טור דה מונט בלאנק – יום 1, אוש אל לס קונטמינס

המסלול המלא הקלאסי של היום הראשון של סובב מון בלאנק הוא באורך של 16 קילומטרים וכולל טיפוס של כ-650 מטרים, שמתחילים בעיירה אוש – או זוש כפי שמבטאים המקומיים (Les Houches). אבל, מכיוון שמדובר ביום ראשון, בחרנו כאן בהתחלה רכה ומומלצת, שחוסכת חלק גדול מהעלייה האגרסיבית. אל תחמיצו בתחתית העמוד את הסרטון שמציג את ההליכה לאורך המסלול

הגענו למרכז הכפר אוש (במקרה שלנו בנסיעת אוטובוס קצרה משאמוני), ישר אל תחנת הרכבל שמטפס אל בלוויו – Bellvue. שילמנו כ-15 יורו וטיפסנו אל בלוויו, לגובה 1,780 מטרים. משם, כ-40 דקות הליכה נינוחה בירידה קלה, מובילה אל גארה דו קול דה ווזה –  Gare du Col de Voza – בגובה של 1,650 מטר מעל פני הים. כך חסכנו כשעתיים של עליה וגם הבטחנו שהטרק יתחיל בנעימים ולא בטיפוס מייגע.

סובב מון בלאנק יום 1, ההתחלה

סובב מון בלאנק יום 1, ההתחלה

מגארה דו קול דה ווזה הדרך ממשיכה אל ביונאסאי – Bionnassay – הליכה של כ-50 דקות בשביל נוח ומישורי, דרך לה פיוקס (Le Fioux) ולה קרוזט (Le Crozat).

מיד אחרי ביונאסאי, הדרך ממשיכה עוד כ-45 דקות אל לה שאמפל (Le Champel): השביל יוריד אתכם דרך היער על גשר שחוצה נחל ומשם – מחכה לכם טיפוס ארוך ומפותל, עד לשביל המוליך אל לה שאמפל.

הכניסה לכפר לה שאמפל

הכניסה לכפר לה שאמפל

מלה שאמפל, ממשיכים לצעוד לאורך הנחל לכיוון טרסה (Tresse) ומשם פונים מערבה לכיוון לה קוי (Le Quy), חוצים את הכביש ואת הנחל, פונים ימינה כדי לטפס ולפנות דרומה, לאורך הנחל, מרחק של כ-3 קילומטרים עד לקונטמינס (Les Contamines-Montjoie). זהו, מטפסים עם השילוט למרכז הכפר, אפשר לשתות בירה ולטפוח לעצמכם על השכם. צלחתם את היום הראשון.

מומלץ ללכת להתקלח, לאכול וכמובן לנוח היטב, שכן היום השני של טור דה מונט בלאנק הוא כבר מאתגר הרבה יותר וכולל למעשה את העלייה בגובה הגדולה ביותר, יותר מכל הימים האחרים

הוסף תגובה