משחקי כדורגל באירופה

אוהדי נבחרת אנגליה בפורטוגל

בשבוע שלפני הפיינל פור במדריד בראשית מאי 2008, עסקו בעיתונים בהרחבה בעלויות הכבדות של החבילה לאוהדים שכללה טיסה, שהיה וכרטיסים לשני ערבי הכדורסל. 3,000 הישראלים שהגיעו לבירת ספרד הם דוגמא בולטת לז’אנר שהלך והתפתח בשנים האחרונות בעולם ובפרט בישראל: תיירות אוהדי הספורט, כאלה שמוכנים לשלם הרבה כסף כדי לראות משחקי כדורגל בקמפ נואו בברצלונה, או באנפילד באנגליה.

סוג אחד של תיירות זאת, הוא ליווי של קבוצה ישראלית במסע אירופאי, כמו מכבי. אבל, ישראלים רבים, שמאסו בתנאים וברמה של מתקני ומשחקי הכדורגל בישראל, טסים כדי לראות משחקי כדורגל איכותי באיצטדיונים מעוררי התפעלות והתרגשות. עם כל הכבוד לקופסא בנתניה, שירה של 80 אלף איטלקים ובריטים, במפגש ליגת האלופות בין מילן לארסנל באצטדיון סן סירו שבמילנו, היא חוויה שונה. שלא לדבר על מי שנוסע למשחק באנפילד – מגרשה של ליברפול שלדעת רבים מספק את חווית הצפייה הטובה בעולם. אם ייקלע אחר כך למשחק כדורגל בליגה בישראל, לא יהיה בטוח שמדובר באותו ענף ספורטיבי.

קרנבל ברחובות במונדיאל גרמניה 2006

 

משחקי כדורגל: חבילות ספורט לגברים

חוץ מאשר משחקי כדורגל איכותי, טיולים כאלה מזכירים במעט גם שירות מילואים: מדובר בטיול גברי בעיקרו (בנסיעת חברים כזו, בחודש מארס, למילנו, בחבילה שנרכשה מראש בישראל, מנתה הקבוצה 15 גברים ו- 2 נשים) שכולל אוכל טוב, פאבים ומעט קניות. לרוב, מדובר גם בגיחות קצרות, אבל אופי הנסיעה מאפשר לכם לבחור מקפיצה של יומיים, למשחק ובחזרה ועד לטיול של חודש ימים – אם מחליטים לטוס למונדיאל – אליפות העולם בכדורגל ולצפות במספר משחקים. אגב, בניגוד לדעה הרווחת ברחוב הישראלי, לא כולם נוסעים לראות את אברהם גרנט ויוסי בניון.

היוונים בדרך לזכיה ביורו 2004

אחת הנקודות הבעייתיות בנסיעה למשחק כדורגל איכותי – בשלב מתקדם בליגת האלופות, או באחד משני הטורנירים הגדולים – המונדיאל ואליפות אירופה, אשר מתקיימים לסירוגין בכל שנה זוגית, היא הצורך להסתמך בצורה ישירה או עקיפה על ספסרים.

כרטיס לצ’מפיונס ליג במאות יורו

גם כאשר תסתמכו על אחת מסוכנויות הנסיעות בישראל המתמחות בנסיעות לאירועי ספורט, תתעסקו במקרים רבים בעקיפין עם ספסרים: תאלצו לשלם על כרטיס שערכו הנקוב 20 יורו, סכום הגבוה לעתים פי 15. בשל הרגישות, לא תצאו עם הכרטיס מהארץ, אלא זה יחכה לכם בבית המלון. ויתרה מזאת, הסוכנות תחתים אתכם בארץ על מסמך שבו אין לכם תלונות נגדם, במידה ומסיבה כלשהי הם לא יצליחו להשיג לכם את הכרטיס. למרות החששות, סיכוי כמעט ודאי שהכרטיס ימתין לכם.

