טיול לבהוטן – טיול בממלכה הייחודית

ישראלים אשר נוסעים אל המזרח הרחוק, נוהגים לבקר במדינות כגון תאילנד, הודו, נאפל, לאוס, קמבודיה ומדינות גדולות ומוכרות אחרות. רבים מהם נוהגים להגיע אל מקומות אל אזורים קרובים להימלאיה, בין אם זה מדובר בערים ואתרים מהם ניתן לראות את ההרים ובין אם מדובר באתרים מהם אפשר לצאת במסלולים שונים לטיולים בהרים.

לפני מספר שנים נפתחה בפני הישראלים אופציה חדש לטיול במזרח הרחוק בכלל ובפרט בהרי ההימלאיה. טיול לממלכת בהוטן. ממלכה קטנה, מבודדת ומרתקת אשר נמצאת מעל הרכס המזרחי של הרי ההימלאיה. בהוטן היא מדינה קטנה, עם פחות ממיליון תושבים, אשר מתבססת בעיקר על חקלאות, אך היא נחשבת למוקד משיכה עבור תיירים אשר יכולים להיכנס אליה.

טיול לבהוטן איננו דבר פשוט. עד לפני מספר שנים זו היתה ממלכה סגורה לגמרי ותיירים לא יכלו להיכנס אליה. גם היום האפשרות לטייל בממלכה היא לא פתוחה לגמרי. נוסף לכך, מי שמבקש לטייל בה, צריך לעשות זאת דרך מדינות שונות. בהוטן גובלת עם מחוז טיבט מצפון ועם הודו מדרום. לכן כל מי שמעוניין להיכנס אליה חייב לעבור דרך אחד משני המקומות.

מנזר טייגר-נסט בהוטן

מנזר טייגר-נסט בבהוטן. צילום: pixabay

כיצד יוצאים לטיול בבהוטן?

מאז כוננו יחסים בין בהוטן לישראל, החלו לצאת טיולים מאורגנים אל הממלכה. טיול לבהוטן נמשך בדרך כלל בין שבוע לשבועיים, והוא כולל את כל היעדים הפופולאריים בממלכה. לרוב הטיול מתחיל בטיסה להודו או תאילנד ולאחר מכן יש לבצע טיסה פנימית אל הממלכה. חשוב להדגיש, כל מי שרוצה לטייל בבהוטן, חייב להוציא אשרת כניסה מספר חודשים לפני מועד הטיסה.

טיול לבהוטן, כאמור, מתבצע באמצעות חברות טיולים מאורגנים אשר מספקות מדריך מקצועי אשר מכיר את ההיסטוריה של המקום ויודע לבנות מסלול טיול מתאים ולקחת את המטיילים שלו אל כל המקומות האטרקטיביים בממלכה. מעבר לכך, הטיול גם כולל לינה בבתי מלון מובחרים, אוטובוס תיירים, מפגשים עם אנשים מקומיים, אכילה בבתי אוכל פופולאריים וכן צפייה באירועי תרבות מקומיים.

איפה מומלץ לבקר בבהוטן?

טיול לבהוטן כולל ביקורים באתרים בעלי משמעות דתית, קרי מנזרים, ביקורים באתרים המלמדים על העבר של המקום ועל המסורות שלו, דוגמא בירת המדינה טימפו שם אפשר למצוא מרכזי תרבות שונים המספקים מידע ותוכן על העבר של בהוטן ועל המסורות שלה, ביקור בשווקים מקומיים שם אפשר ליהנות ממגוון מאכלים ועבודות יד מקומיות.

כמו כן, טיול בבהוטן טומן בחובו אפשרות ליהנות ממגוון אתרים ומקומות עם נוף מרהיב. דוגמא אזור טרונגסה, אזור הכולל מצוקים גבוהים ויערות מרהיבים, רכסי ההימלאיה המזרחיים, ועוד שורה ארוכה של מקומות מהם אפשר ליהנות מהנופים המרהיבים של הממלכה.

אין ספק, מדובר בטיול של פעם בחיים, בלתי נשכח, אשר אפשר ללמוד ממנו הרבה וליהנות בו מדברים שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר בעולם.;

הוסף תגובה

tayal

FREE
VIEW