חופשה בטורינו ובחבל פיימונטה – הבית של יובנטוס ושל פיאט

חופשה בטורינו ובחבל פיימונטה (או פיאדומונטה) הצמוד לה, הם מקום אידיאלי לטיול של מספר ימים. טורינו, בירת פיאדמונט היא העיר הרביעית בגודלה באיטליה. היא מציעה שילוב של אוכל איטלקי משובח, מרכז עיר עתיק ונאה וכמובן 2 מוקדים שיקסמו יותר לגברים: כדורגל ומכוניות. טורינו היא גם לעתים שער לאלפים האיטלקים, כך שלא משנה אם אתם עוברים בעיר, מגיעים לעסקים או מחפשים יעד לבילוי של יומיים שלושה, טורינו תהיה יעד שתזכרו בחיבה.
כרגיל, אנחנו מצרפים כאן סרטון שיעשה לכם חשק לעלות על המטוס לכיוון טורינו וגם מפת העיר טורינו – מפה הכוללת את האטרקציות, שתוכלו להוריד בקלות לטלפון באמצעות כפתור השיתוף. לפני האטקציות נזכיר שטורינו, כמו ערים איטלקיות רבות, היא קודם כל עיר נעימה, מלאה בבתי קפה ומסעדות איכותיות, שנבנה מסביב לנהר פו, שמתפתל לאורכה וכמובן עיר עם אפשרויות קניות רבות, לאורך המדרחוב הראשי, בכמה מהשווקים היומיים שלה או במרכזים המסחריים, כאשר התנועה נוחה מאוד עם התחבורה הציבורית.

חופשה בטורינו – עיר של כדורגל

חופשה בטורינו ובחבל פיימונטה - כדורגל ורכב

חופשה בטורינו. אלופי העולם לדורותיהם בפורמולה אחת במוזיאון הרכב של טורינו

חופשה בטורינו ובחבל פיימונטה, רצוי שתכלול כמובן משחק כדורגל. הקבוצה המפורסמת של העיר היא יובנטוס ומשחק באיצטדיון החדש של הקבוצה הוא חוויה. ניתן להשיג כרטיסים למשחקי ליגה. ליגת האלופות כבר מסובך יותר, בין היתר כי בקבוצה החליטו להסתפק באיצטדיון קטן יחסית – 45 אלף מקומות בלבד. אבל, ספסרים ואתרי כרטיסים יוכלו לתת לכם פתרון.
הקבוצה הקטנה יותר של העיר, שנהנית מאהבה רבה בעיר ובחבל פיאדמונט היא טורינו – השוורים. אם תצליחו להשיג כרטיסים לדרבי שמארחת טורינו באיצטדיון האולימפי, מובטחת לכם חוויה.

מוזיאון הרכב של טורינו ומוזיאונים אחרים

טורינו היא למעשה עיר של תאגיד פיאט. אלפים רבים מתושבי טורינו מועסקים בקונצרן פיאט, או באחת מהחברות הרבות השייכות לו. לכן, לא פלא שאחת האטרקציות המרשימות של טורינו הוא מוזיאון המכוניות הלאומי של טורינו. המוזיאון כולל תצוגת ענק של רכבים מימי ראשית המצאת הרכב ועד ימינו וגם תצוגה מרשימה של רכבי פורמולה אחת מכל התקופות.

אטרקציה נוספת למי שמבלה חופשה בטורינו, היא מולה אנטונליאנה – המגדל המתנשא מעל העיר שנבנה על חורבות בית כנסת. ניתן לעלות לתצפית, אם מזג האויר נאה ואפשר גם להסתפק בביקור במוזיאון הקולנוע הלאומי בקומת הכניסה.

תכריכי טורינו – בעיר נמצאת אחת האטרקציות החשובות למאמינים הנוצריים – תכריכי טורינו – בד השתן שניתן לצפות בו בכנסיית יוחנן המטביל בעיר ועל פי המסורת היו תכריכי ישו עצמו. התור בכניסה עלול להיות ארוך.

עוד מוזיאון הוא המוזיאון המצרי המרשים, שמציג את האוסף השני בגודלו בעולם – שני רק לפריז.

כמה זמן לוקח להגיע לטורינו

מרכז העיר טורינו ממוקם פחות משעתיים משדה התעופה של מילאנו ולכן ניתן בקלות לצאת לסוף שבוע או למספר ימים בעיר ובאיזור עם רכב שכור, או בתחבורה ציבורית. טיסה מתל אביב למילאנו נמשכת כ-4 שעות, כלומר, משהו סביר בסופו של דבר לנסיעה קצרה.

חבל פיימונטה

החוויה שמציע חבל פיימונטה למטייל, על שלל כפריו הציוריים, הגפנים והיקבים וגם מרכזי הקניות והשווקים המקומיים, מתאים ליציאה של יומיים שלושה מטורינו או ממילאנו. אפשר להזמין מלונות מראש או לנסות למצוא מקום בעיירות הקטנות, אם אינכם נוסעים בשיא עונת התיירות, גם זו אפשרות סבירה. אל תוותרו על ביקור ביקר – חבל פיימונטה ידוע בגפנים וביקבים הציוריים, ניתן להזמין מראש ביקור ביקב, כדי להגיע להתרשמות, לטעימות או לקניית יין איטלקי משובח. ניתן לשוטט בחבל יום אחד, או שבוע, לבחירתכם.

תגיות:

הוסף תגובה