קבאנה דו קומבל עד קורמיור – סובב מון בלאן – יום 4

קורמיור היא עיירת סקי איטלקית בחורף ואחת העצירות הנעימות במסגרת סובב מון בלאן. לכן, היום הרביעי של הטרק הוא יום עם סוף מפנק – סוף סוף עיירה אמיתית, עם בתי מלון, מסעדות, פאבים, חנויות וגם אפשרות לכביסה חיצונית.

זהו בעיקר יום במגמת ירידה. גם הוא, מן הסתם, יש טיפוס – של 460 מטרים. אם אתם מתחילים מריפוג’יו אליזבתה, תרדו עד סוף היום 1,560 מטר ותצעדו בסך הכל 18 קילומטרים – תלוי במיקום המלון כמובן.

הדרך אל צ'קרואיוט ומשם עד קורמיור

הדרך אל צ’קרואיוט. סובב מון בלאן

אם התחלתם את היום בקאבנה דה קומבל – כמונו, כבר חסכתם 3.5 קילומטרים וירידה של של 227 מטרים.

מקאבנה דה קומבל  יש למעשה אפשרות לקצר משמעותית – להמשיך ללכת בואדי, בשביל הרחב שהוא למעשה כביש. ניתן אפילו לקחת תחבורה ציבורית או טרמפ ולהגיע לקורמאיור.

נוף אל מונט בלאן, בדרך אל קורמאיור. צילומים: אתר טייל

נוף אל מונט בלאן, בדרך אל קורמאיור. צילומים: אתר טייל

אבל, השביל הרשמי של TMB מטפס לכיוון אתרי הסקי של קורמיור, אל פלאן צ’קרואיוט (plan checrouit) – שם ממוקמים גם הכבלים של אתרי הסקי של קורמאיור, שיכולים בעונה – ביולי אוגוסט, לקצר את הירידה ולקחת אתכם ישירות אל קורמאיור.

הטיפוס מקאבנה דה קומבל הוא טיפוס די אגרסיבי, אל הנקודה הגבוהה של היום – מונט פאברה ספאר (mont favre spur). בדרך לשם, מימינכם, מעבר לעמק, תיהנו מהנופים המרשימים ביותר של המונט בלאנק שראיתם עד כה בטרק. הפסגה הלבנה והמצוקים הגבוהים שסביבה, הם תצפית מרהיבה, אם היה לכם את המזל ליפול על מזג אוויר בהיר.

זהירות, תהום בדרך אל קורמיור איטליה

זהירות תהום. שלט בדרך אל קורמאיור

משם ממשיכים בשביל העילי, עד שמגיעים אל ריפוג’יו מייסון ויאל  (Rifugio Maison Vieille), מקום מצויין לאכול ולשתות משהו טוב לפני שממשיכים – או בירידה בעזרת רכבל – שוב, בסוף יוני, הרכבל עדיין לא פעיל ולכן אין דילמה, או – בירידה חדה של כשעה וחצי עד לתוך קורמאיור, למקלחת ולגלידה. הרחוב הראשי של קורמיור מציע מבחר גדול של מסעדות, פאבים ובתי קפה. זו אולי לא העיירה המרתקת בעולם, אבל בודאי שנעימה יותר מרפיוג’ מבודד על אם הדרך, לכן מומלץ לנצל את ההפוגה למנוחה ואולי גם כביסה ועוד סידורים.

הוסף תגובה