פשיטת הרגל של מונארך – מדריך לנוסע שנתקע בלונדון

החל מחודש דצמבר 2015 שחקן חדש נכנס לשוק הטיסות מישראל ללונדון, עם מחירים אטרקטיביים. חברת מונארך הציעה טיסות מוזלות מנתב”ג ללונדון 3 פעמים בשבוע וכן טיסה שבועית משדה התעופה עובדה ללונדון, בשורה לאילתים ולתושבי האיזור. אבל, המחירים היו כנראה טובים מדי מכדי להיות אמיתיים, וכמו שקורה לעתים עם חברות לואוקוסט שנסחפות – בתחילת אוקטובר 2017 הגיעה פשיטת הרגל ותקעה מאות ישראלים עם כרטיסים חסרי ערך.
הטיסות של חברת התעופה מונארך ללונדון, לשדה התעופה לוטון, הן טיסות לואוקוסט, והמחירים בהתאם, כאשר ניתן להשיג כרטיסים גם לעונה הבוערת במחירים של סביב 400 יורו, אבל הדגש הוא כמו בטיסות לואוקוסט, על הזמנה מוקדמת מראש.

אחת הסכנות כאמור ברכישת כרטיסי לואוקוסט, הן אפשרות קריסה של החברה ואז הלואוקוסט הופך לעתים ליקר מאוד. מי שתקוע בחו”ל בזמן הקריסה, חייב לדאוג לעצמו לחלופה לטיסת חזרה לארץ, כמעט תמיד במחיר גבוה משמעותי ממחיר טיסה סדירה רגילה.

במקרה של מונארך לדוגמה, מי שתקוע עם הכרטיסים בארץ, יוכל לקבל תמורת כרטיס לכיוון אחד ללונדון, ויצטרך למצוא לעצמו חלופה לחזור. ניתן היום בקלות למצוא כרטיס בכיוון אחד. למשל במנוע החיפוש הזה – cheap air

אפשרות אחרת היא ביטוח הנסיעות – אם יש לכם למזלכם ביטוח מקיף שמכסה גם את קריסת חברת התעופה, הסתדרתם. לצערנו, מרבית ביטוחי הנוסעים בארץ אינם מכסים מקרה כזה ומשם לא תצמח הישועה.

אם רכשת באמצעות סוכן נסיעות, או באתר בכרטיס אשראי, פנו מיד ובידקו האם הכסף כבר עבר. במידה ולא, בקשו להקפיא את העסקה.

בסופו של דבר, אין באמת תרופה אמיתית לקריסה של חברת תעופה ואם החברה שרכשתם בה כרטיסים קרסה, כנראה שזה יעלה לכם.

 

טיסות ערב ללונדון

מנתב”ג קיימות שורה של טיסות ערב ללונדון, לשדות התעופה לוטון, היתרו וגטוויק. בחלק מהמקרים ניתן להגיע למרכז העיר בשעות הערב המאוחרות ואפשר עוד לתפוס ארוחת ערב או כוס בירה. חשוב לבדוק את שעות הנחיתה ולקחת בחשבון כשעתיים מרגע הנחיתה ועד ההגעה למלון.

 

טיסות בוקר מלונדון לישראל

לטיסות בוקר מלונדון לתל אביב יש יתרונות – הן מאפשרת לכם להגיע בצהריים לישראל ועוד לנצל את השעות שנותרו. אבל, טיסות הבוקר מחייבות אתכם לעתים בהשכמה מוקדמת מאוד, לעתים עוד בשעות לפנות הבוקר, כדי להגיע לשדה ב-7 א ו7 וחצי.

 

 

תגיות:

הוסף תגובה