כך תשלחו כבודה ללא אובר וויט

אחד הדברים המטרידים אותנו ביותר במהלך הטיול, הוא נושא האובר וייט – כלומר משקל היתר של המזוודה במטוס, מה שמכונה בשפה הגבוהה כבודה. צפייה בנוסעים שמנהלים ויכוח קולני בעמדת הצ’ק אין בשל חריגה ודרישה לתשלום עבור כל קילוגרם מעהר למכסה המותרת, היא שכיחה למדי.
כמטיילים ותיקים שעברו בידוקים רבים, הכנו כאן עבורכם רשימה שאמורה לעשות סדר ולסייע גם בעלויות וגם בשקט הנפשי, בפעם הבאה שאתם שולחים מזוודה למטוס.

1, אם יש יותר אנשים ממזוודות, ניתן להפוך גם את הטרולי למזוודה נוספת. למעשה ניתן לשלוח כל דבר, תרמיל, ארגז קרטון וכו.
2, שימו לב למשקל המזוודה בקנייה. היא מהווה לעתים עד רבע מסך המשקל. אם ראיתם 2 מזוודות דומות ואחת שוקלת קילו פחות, לכו עליה.
3. שיקלו את המזוודות מראש. חברות רבות לא מוכנות לחלק את המשקל בין המזוודות, כלומר 15 ו-25 קילו לא נספרות כ-20 לכל אחד ובחברה ידרשו חיוב עבור הכבדה יותר. בנוסף, אחרי ששלחתם אחת, אפילו אם זה רק לפני 20 שניות, לא תוכלו להחזירה מרגע שיצאה למסעה. מניסיונינו בשנים האחרונות, נוכל לציין את חברת אייר פרנס שהערימה קשיים בנושא זה בדיוק. לעומתה, נציין לטובה את אייר ברלין שגילו ליברליות רבה וספרו משקל כולל למשפחה.
4, ודאו האם כרטיס הטיסה שלכם כולל גם משלוח כבודה. כיום, בעידן טיסות הלואו קוסט, הדבר אינו מובן מאליו. אם משלוח כרוך בתשלום נוסף, לרוב עדיף לרכוש מראש את הזכות לכבודה כבר במעמד רכישת הכרטיס.  מי שיחכה עד דלפק הצ’ק אין, לרוב ישלם יותר.

מזוודה קטנה במקום אובר וויט

5. מזוודות נוטות להתמלא..לא כדאי לקנות את הגדולות ביותר אם יש לכם נטיה לאובר וויט.
6. צאו מהארץ עם מינימום אפשרי.  אם כבר בהלוך אתם בתחום המשקל המקסימלי, יש סיכוי גדול שאחרי הקניות במהלך הטיול, תחרגו בחזור ומשקל הכבודה יהיה מעבר למותר.
7. נצלו את תיקי היד שלכם.  גם הם אמורים אמנם לעמוד במגבלת משקל, אך זו כמעט אף פעם לא נאכפת, בתנאי כמובן שתיק היד לא חורג מהמידות המותרות.בנוסף, במקרים רבים, בחברות התעופה יפצירו בכם לשלוח גם את תיקי היד, ללא תשלום, כדי לחסוך במקום בתא הנוסעים הצפוף.
8. בידקו מה משקל הכבודה המותר לכל נוסע. לעתים מדובר ב-23 ק”ג, לעתים 20 ק”ג. כדאי לדעת מראש.

הוסף תגובה