ביטוח נסיעות לחו”ל

לא נעים לעסוק בעיניינים בריאותיים ופרוצדורליים, כאשר אנחנו בדרך לחופשה, אבל ביטוח נסיעות לחו”ל הוא חובה כאשר נוסעים לטיול – ארוך או קצר, מכיוון שהוא יכול לחסוך כסף רב ולפעמים גם להציל חיים.

ביטוח נסיעות לחו”ל של חברת האשראי

כיום כל מי שמחזיק בכרטיס אשראי בין לאומי, נהנה אוטומטית גם מביטוח נסיעות אשר כולל כיסוי בסיסי של ביטוח בריאות ושל ביטוח כבודה. שימו לב, החברות משנות את התנאים מעת לעת. בל מקרה, חשוב לזכור להפעיל את הביטוח לפני הנסיעה לחו”ל. אתם יכולים להכנס לאתר חברת האשראי שלכם ולמצוא שם מספר טלפון להפעלת הביטוח.

חשוב גם להבין כי הביטוח שמציעות חברות האשראי הוא ביטוח מוגבל יחסית, אשר בהחלט נותן מענה מספיק לחלק הנסיעות, ובודאי לעניינים שאינם קשורים לנפש – כמו ביטוח כבודה. סעיפים אחרים – כמו למשל הטסה רפואית במקרה הצורך – חשוב לבדוק, מי נותן מענה ומי לא.

במקרים אחרים, חשוב לבדוק את סכום הביטוח מול העלות האמיתית. לדוגמא, בביטוח של כרטיס לאומי ויזה, יש כיסוי תשלום שכר מנתח של 15 עד 20 אלף דולר. מדובר לכאורה בסכום גבוה, אך לא בטוח שיספיק לכל מנתח ולכל ניתוח. סעיף בעייתי אחר הוא יום אשפוז. במידה ואתם נאלצים לשהות זמן רב בבית חולים, עלויות האשפוז מגיעות לאלפי דולרים ליום!ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות אישי

ובנוסף, חשוב עוד לזכור, כי ביטוח נסיעות לחו”ל של חברת האשראי, הוא ביטוח אישי, אשר מכסה את בעל הכרטיס בלבד. לעתים כדאי לבדוק בחברת האשראי, או בחברת הביטוח המעניקה לה את השירות – האם משתלם לכסות אצלם את יתר בני המשפחה, או שלעשות עבורם ביטוחים אחרים, אצל סוכן ביטוח או חברת ביטוח ישיר אחרים.

ההבדל במחיר בין ביטוח נוסעים לאחר, נובע פעמים רבות בשל סעיפים שונים וגובה כיסוי. שימו לב למשל האם נדרשת השתתפות עצמית שלכם ובאיזה גובה. לעתים מדובר בגובה שמייתר כמעט את עלות הביטוח.

ביטוח לחו”ל – כיסויים נוספים

חשוב להתאים את ביטוח הנסיעות שלכם לאופי הנסיעה כמובן. לדוגמא, אם אתם מתכוונים לטייל בהרי האנדים, יש לשקול ברצינות הרחבת הכיסוי לחילוץ מוטס בסגנון ביטוח 669. הוא עלול להפוך לשימושי אם תתקעו בנקיק בגובה 4000 מטר.

אם בת הזוג נמצאת בהריון מתקדם, כדאי לשקול את הרחבת הכיסוי לאשפוז, במקרה הצורך ואפשר לשקול אפילו לבטח את העובר- כך שלאחר הלידה, אם תהיה כזו, הוא יהיה מבוטח בבית החולים ואשפוזו לא יעלה לכם עשרות ואפילו מאות אלפי דולרים!

ביטוח צלילה כמובן חשוב ואף חובה לעשות לפני שטסים. אי אפשר לצלול ללא ביטוח ורצוי כבר לעשות את הביטוח בארץ, מראש. במרבית החברות שמציעות ביטוח נסיעות לחו”ל ניתן להוסיף סעיפים כמו צלילה, או ספורט אתגרי אחר, כמובן בתשלום.

עוד ביטוח שכדאי לשקול הוא ביטוח על ביטול הנסיעה. אם תאלצו לבטל את הנסיעה עוד לפני שיצאתם, תוכלו לבטח ולקבל החזר, בניכוי דמי השתתפות עצמית, וכך לשמור את הכסף לנסיעה הבאה. הביטול הוא כמובן רק במקרה של מחלה או מוות של קרוב מדרגה ראשונה.

ביטוח רכב

עניין אחרון וחשוב הוא ביטוח רכב – של המכונית שאתם שוכרים בחו”ל. אפשר לבצע הרחבה של הביטוח, כך שיכלול כיסוי מלא במקרה של תאונה, זה כמובן משתלם רק במקרה שאכן ייגרם נזק לאוטו, אבל בכל מקרה, יעזור לכם לטוס בראש שקט.

נסיעה טובה.

ביטוח משכנתא

2 תגובות

הוסף תגובה