כרטיס טיסה מסביב לעולם – כמה עולה כרטיס מסביב לעולם וכיצד מנצלים RTW

כרטיס טיסה מסביב לעולם היא אחת הדרכים המעניינות לטיול. באופן כללי כרטיס מסביב לעולם – באנגלית RTW, אמור להוזיל לכם את מחיר הטיסה בכשליש, לעומת רכישה של כרטיסים נפרדים – מיעד ליעד, באותו המסלול. זה כמובן תלוי אם אתם מתכננים נכונה מסלול מסביב לעולם בזמן ובתקופה הנכונה.

אז, איך כרטיס מסלול מסביב לעולם עובד, וכמה זה יעלה? מדריך – המסתמך בין היתר על מאמר שפורסם באתר השוואת הטיסות skysacaner.

מהו כרטיס טיסה מסביב לעולם (RTW)?

כרטיס מסביב לעולם - כרטיס טיסה מסביב לעולם

כרטיס טיסה מסביב לעולם. הכיוון מערב – או מזרח..

כרטיס מסביב לעולם מאפשר ליצור טיול מותאם אישית, עם מספר גדול של עצירות, כאשר לרוב, עליכם להקפיד לנוע באופן קבוע – מערבה, או מזרחה, עד שתשלימו את הקפת כדור הארץ. בנוסף, לרוב כרטיס מסביב לעולם מוגבל למימוש בתוך שנה אחת. אין כמובן כמעט חברות תעופה שמסוגלות להציע לכם מסלול מסביב לעולם, אבל בשל הבריתות השונות – מי שמחזיק כרטיס נוסע מתמיד, יודע על מה מדובר, ניתן לרכוש לרוב כרטיס של אחת מאותן בריתות וליהנות מכל חברות התעופה החברות בברית.

שלוש הבריתות הגדולות המציעות כרטיס מסביב לעולם הן: OneWorld  (עם Global Explorer ו-oneworld Explorer), ברית Star alliance וברית Skyteam.

בסקיי סקנר בדקו את הכרטיסים שמציעות הבריתות העיקריות. יש עוד כמה אפשרוית מעבר להן. כדאי כמובן לבדוק אילו חברות חברות בכל ברית, כדי לראות לאן ניתן באמת להגיע:

oneworld Explorer מאפשר במסגרת הכרטיס 16 קטעי טיסה ו-5 עד 7 עצירות.

Global Explorer -מאפשר 16 קטעי טיסה

Star alliance – בין 2 ל-15 עצירות.

World Journey – עד 15 עצירות.

World Discovery/Plus – עד 6 עצירות, חייב לכלול את אוסטריה או ניו זילנד.

World Walkabout – עד 7 עצירות.

Great Escapade – ללא הגבלה.

 

אז מה ההבדל בין הכרטיסים?

  • עצירות לעומת קילומטראז: כמה בריתות ייתן לך מספר מרבי של עצירות, בעוד שלאחרים רק אכפת המרחק הכולל.
  • כיוון הנסיעה: רוב הכרטיסים דורשים שטיסה ברציפות באותו כיוון ויאפשרו רק לך לחצות את האוקיינוס ​​האטלנטי ואת האוקיינוס ​​השקט פעם אחת. חלקם אפילו דורשים את זה: עם כרטיס נסיעה עולמית, אתה צריך לעשות אחד טרנסאטלנטי טיסה אחת הטיסה. כרטיסים אחרים הם קצת יותר גמישים ומאפשרים לך לחזור פעמיים על יבשות (אבל לא האוקיינוסים). את המחיר הנמוך ביותר בדרך כלל שווה את כמה קילומטרים, אז תנסה להימנע backtracking אלא אם כן אתה באמת צריך.
  • הגבלות נסיעה: זה משתנה לכל כרטיס, אז לבדוק את זה קטן להדפיס. כרטיסים מסוימים מתעקשים על “מינימום שהייה”. לדוגמה, עם גלובל אקספלורר, תוכל לחזור לנקודת המוצא רק לאחר 10 ימים.
  • שינוי טיסות: תוכניות לשנות, במיוחד כאשר אתה הזמנת נסיעות עד כה קדימה. רוב כרטיסי RTW הם גמישים יאפשר לך לשנות את הזמן של נסיעות בחינם, אבל הם יגבו עבור שינוי היעד – בדרך כלל סביב 125 $.

