אקוודור: מתי לנסוע ומה לעשות

אקוודור, הממוקמת על החוף המערבי של יבשת דרום אמריקה, היא אחת המדינות הנוחות והנעימות לטיול ביבשת. בירת אקוודור – קיטו, היא אחת מערי הבירה היפות, בגובה של 2850 מטרים מעל לפני הים, מוקפת בפסגות הרי געש מושלגות, עם עיר עתיקה יפה ורחוב ראשי ארוך – שדרות האמזונס, בו תוכלו לאכול טוב ולהצטייד להמשך הטיול באקוודור, או בדרום אמריקה כולה.

אקוודור היא נקודת התחלה טובה לטיול בדרום אמריקה. היא מדינה נוחה יחסית, ניתן ממנה להמשיך לאחת משכנותיה – פרו, ברזיל או קולומביה ויותר מכך, אקוודור היא למעשה מיקרו קוסמוס של דרום אמריקה כולה:

במרחקים קטנים יחסית תוכלו להגיע לפסגות של הרי האנדים, לטיול בג’ונגלים סבוכים – בשלוחה המערבית של האמזונס, לטייל באיזור האגמים והכפרים האינדיאניים של אוטבאלו – וכמובן לבקר גם בשוק סוף השבוע המפורסם שלו. בנוסף, אקוודור מחזיקה גם באטרקציה שלדעת רבים היא אחת מאתרי התיירות המופלאים בעולם – איי הגלפאגוס

נתונים ומספרים:

באקוודור גרים כ- 14 מיליון תושבים. המדינה היתה חלק מממלכת האינקה, עד הכיבוש הספרדי הברוטלי בשנת 1533.

ההשפעה הספרדית בולטת במיוחד באקוודור. רוב התושבים הם קתולים. השפה הרשמית היא ספרדית – ובאקוודור אף משגשגת תעשיית לימודי ספרדית – סיבה נוספת להתחיל דוקא שם את טיול המוצ’ילרוס ביבשת. שמה של המדינה נובע מכך שהיא ממוקמת על הקו המשווה. במרחק של שעת נסיעה בערך מקיטו, אפשר להגיע לאתר שבו מסומן בדיוק הקו, וכך תוכלו לקפץ בין חצי הכדור הצפוני לחצי הכדור הדרומי.

בזכות המיקום כמובן, גם מזג האויר טרופי, לאורך החופים ובמורדות האמזונס, וכמובן קריר יותר לאורך רכס האנדים שחוצה את המדינה לאורכה.

קיראו כאן על טיסות מישראל לאקוודור

הוסף תגובה