בזכות שעות הטיסה – המדריך השלם של טיסה משפחתית לחו”ל

טיסה משפחתית לחו”ל היא עסק מעיק וגם מעייף. אז איך טסים וחוזרים בשלום ולא סחוטים? לטעמנו, הכל מתחיל בבחירה נכונה של שעות טיסה ונכונות “להפסיד יום”. המדריך השלם לטיסה משפחתית

רכזנו כאן עבורכם את הכללים לטיסה נכונה, שתאפשר לכם ליהנות מהטיול ולא לסגור מג’ט לג במהלכו או עם שובכם לארץ.

1. שעות טיסה וחזרה סבירות: לטעמנו, מניסיון של שנים, הכלל החשוב ביותר לצלוח טיסה משפחתית לחו”ל בשלום, היא לבחור בשעות טיסה שפויות. כלומר, במידת האפשר, לא לצאת לדרך בשעות מצחיקות שיאלצו אתכם לקום ב-3 או 4 לפנות בוקר ורצוי שגם בחזרה – לא תמצאו את עצמכם נוחתים ב-3 בלילה ומגיעים ממוטטים לחדר המלון או הביתה.

טיסה משפחתית לחו"ל

hp photosmart 720

אם לתרגם למספרים – רצוי לבחור בטיסות צהריים, או אחר הצהריים – בעיקר כמובן במקרים של טיסות לאירופה, שנמשכות עד 5 שעות. לדוגמה – טיסה שיוצאת מנתב”ג ב-4, מחייבת אתכם להגיע לשדה בין 1 ל-2 בצהריים, ואפשר לקום בבוקר כרגיל. הנחיתה באירופה תהיה בין 7 ל-9 בערב, תלוי ביעד, ותגיעו לא עייפים מדי, ותוכלו להתחיל את הטיול בבוקר בקלות.

טיסה משפחתית לחו”ל – לינה בשדה

2. מלון בשדה התעופה – עוד אופציה שכדאי לשקול, במיוחד אם הקפדתם על העיצה הראשונה – היא מלון בשדה התעופה, במיוחד אם אתם מתכננים נסיעה ארוכה. כך, עם הנחיתה, תוכלו פשוט ללכת לנוח. לקום רעננים, לאכול ארוחת בוקר ואז – אם אתם שוכרים רכב, גשו לעמדת ההשכרה בשדה, קחו את הרכב וצאו לדרך, רעננים. האוירה במכונית תהיה נעימה הרבה יותר, מאשר בנהיגת לילה לאחר טיסה מתישה. כמובן שאם אתם מתכוונים לשעות כמה ימים בעיר הסמוכה והגעתם בשעה סבירה – אפשר בהחלט להתאמץ ולהגיע לעיר כבר בערב הטיסה.

3. הזמינו זמן רב מראש – אם תחכו לרגע האחרון, בתקופות החמות – החופש הגדול, או חופשות בית ספר אחרות, תשלמו על כך ביוקר. רכישה של כרטיסים מספר חודשים מראש – לעתים אפילו קרוב לשנה מראש, תוזיל את המחירים משמעותית ותשאיר לכם תקציב נוסף לטיול עצמו.

4. בחירת כסאות – בחברות לואו קוסט, בחירת הכסאות כרוכה בתשלום נוסף. כאשר מדובר על ילדים קטנים, אין לכם מן הסתם ברירה. עם זאת, שימו לב – אם תקפידו לבצע צ’ק אין מוקדם ככל האפשר – כאשר החברה פותחת את הצ’ק אין באתרה, מספר ימים לפני הטיסה, תוכלו ברוב החברות לשלב יחד, ללא תשלום מראש.

5. פעילויות לטיסה – טיסה משפחתית בחו”ל מחייבת הערכות, כמו ערכת משחקים למטוס, משחקי מחשב או סרטים באייפד – וכמובן לדאוג שמכשירי החשמל יהיו טעונים, אחרת הדרך תהיה ארוכה מאוד..

 

תגיות:

הוסף תגובה