 

מתי הוא הזמן הזול ביותר לטוס?

שלא כמו הזמנת חברות תעופה אחרות המשתנות עם הזמן, המחירים של כרטיסים מסביב לעולם די יציבים. רוב הבריתות מאפשרות לקבל הצעת מחיר מראש עבור המסלול כולו. אפשר לשחק עם תאריכים ויעדים ולראות איך זה משפיע על המחיר.

כמובן, שכאשר אתם מזמינים כרטיסים בודדים – מנקודה לנקודה, למועד יש השפעה גדולה יותר.

איך אני יכול לחסוך כסף על כרטיס טיסה מסביב לעולם?

הזמן את הכרטיס שלך לפחות ארבעה עד שישה חודשים מראש במחיר הטוב ביותר. כרטיסים גם להשתנות במחיר בהתאם לעיר להתחיל שלך, אז אתה יכול לחסוך על ידי החל במקום אחר מאשר את שדה התעופה בבית. לדוגמה, זה יכול להיות זול יותר להתחיל את הנסיעה במדריד ולא בלונדון. אתה עדיין צריך להגיע וממנה העיר זול, אבל אם אתה יכול לעשות את זה על חברת תעופה תקציב, החיסכון הפוטנציאלי יכול יותר מאשר לכסות את העלות.

הפיכת חניות ביניים לעצירות, יכולים לתת יותר משמעות לכרטיס.

ניתן גם בחלק גדול מהכרטיסים, להוסיף עוד קילומטרים במהלך הטיול, וכך להאריך אותו.

האם אני צריך כרטיס יציאה לפני הנחיתה בכמה מדינות?

אכן, במקומות מסוימים, צריך לספק הוכחה על תאריך היציאה שלך (כולל כרטיס) כדי לקבל אשרה בכניסה. חשוב לבדוק את הנושא מראש כדי שלא להיות מגורש מיד בכניסה.

מה עדיף, כרטיס מסביב לעולם או הזמנת טיסות נפרדות לכל יעד?

כרטיס עבור מסלול מסביב לעולם עדיף אם:

הנסיעה שלך היא פחות משנה
אתה לא מוטרד על טיסה עם חברות תעופה תקציב (כמו Ryanair או AirAsia)
יש לך תוכנית נסיעה קבועה
אתה קונה כרטיסים בשם קבוצה או משפחה
אתה חלק מתוכנית טייס תכופים ולאסוף מיילים ו perks

שקלו כרטיסים נפרדים אם:

הנסיעה שלך ארוכה משנה
אין לך תוכנית קבע עדיין
אתה רוצה לטוס באמצעות חברות תעופה התקציב היכן שניתן
אתה לא חלק מתוכנית נוסע מתמיד
אתה עושה הרבה נסיעות יבשתי
אתה רוצה להיות גמיש יותר
כרטיס מסביב העולם חוסך בגסות כשליש מעלות הכרטיס, אבל זה שווה לבדוק את שתי האפשרויות. אם יש רגליים אתה יכול לעשות עם חברות תעופה תקציב, אתה יכול לחסוך יותר כסף ככה.

מהו הכיוון הטוב ביותר לטייל ברחבי העולם?

לגמרי תלוי בך, אם כי נסיעה מערבה נוחה יותר בכל הנוגע לג’ט לג.

זה רעיון טוב יותר לתכנן את הכיוון שלך על בסיס תנאי מזג האוויר בכל היעדים שלך. אתה כנראה לא רוצה להכות את הודו באמצע המונסון. באופן דומה, אם אתם מתכננים הדגשה עונתיים, כמו לחוות פריחת דובדבן ביפן (אפריל) או צפייה בלוויתנים בדרום אפריקה (יוני עד נובמבר), יהיה עליכם להיות שם בזמנים ספציפיים בשנה, כך שזה ישפיע בחירה שלך.

זכור כי אנשים אחרים עשויים לקבל את אותו רעיון. רוב הנוסעים האירופיים מתחילים באסיה. כמובן שאם תחליטו ללכת נגד הזרם ושלא בעונות החמות, תוכלו לחסוך בעלויות הכרטיס והשהיה.

 

 

הוסף תגובה