סידני אוסטרליה: גלישה, רוגבי ואופרה

העיר סידני אוסטרליה, היא במידה רבה גרסה – משופרת – של תל אביב. למרות שהיא אינה עיר הבירה, היא ללא ספק המטרופולין הגדול והמרכזי של המדינה-יבשת. כ-20 מיליון אוסטרלים פזורים על פני היבשת חלקם הגדול לאורך רצועת החוף המזרחית, כאשר בסידני עצמה מתגוררים למעלה מ- 4 מיליון אוסטרלים – המדברים את השפה המקומית – לטענתם מדובר באנגלית, אבל הסלנג, המבטא ולעתים גם הבירות המקומיות, גורמות לחלק גדול מהמילים ללכת לאיבוד בדרך הקצרה מהפה אל האוזן.

כמו תל אביב, גם סידני אוסטרליה היא עיר העסקים המרכזית, עם דאון טאון שוקק, יש לה חופים ארוכים, עם מרינות (כאלה עם סירות, לא ההיא מהישרדות), גולשי גלים ויפים ויפות על החוף. אבל, בניגוד לתל אביב המהבילה, סידני היא אחת הערים היפות בעולם, עם כמה מבנים מרשימים, שכונות מגורים נאות וכמובן בעיקר המפרצים והאיים לאורך מפרץ סידני שהופכים אותה לגן עדן לחובבי הים.

מתי להגיע לסידני?

עונות השנה בסידני, בחצי הכדור הדרומי, הפוכות מאשר אצלנו והאקלים באופן כללי דומה לזה של תל אביב. כך, שאם אתם מתגעגעים ללחות של מישור החוף בחודש דצמבר, טיסה לסידני תעשה עבורכם את העבודה. אחרת, התקופה הנעימה ביותר לביקור בעיר היא הסתיו המקומי, כלומר החודשים מארס עד מאי. יחד עם זאת, מכיוון שמדובר בעיר, אפשר ליהנות ממנה בכל ימות השנה, עם הפאבים, המסעדות הטובות, דוכני נקניקיות, שדירות הקניות והטבילה בים.

חופשה בסידני – אטרקציות ליומיים שלושה

חוף בונדי: לעיר יש חופים רבים, אבל חוף בונדי הוא אחד המפורסמים והיפים שבהם. החוף עצמו אינו גדול, הוא בנוי על מפרץ וחוץ מהחול הלבן והשחייה, אפשר ליהנות בו בחלק מהימים גם מרוכבי סקייטבורד ורולר נועזים, הבודקים את המגבלות על הרמפה הגבוהה. אם אתם כבר מגיעים לחוף, אפשר גם לעלות ברחוב הול ולהגיע לבניין מועדון הכח – המועדון של הקהילה היהודית הגדולה של העיר. אולי תוכלו למצוא משקיע לסטארט אפ, על משחק שח מט או כוס קפה.

בית האופרה של סידני: לדעת רבים בית האופרה היפה בעולם. המבנה הייחודי, בצורת קונכייה, ממוקם על שפת המפרץ ואם החלטתם שאתם רוצים להתנסות לפחות פעם אחת באופרה, זו אחת החלופות הטובות. ניתן להשיג כרטיסים בקופות גם בערב המופע, לעתים למקומות מוזלים ביציע. שימו לב, בחלק מהמקומות הזולים, אין כמעט תצפית על הבמה, כך שתבלו את הערב בהאזנה ובצפייה בעיצוב הארכיטקטוני היפה כשלעצמו.

בית האופרה של סידני אוסטרליה

בית האופרה המפורסם של סידני אוסטרליה

מפרץ סידני: מחוץ לבית האופרה נמצא החלק המרכזי המפרץ, המשקיף גם לגשר המפורסם. המפרץ הוא המקום לטייל ברגל, ליהנות מהנוף ותצפית לעבר בית האופרה, וכמובן גם לאכול באחד מדוכני הנקניקיות הרבים. מהמפרץ אפשר גם לצאת לשיט באזור.

רובע קינגס קרוס: רובע החטאים המיתולוגי של העיר. בסיור באזור אפשר כמובן לראות את מועדוני החשפנות ודיסקוטקים אפלים, אבל לצדם, התפתחו בשנים האחרונות גם בתי קפה ובסידני גאים בכך שהרובע, שנחשב בעבר למרכז סמים ופשע, הפך כיום לאזור תיירותי לגיטימי. אבל עדיין, אם אתם מתעקשים להגיע לשם בלילה, מומלץ מאוד להסתובב בקבוצות..

משחק רוגבי: הספורט הלאומי של אוסטרליה הוא הרוגבי, כאשר ברחבי המדינה מתנהלים למעשה שני משחקים נפרדים. הרוגבי המוכר יותר – אותו אפשר לראות למשל באליפויות העולם ובו אוסטרליה נחשבת לאחת מהמעצמות ולצידו – הגרסה האוסטרלית הייחודית, עם המגרש העגול, התוצאות האסטרונומיות והחוקים המעט מוזרים.

בכל מקרה, אם אתם מגיעים לסידני בעונה, אל תוותרו על החוויה של ללכת לאצטדיון עם עוד כמה עשרות אלפי מקומיים. לא חשוב באיזה מהמשחקים תבחרו, זו תהיה אחת החוויות הנעימות שלכם מהטיול.

סידני אוסטרליה – איך להגיע?

טיסות ישירות לסידני אוסטרליה – אין בנמצא, בשל המרחק הגדול. לרוב מדובר בטיסה עם עצירת ביניים במזרח הרחוק. טיסה לדוגמא היא מתל אביב לבנגקוק או להונג קונג, בטיסה ישירה של אל על – כ- 11 שעות. משם טיסה לסידני תמשך 9 שעות נוספות. מחיר טיסה לסידני, נע בסביבות 1,600-1,800 דולר. לחצו כדי לקרוא עוד על טיסות לאוסטרליה

הוסף תגובה