גלו יעד מעניין לטיול הקרוב – טג’יקיסטן למטייל

לאן נטוס השנה? סוף סוף השמיים נפתחים ואנו יכולים לחזור ולתכנן טיסות וטיולים, כמו שאנחנו הישראלים כל כך אוהבים. אם גם אתם מזדהים עם השורות הללו, גלו יעד מעניין לטיול הקרוב וראו בעצמכם את המקומות הנפלאים והקסומים החבויים על הפלנטה שלנו, שמרבית הישראלים עדיין לא גילו. במקום לטוס שוב לאחת מערי הבירה האירופאיות, אנחנו מזמינים אתכם לגלות דווקא את טג’יקיסטן.

טוסו לטג’יקיסטן גלו יעד מעניין לטיול הקרוב

ייתכן מאוד שזו הפעם הראשונה שאתם שומעים את השם הזה, טג’יקיסטן. אתם לא היחידים; עד לא מזמן היה מדובר במקום כמעט סודי, יעד שרק מעט מאוד ישראלים הגיעו אליו. ובכן, כעת הגיע תורכם! גלו יעד מעניין לטיול הקרוב וכמה עובדות עליו:

•            המדינה נקראת גם רפובליקת טג’יקיסטן. היא שוכנת במרכז אסיה ובעבר הייתה חלק מברית המועצות. בשנת 1991 הפכה למדינה עצמאית.

•            רוב תושביה של טג’יקיסטן הם מוסלמים.

•            טאג’יקיסטן מקדימה את ישראל מבחינת השעות בכשלוש שעות.

•            כדי להכנס למדינה עלינו להצטייד באשרת כניסה, אותה ניתן להנפיק בשגרירויות טג’יקיסטן השונות במדינות שכנות. הסיבה לכך היא שכרגע אין נציגות טאג’יקיסטנית בישראל, ואין נציגות ישראלית בטאג’יקיסטן. הממונה על אשרות כניסה אלו היא שגרירות ישראל באוזבקיסטן הגובלת במדינה.

•            טאג’יקיסטן היא מדינה הררית והחורף בה קשוח מאוד. לכן, ההמלצה היא לבקר בה בעונות המעבר – בסתיו בין ספטמבר לאוקטובר, או באביב בין אפריל ליוני.

•            המטבע בו נהוג להשתמש בטאג’יקיסטן הוא סומוני המתחלק למאה דיראם. לגבי החלפות, יהיה הכי נוח להחליף דולר אמריקאי, על אף שגם רובלים רוסיים ואירו מתקבלים ברוב משרדי החלפת הכספים. בערים הגדולות ובמעברי הגבול בעיקר יקבלו בשמחה גם מטבע אוזבקי וקירגיזי. רצוי מאוד לשאת את הכסף אתכם במזומן, ולהימנע מהחלפה בשוק השחור בכדי לא לחשוף את עצמכם לרמאויות. בנוסף, מומלץ להצטייד במזומנים לכל אורך הטיול שכן רק בעיר הבירה ובנקודות ספציפיות, ניתן למשוך כספים באמצעות אשראי.

•            מה אוכלים? ובכן, בדומה למטבחים השכנים, המטבח הטאג’יקיסטני כולל בדרך כלל ארוחה גדולה ועשירה כשעיקרה הוא מנת הפלוב האהובה, הר נדיב במיוחד של אורז עם בשר כבש ולפת המבושלים בסיר גדול. מנות נוספות הן ששליק, לחם שאור עגול, בורשט, שורפור ועוד. אנו מפצירים בכם לנסות כל אחד מהם וליהנות ממטבח מקומי עשיר!

SSUCv3H4sIAAAAAAAAE22NOw7DMAiG78LsobOvEmUgDk0sIVsCPFSW716oMnb7+F9MOFBrgTyBzmpdKjLkV4LKPNQErfbmwkpQ0OjyAGmk8aJWPk7uPBPbjAxkgAQ6joCV/mi7V7rdJLEj1M6gN7KSG0JMqPFj271iaON3zbW+/Ph+vKwAAAA=

ואיך מתניידים במקום?

כשאנחנו מפצירים בכם – גלו יעד מעניין לטיול הקרוב אנחנו גם מעמידים לרשותכם את האפשרות הטובה ביותר לטיול בטאג’יקיסטן. ג’יפים! הטיסות הפנימיות במדינה מאופיינות בביטולים ודחיות, שירות הרכבות לא יעיל במיוחד והנסיעות באוטובוס מפרכות. כשאתם מחליטים לטוס אל טג׳יקיסטן עם מאסטר טריפ אתם משריינים לעצמכם מקום בטיול ג’יפים מהנה במיוחד, עם מדריכים אישיים שצמודים אליכם לכל אורך הטיול שמכירים היטב את המדינה הקסומה. זוהי דרך מושלמת לצאת אל הדרכים ההרריות, הנופים הפראיים והכפרים הנידחים במדינה שעדיין לא התגלתה על ידי התיירים.

טג׳יקיסטן עם מאסטר טריפ

הוסף תגובה

tayal

FREE
VIEW