ברייטון – מפלט ליום או יומיים מלונדון

עיר החוף ברייטון, בדרומה של אנגליה, היא יעד מעולה למי שרוצה לברוח ליום אחד מלונדון ולשנות אווירה. אבל, חופשה בברייטון היא רעיון טוב גם אתם לא זקוקים למפלט מלונדון. זהו יעד מומלץ להעביר בו לפחות יום או יומיים – עם המשפחה, עם בני הזוג או לבד. היא מציעה למבקר בה שווקים, לונה פארק, מסעדות ואווירה נעימה.

למבקרים בעיר המאוחדת ברייטון הוב יש 3 אטרקציות עיקריות:

  1. הרציף – הפיר, שהוא למעשה לונה פארק חביב, הממוקם על רציף שבנוי בתוך הים. אין בו מתקנים רבים מדי, אבל עדיין אפשר להעביר שם חצי יום ללא בעיה, כולל כמה מתקנים מעוררי אדרנלין, רכבת שדים מוצלחת ועוד. בנוסף, כולל הרציף גם 2 אולמות ארקייד ענקיים – עם מכונות משחק ומשחקים שמאפשרים לצבור כרטיסים ולזכות בפרסים. ניתן לרכוש כרטיס יומי אישי, שמאפשר נסיעות בלתי מוגבלות, בעלות של 20 ליש”ט, מחיר לא רע, כאשר העלות לנסיעה בודדות נעה בין 3 ל-5 ליש”ט.

    חופשה בברייטון - החוף של ברייטון הוב

    מבט מברייטון פיר לטיילת

[gmedia id=9]

2. השוק – אם אהבתם את קמדן, תאהבו גם את ברייטון. הרחוב הנעימים, סביב רחוב נורט, באיזור תחנת הרכבת, נותנים חוויה קניה נעימה, עם מבחר עצום של חנויות ודוכנים, מאופנה, דרך ג’אגלינג, עתיקות וכמובן מבחר גדול של מסעדות, בתי קפה ודוכני אוכל. כל זה, עם פחות צפיפות משווקי לונדון.

3. הביתנים על חוף הים – הביתנים הצבעוניים, אותם אפשר לראות בעשרות סרטים, נמצאים למעשה על חופה של הוב – העיירה התאומה, במרחק של כ-2 קילומטרים מהרציף. שווה ביקור, המחזה הצבעוני מרהיב, ואפשר גם ליהנות מהאוקיינוס.

יתרון רביעי, לחובבי הספורט, הוא קבוצת ברייטון, שנכון לסוף 2018 משחקת בפרמייר ליג ומציגה בסגל גם את השחקן הישראלי בירם כיאל.

חופשה בברייטון – ברגל או באוטובוס

עוד יתרון של חופשה בברייטון, הוא שהמרחקים אינם גדולים. ניתן להגיע ברגל מהרציף לשוק ואפילו לביתנים בהוב. כדאי לשקול בחיוב גם את אוטובוס התיירים, שמקיף את האתרים ומאפשר לרדת ולעלות באופן חופשי במשך היום – בכל חצי שעה עובר אוטובוס, הנהג משמש גם כמדריך ובנוסף, מקבלים אוזניות, שגם בהן ניתן לשמוע מידע על האתרים שבהם חולף האוטובוס. המחירים יהיו נוחים יותר מאשר בלונדון – עם קצת התמקחות מגיעים לכ-25 ליש”ט למשפחה של 4 נפשות וכמובן שעבור הילדים מדובר בחגיגה.
צפו בסרטון הבא כדי להתרשם:

הוסף תגובה