חופשה בקוס – אי יווני פחות משעה וחצי מישראל – מדריך קוס מקוצר

קוס הוא האי היווני הרביעי בגודלו. למרות זאת, חופשה בקוס הפכה לפופולארית רק בשנים האחרונות. בין היתר, בזכות הטיסות הישירות וחבילות הנופש שנתפרו לאי. קבלו מדריך קוס – מה עושים באי, אטרקציות והמלצות.

חופשה בקוס – לכמה זמן?

כמו כל אי יווני, גם באי קוס אפשר למצוא כמה רצועות חוף מקסימות. אם אתם בעניין של בטן גב, אפשר כמובן לבלות באי כמה שתחפצו. אם אתם מתעניינים באטרקציות של ממש – כדי לטייל באי קוס, יספיקו 3-4 ימים.

חופי יוון, קוס

חופי קוס. מיקרו קוסמוס של איי יוון. תמונות: אתר טייל

שדה התעופה של קוס ממוקם כחצי שעה מהעיר המרכזית – גם היא נקראת כמובן קוס. כדאי להקדיש לפחות יום אחד לביקור בעיר. הרחובות הראשיים הנעימים שלה הם גן עדן לשופינג – למי שמחפש מותגים זולים – נעליים ובגדים אופנתיים, גם אם לא בטוח תמיד שהם מקוריים.

אטרקציות תיירותיות של ממש, אין בעיר, למעט המרינה היפה והעץ העתיק, שתחתיו טוענים בעיר, ישב היפוקרטס, יליד קוס, והגה את יסודות הרפואה.

העיר קוס

כנסיה במרכז העיר קוס

המרינה היא נקודת יציאה ליום טיול. אחד הטיולים הפופולריים שמוצעים למשפחות באי וגם לזוגות, הוא השיט המשולש שיוצא ב-10 בבוקר וחוזר ב-5 אחר הצהריים אל קלימנוס, פלאטי ופסרימוס. ישנן מספר ספינות – חלקן במראה ובשמות של ספינות פיראטיים, שיוצאים למסלול מדי יום.

הכניסה לנמל קלימנוס

ספינת פיראטים נכנסת אל נמל קלימנוס

לטעמנו, הנסיעה לקלימנוס – האי הגדול והרחוק מהשלושה, מיותר ונועד בעיקר כדי לאפשר לכם לאכול צהריים – שכלול במחיר השיט. האטרקציה העיקרית באי הוא מפעל הספוגים – האי הוא אימפריה של ייצור מוצרים מספוגי ים.

פלאטי הוא האי הקטן מהשלושה וממקום באמצע. העצירה שם במפרץ קסום, בסמוך למנזר, מאפשר לכם לקפוץ ישירות מהספינה אל המים הצלולים וגם להתנסות בשנורקלינג.

מפרץ באי פלאטי שליד קוס. חופשה בקוס, אי יווני קלאסי

מפרץ באי פלאטי

פסרימוס גם הוא אי יפה, עם כפר קטן הממוקם על החוף. ניתן בהחלט לשלב חופשה בקוס גם עם יומיים או שלושה בפסרימוס, שם יש מספר בתי מלון קטנים וליהנות מהיתרון של אי קטן, ממוסחר פחות.

האי פסירמוס

החוף באי פסירמוס, בסמוך לקוס

קוס הוא אי יווני, אבל הוא שוכן ממש מול חופי תורכיה – כ-4 קילומטרים מבודרום. ניתן לעלות על מעבורת ולצאת ליום טיול בבודרום, בעיקר בבזאר של העיר. עם זאת, המחירים שם לא זולים יותר מאלה של קוס ולכן אם המטרה היא שופינג, זו נסיעה מיותרת.

עוד טיול פופולרי באי הוא אל הכפר זיה – הממוקם בנקודה הגבוהה באי. מקובל להגיע לשם לפנות ערב כדי לצפות בשקיעה. ישנם טיולים או הסעות מאורגנות לשם, וניתן כמובן גם לשכור רכב על בסיס יומי.

מלונות בקוס – היכן לישון

יש בקוס מבחר גדול של בתי מלון – כולל מלונות המיועדים למשפחות, כמו המתחם של רשת קיפריוטיס, בקצה המזרחי של האי, שכולל גם מגלשות מים ולצדם מלונות לזוגות. אם חשוב לכם חוף הים, יש מלונות על החוף וכמובן כאלה שנמצאים ליד חופים מוצלחים יותר, באיזור העיר קוס וממערב לה, כדאי להחליט ולברר מראש.

בכל מקרה, בשל הטיסות הישירות, כדאי לבדוק את האפשרות של רכישת חבילת נופש שלמה, שעשויה לעתים להיות זולה יותר מרכישה בנפרד של מלון וטיסה.

פעילות ימית

חופשה בקוס. ספורט ימי ביוון

ספורט ימי בקוס. ברקע – חופי בודרום בתורכיה

אם אתם בעניין של צלילות, יש מספר בתי ספר לצלילה שפועלים באי. גם ספורט ימי – החל מג’ט סקי, דרך מצנחי רחיפה, אבובים וכו’ – אפשר למצוא כמעט בכל חוף.

 

הוסף תגובה