונוכל להמשיך בטיול כסדרו.

כיצד נכון לבחור פוליסת ביטוח נסיעות

ההחלטה כיצד לבחור פוליסת ביטוח נסיעות, קשורה הן להיבט של הפוליסה עצמה והן להיבט של החברה אשר עומדת מאחורי הפוליסה. אי אפשר לנתק בין השניים, מאחר ולא משנה כמה הפוליסה תהיה משמעותית ואיכותית, אם החברה איננה כזו, אז זה לא ישנה דבר. כמו כן להיפך, אם החברה טובה ומקצועית, אך הפוליסה לא תענה על הצרכים שלנו, אזי שלא ישתלם לנו לרכוש אותה.

מבחינת הפוליסה, עלינו לשים לב למספר פרטים. הן לגבי הסעיפים שעוסקים בצד הרפואי והן לגבי הסעיפים שעוסקים בכל מה שקשור לרכוש שלנו.

ראשית, יש להתייחס לשאלה באילו מקרים אפשר להפעיל את הפוליסה, באילו תנאים ומה גובה ההשתתפות העצמית. ישנן חברות שמוכרות פוליסות בתנאים שונים על פי תמחור. כלומר, תנאים מסוימים במחיר נמוך, לעומת זאת תנאים הרבה יותר טובים במחיר גבוה.

שנית, יש לבחון מתי הפוליסה נכנסת לשימוש וממתי אפשר להפעיל אותה. במקרה של גניבת רכוש, יש לבחון עד מתי ניתן להגיש את המסמכים לחברה, בשביל לקבל את הפיצוי

שלישית, יש לבחון האם הפוליסה כוללת דברים ותנאים מיוחדים. למשל, הטסה ארצה, ביקור בני משפחה, פעילות ספורט אקסטרים ועוד. יש לבחון האם הפוליסה מגבילה אותנו אותו בצורות שונות.

ארבע, חשוב לדעת איך מפעילים את הפוליסה כמה שיותר מהר, ומה נדרש בשביל לקבל את הפיצוי הכספי (בדרך כלל החברה דורשת הצגת קבלות על ההוצאות השונות). מעבר לכך, יש לבחון האם החברה מספקת פיצוי מסוים כבר בזמן האשפוז, במידה ויש צורך.

חמש, חשוב לבדוק פוליסות שונות ולהשוות ביניהן. זאת על מנת שיהיה ניתן לרכוש את הפוליסה הטובה ביותר, בין אם זה מבחינת תנאים ובין אם זה מבחינת עלויות.

כיצד בוחרים אצל מי לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות

חברות ביטוח רבות מציעות פוליסות ביטוח עבור היוצאים לחו”ל. כשבוחנים אצל איזו חברה לרכוש את הפוליסה, יש לעשות זאת על פי פרמטרים שונים:

פרמטר ראשון צריך להתייחס לשאלה, עד כמה החברה אמינה ומספקת שירות מהיר, איכותי ויעיל. באופן טבעי, בתנאים בהם אנחנו עלולים למצוא את עצמנו כשנרצה להשתמש בפוליסה, הרי שנרצה לקבל שירות מהיר ואיכותי, בלי עיכובים, דחיות, וכן בלי יותר מדי בירוקרטיה ופרוצדורות שונות.

פרמטר שני, מתייחס לשאלה מה החברה מציעה, איזו פוליסה היא יכולה לספק לנו. ישנן פוליסות רגילות, אך ישנן חברות שגם ייצרו מסלולים מיוחדים עבור נוסעים בתנאים מסוימים. חשוב לבדוק האם זה מתאים למה שאנחנו צריכים ומחפשים.

פרמטר שלישי, יתייחס לשאלה כיצד החברה עובדת מולנו, מה היא מספקת לנו, באילו תנאים. למשל, האם היא מפעילה מוקד שעובד 24/7, האם ניתן ליצור קשר עם נציגי החברה אונליין, כיצד היא יוצרת קשר עם בני המשפחה שלנו במידת הצורך, וכמה מהר היא מפעילה את הפוליסה עבורנו.

הוסף תגובה