סן סירו, מילנו, רגע לפני מילאן - ארסנל

אם תקבלו את הכרטיס, כדאי שתהיו מוכנים נפשית לכך שהמושב שלכם לא יהיה הטוב ביותר באצטדיון. באותה נסיעה למילנו, לדוגמא, במהלך הטיפוס למקומינו ביציאה, עברנו לאיזור אקלים שונה. עם זאת, ברוב האצטדיונים האירופאים – בין אם בפורטוגל, בריטניה, ספרד או גרמניה – יש תצפית מעולה ואפשר להנות ממשחק כדורגל איכותי מכל מושב. אוהדי ברזיל במונדיאל 2006

כרטיסים למשחק מחוץ לאצטדיון

בדומה לאוהדי מכבי, שהעדיפו לטוס בעצמם ולנסות לרכוש כרטיס ישירות במגרש, מתקיים שוק ערני של מכירת כרטיסים מסביב לאצטדיונים. השאלה האם כדאי לקחת סיכון ולסוע ללא כרטיס, תלויה במידה רבה במידת האטרקטיביות של הקבוצות, בטורניר אליו אתם נוסעים ובשאלה האם אתם מהמרים.

לדוגמא, באליפות אירופה הקודמת, שנערכה בפורטוגל, לפני המשחק בין אנגליה לפורטוגל, מאות רבות של בריטים ופורטוגזים נואשים הסתובבו ברחובות ליסבון וחיפשו לשווא כרטיסים. מי שהסכים בכל זאת למכור, הרוויח מאות יורו על הכרטיס. מצד שני, באותו אצטדיון, יום קודם לכן, ניתן היה לרכוש בקלות כרטיסים למשחק בין גרמניה וצ’כיה.

אוהדים צ

אוהדים צכים באליפות אירופה בליסבון

משחקי כדורגל באירועים גדולים

מי שנסע לאליפות אירופה, שהתקיימה בקיץ 2008 באוסטריה ושוויץ, נהנה מהעדרם של האוהדים האנגלים, שהקלה על השגת כרטיסים, אבל מאידך, למשחק בין נבחרות כמו גרמניה והולנד, מומלץ מאוד להגיע עם כרטיס מהבית. עוד נקודה למחשבה, היא המעבר למכירת כרטיסים שמיים – כלומר כרטיס ששם הרוכש מוטבע עליו – בטורנירים הגדולים. במילנו, בחור ישראלי שהשאיר את הדרכון במלון, התקשה מאוד לשכנע את השוטרים בכניסה לאצטדיון כי הכרטיס אכן שלו. מאידך, במהלך אליפות העולם בגרמניה, 2 חבריי ואני, צפינו במשחקה של נבחרת ברזיל, כאשר לפחות על פי השמות על הכרטיסים, שנרכשו ברחוב בדורטמונד מאוהד, היינו 3 עלמות חן דרום אמריקאים (אין קשר לפרשת רונלדו ו-3 הזונות ממין זכר, שהתפוצצה בשבוע שעבר בברזיל).

חבילות ספורט למונדיאל

לקראת המונדיאל, מי שמעוניין בכרטיסים, יכול להרשם למכרזים באתר של פיפ”א. הסיכוי להשיג כרטיסים אינו גבוה ובכל מקרה, גם אם תזכו – לרוב תזכו בכרטיס בודד או לכל היותר בשניים. מה עושים במקרה כזה? נהנים מהכרטיס שקיבלתם במחיר הנקוב, רוכשים חבילה לאירוע ומנסים לרכוש כרטיסים במקום – לעתים המחיר יהיה גבוה במאות אחוזים, אבל לפעמים אפשר למצוא גם מציאות. לדוגמא, אם אתם מגיעים למשחק רבע גמר, שאליו ציפו להגיע ההולנדים, אך אלה הודחו בשלב מוקדם, הרי שתוכלו בקלות יחסית להשיג כרטיס מאוהד הולנדי מאוכזב, אולי אפילו במחיר זול יותר מהערך הנקוב.

בהצלחה!

הוסף תגובה