אתרי צלילה בעולם – רשימת המקומות שאסור לחובבי צלילה לפספס

מחפשים אתרי צלילה שווים? למען האמת אפשר למצוא מאות אתרי צלילה בעולם וגם בארץ. אתרי צלילה יפהפיים שיקסימו אתכם. אבל, מכיוון שלכל אחד יש את רשימת החלומות שלו, הכנו אחת גם כאן, כזו של חברי האתר. זו כמובן רשימה של מקומות הנחשבים לאתרי צלילה איכותיים. הרשימה מתבססת על מספר רשימות קיימות וכמובן שגם על דעה סובייקטיבית. אתם יותר ממוזמנים להוסיף בתגובות גם את האתרים שאתם מעדיפים. הטור עודכן באוקטובר 2018.

 1. פאלאוון – האי דמוי הסיכה בדרום הפיליפינים, נחשב לגן עדן לצוללנים. לאי מגיעים בטיסה ישירה ממנילה. גם מקומות אחרים בפיליפינים, כמו האי בורקאי, באים בחשבון – בודאי אם זו הפעם הראשונה שלכם.
 2. האיים המלדיביים – האיים הממוקמים מדרום להודו, נחשבים לגן עדן לגולשים. דרך מקובלת לטיול צלילה באיזור היא בשיט מאורגן – ספארי צלילה – המבצע מספר עצירות לאורך המסלול ומאפשר לבצע 3-4 צלילות ביום.
  אתרי צלילה בעולם, רשימה

  אתרי צלילה בעולם. לצלול עם צבי ים

 3. ריף האלמוגים הגדול – הריף העצום לאורך חופה המזרחי של אוסטרליה מושך אליו מיליוני תיירים. הריף שאורכו כ- 1500 קילומטרים, מושך אליו לעתים גם אוכלוסיות החביבות פחות על צוללנים, כמו כרישים לבנים.
 4. מיקרונזיה – האי הממוקם באוקיינוס השקט, אי שם ממזרח לפיליפינים ומצפון לאוסטרליה, כולל מלבד הטבע המרהיב, גם אתרים רבים של אוניות טבועות, החביבים מאוד על צוללנים, מזכרת מימי מלחמת העולם השניה.
 5. סיני – ראס מוחמד, החור הכחול בדהב שכבר גבה קורבנות שלקו שם בשכרון מעמקים ואתרים רבים נוספים. בעיני רבים, ובהם לא מעט ישראלים, עדיין גן העדן האמיתי של הצוללנים.
 6. גלפאגוס – איי הגלפגוס הממוקמים כ-1500 קילומטרים ממזרח לחופי אקוודור, כוללים אתרי צלילה ושנירקול רבים. בין היתר הם מפורסמים בכך שניתן לצלול שם בחלק מהמקומות עם כרישים ידידותיים, לצד אריות ים ולעתים אפילו להתחרות בשחיה בפינגווינים.
 7. מפרץ החזירים בקובה – בעיקר בגלל ההיסטוריה. באופן כללי באיים הקריביים בכלל ובקובה – שהיא האי הקריבי הגדול מכולם, תמצאו עשרות רבות של אתרי צלילה מרהיבים, עם ברקודות, טונות, גני אלמוגים ועוד.
 8. איי יוון – בעיקר בגלל הקרבה, גם קפריסין באה בחשבון. בעיני רבים הים התיכון פחות מושך, בשל תנאי הראות ומגוון הדגה והחי, העשיר פחות מהאתרים הממוקמים באוקיינוסים הגדולים. אבל, גם בטיול באיזור תוכלו ליהנות וכמובן שגם לחזור לגיחות קצרות.
 9. אילת – אין כמו בבית. לא נרגיש כנים אם לא נמליץ בחום גם על טיול צלילה באילת. זה נגיש, קרוב ובעיקר – יש כאן באמת כמה מאתרי הצלילות המרהיבים בעולם. כנסו לאחד מבתי הספר לצלילות בעיר, תעלו על ציוד ותכנסו לעולם אחר, פחות משעה מנתבג..

רשימת אתרי צלילה בעולם – לשנת 2018

קבלו כאן רשימה מעודכנת, אופנתית יותר, מבוססת על אתרי צלילה מובילים, שמדרגים עוד כמה אתרי צלילה בעולם, על פי ביקוש וציון

 1. ברקודה פוינט – באי סיפאדן במלזיה. אתר מקסים, שלצערנו ישראלי ללא דרכון זר, לא יוכל ליהנות ממנו בשלב זה
 2. בלו קורנר וול – מיקרונזיה, פלאו. עוד סיבה לטוס למדינה תומכת ישראל, רגע לפני שההתחממות הגלובלית תטביע את האיים. ניתן לצפות שם בשפע גדול של בעלי חיים, כולל ברקודות, כרישים ועוד.
  רשימת אתרי צלילות שווים בעולם

  הצלילות השוות בעולם

 3. היונגלה, קווינסלנד אוסטרליה – אתר של ספינה טרופה, בה אפשר לראות חתולי ים ועוד בעלי חיים רבים וכמובן ליהנות מריף האלמוגים הגדול.
 4. טיסטלגורם, הים האדום – מול חופי מצרים בים סוף, הריסות ספינה שטובעה במהלך מלחמת העולם השניה, בשנת 1941.
 5. צלילת לילה בקינואה קונה, הוואי – צלילת לילה בעקבות להקות מנטה ריי עצומות
 6. החור הכחול הענק, בליז – בים הקריבי, ריף מרהיב, ירידה תלולה שחושפת אלמוגים וחיי ים נפלאים.
 7. ריצ’ריו רוק, תאילנד – ממערב לחופי תאילנד, מצפון לפוקט, נמצא אחד האתרים המפורסמים בכך שניתן לצפות בו בכרישי לוייתן ענקיים ומרהיבים.

 

אין תגובות

הוסף תגובה