נתבג – הכל על נמל תעופה בן גוריון

נתבג, הלו הוא שדה תעופה בן גוריון, הוא נמל התעופה הראשי של ישראל. אם אתם נמנים על מאות אלפי הישראלים המתכוונים לפקוד אותו בשבועות הקרובים במסגרת נסיעה לחו”ל, אנו מגישים לכם כאן מדריך אלטרנטיבי שיוכל לחסוך לכם זמן ואפילו יאפשר לכם לשוטט בנחת בחנויות הדיוטי פרי של סקאל, באג והזכיינים האחרים.

נתבג – ברוכים הבאים

נמל תעופה בן גוריון הוא, למרות שאנחנו אוהבים להשמיץ, שדה תעופה מודרני המשרת מדי שנה קרוב ל- 10 מיליון נוסעים. מאז הושק טרמינל 3 המודרני, הועלו לא מעט טענות של נוסעים ושל גופים אחרים העושים שימוש בנמל, על גודלו, על משך הזמן הנדרש לבצע את הליך הבידוק וכפועל יוצא, על הזמן הקצר יותר שנותר להנות מחנויות הדיוטי פרי.

בכל מקרה, כדאי שתדעו, בניגוד למנהג הישראלי, אין חובה להגיע 3 שעות לפני הטיסה, גם שעתיים וחצי או אפילו שעתיים, יספיקו לכם להשלים את התהליך בזמן. כמובן שאם אתם מוכרחים לשוטט שעה וחצי בדיוטי פרי, תקדימו..

בנוגע למשך הנסיעה – נתב’ג ממקום במרחק של כ- 20 דקות נסיעה ממרכז תל אביב – על האילון וכ- 30 דקות מהכניסה לירושלים. הערכו בהתאם וכמובן קחו בחשבון פקקים, אם אתם צריכים להגיע לשדה בשעות הבוקר – בעיקר בין 7 וחצי ל- 9.

אל על והאחרים

אם אתם אכן עוברים בשערי נתבג, הרי שקיים סיכוי לא קטן שאתם מסתייעים בשירותי המוביל הלאומי – אל על. לטיסה בחברת אל על יש לא מעט יתרונות, החל משעות טיסה מועדפות ועמדות צ’ק אין רבות. מצד שני, כל מי שעבר את החוויה של עמידה בתור בדלפקי אל על בשעות הלחץ – בעיקר בשעות הבוקר בתקופת הקיץ, לא זוכר זאת כחוויה נעימה.

לכן, בעיקר בתקופות הלחץ, מומלץ לעשות 1 משני הדברים הבאים:

שירות טרום טיסה

חברת אל על מאפשרת לנוסעיה להגיע למשרדיה באיזור רכבת מרכז בתל אביב, או להזמין בתשלום נציג של החברה לביתכם, כדי שזה יבצע את הבידוק ויקח את המזוודות. כך, תגיעו כאשר כבר עברתם את השאלון ויש לכם כרטיסים למטוס ותדגלו ישירו לשלב בדיקת הדרכונים. העלות למשפחה היא כ- 100 דולר, אבל כאשר יהיו כאלה שיעידו שזה שווה כל אגורה, במיוחד בתקופת השיא.

צ’ק אין מוקדם

כאן מדובר על צ’ק אין חלקי, שבמסגרתו תבצעו רישום באתר החברה, עם מספר הכרטיס שכבר בידכם. כך תוכלו גם להזמין את המושבים שאתם רוצים, מבלי להדחק בתור וגם להרשות לעצמכם להגיע מאוחר יותר לשדה. אגב, חוץ מחברת אל על יש עוד כ- 15 חברות המאפשרות לבצע את תהליך טרום הטיסה ובהן אליטליה, אייר פרנס, לופטהנזה, קלמ, קוריאן אייר, בריטיש איירוייס, דלתא ועוד.

ביקורת דרכונים

לאחר השלמת הצ’ק אין, ממשיכים לעמדות משטרת הגבולות – לצורך ביקורת דרכונים. שימו לב, יש עמדות שונות למחזיקי דרכון ישראלי ולמחזיקי דרכון זר. עוד שירות של נתבג שכדאי לשקול אם אתם טסים מספר פעמים בשנה, הוא הרשמה למערכת הביוטמרית – עמדות שבהן אתם נדרשים להניח את כף ידכם והמערכת מזהה אתכם על פי טביעות האצבעות שלכם. לרוב, השירות הביומטרי מקצר את זמן העמידה בתור, אבל חשוב לזכור שממילא, לרוב לא תעמדו יותר מדקות ספורות בביקורת הדרכונים ולכן לא מדובר בשירות שאי אפשר לוותר עליו.

באג דיוטי פרי

אחרי שעברתם את בדיקת הדרכונים, ממתינה לכם צעדה לא קצרה במורד השדה, עד לכיכר הגדולה שמסביבה חנויות הדיוטי פרי של השדה: ג’יימס ריצ’רדסון המוכרת אלכוהול, בשמים, תמרוקים ושוקולד, סקאל דיוטי פרי שלאחר שהפסידו את מכרז האלקטרוניקה מתרכזת כיום במותגי האופנה שלה והכוכב החדש בבלוק – באג דיוטי פרי, המחזיק את חנות האלקטרוניקה הגדולה, המציעה מכשירי חשמל, מצלמות וכו’.

אם אתם מתכוונים לבצע קניות פטורות ממכס, כנסו כמובן לעמודי הדיוטי פרי שלנו, שם תגלו כי ייתכן שבנוגע לחלק מהמוצרים כדאי להתאפק לדרך חזור לדיוטי פרי במדינה אליה אתם נוסעים, או לדיוטי פרי של המטוס. יחד עם זאת, ישנם בהחלט מוצרים רבים שזולים יחסית – בוודאי למחירים בישראל וכמובן שאין לדיוטי פרי מתחרה בנוחות, בזכות שירות הפטור ושמור המאפשר לכם לקנות בהלוך ולאסוף את הדברים רק בחזור.

לפני שאתם מתלהבים, כדאי רק לבדוק מראש לאיזה שער תצטרכו להתייצב לצורך העליה למטוס וחשוב גם להיות קשובים – לא חייבים כמובן להתייצג לטיסה בקריאה הראשונה, אבל לא להגזים..

טיסה נעימה

קישורים נוספים:

לוח המראות ונחיתות

אתר רשות שדות התעופה

סקאל דיוטי פרי

6 תגובות

הוסף תגובה