טיסות זולות עולות ביוקר

כרטיסי טיסה מוזלים, יכולים לעתים לעלות יקר יותר מכרטיס רגיל. כל הדברים שחייבים לבדוק לפני שאתם קונים כרטיס טיסה מוזל, כדי לוודא שאין מוקשים מיותרים.

  • עלות המטען: אם אתם טסים עם תיק עליה למטוס בלבד, אין בעיה. אבל, בטיסות הלואו קוסט – גם כאשר מדובר בטיסות מוזלות – אקונומי לייט, של חברות סדירות, העלאת מזוודה למטוס עולה כסף. כאשר אתם רוכשים כרטיס טיסה באינטרנט, רוב המידע, כמו העובדה שהתיק כרוך בתשלום נוסף, לא כתוב. מדובר בעוד כמה עשרות דולרים למזוודה. לרוב, אם לא תעשו צ’ק אין מראש, עלות מזוודה הלוך חזור, עלולה לעבור את ה-100 דולר.
  • האוכל: בחברות הלואו קוסט, ארוחה כרוכה בעלות נוספת. אפשר כמובן להביא כריך מהבית, אבל חשוב להיערך מראש.
  • גודל המושבים והזמנת מושבים: כרטיסים מוזלים כרוכים פעמים רבות בטיסה במטוסים צפופים יותר וגם ללא אפשרות להזמין כסא ספציפי מראש, אלא אם כן, תשלמו. באותה הזדמנות, כדאי לברר גם איזה דגם של מטוס לוקח אתכם וגם לברר מה מצבם של המטוסים באותה חברה.
  • המרחק מהעיר: חברות לואו קוסט טסות במקרים רבים לשדות תעופה זולים יותר עבורם, כדי להוזיל את האגרות. אבל, עבורכם המשמעות היא נחיתה בשדה תעופה מרוחק יותר, כך שתשלמו יותר על הנסיעה למלון, וכמובן שתבלו זמן רב יותר בכביש. בקיצור, בידקו היכן נוחתת הטיסה.
  • שעות טיסה: גם כאן, השיקול הכספי קובע שלעתים שעות הטיסה בעייתיות. אם חסכתם 100 דולר, אבל נחתתם ב-4 בבוקר, לא בטוח שהחסכון שווה, בוודאי אם תאלצו לקחת עוד לילה במלון, או שתבלו את היום הראשון של הטיול בהשלמת שעות שינה.
  • בידור: בלי טלויזיה או אוזניות ברוב המקרים. כמובן שבעידן האייפד כבר לא מדובר על אסון גדול, אבל כדאי לברר, כדי שלא להיות מופתעים ומשועממים בטיסה הארוכה.
  • דמי ביטול מלאים: בחברות לואו קוסט דמי הביטול הם 100% משווי הכרטיס. כך, שאם תאלצו לבטל, הזול יהפוך ליקר. במקרה זה, חשוב לזכור, שמרגע רכישת הכרטיס, תוכלו לרכוש גם ביטוח – שייכנס לתוקף במועד הנסיעה בלבד, אבל יכסה אתכם במקרה של ביטול טיסה מסיבה מוצדקת.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה