סיציליה – עולם ומלואו שעתיים מישראל

האי האיטלקי סיציליה הוא אחד הפנינים הנסתרים של איזור הים התיכון. מקום שאינו מתוייר באופן סדיר ומציע אפשרויות רבות למטייל בקיץ וגם בחורף. מקום אידיאלי לטיול של שבוע ברכב

סיציליה היא אי גדול, השייך לאיטליה, אבל בהחלט אינו דומה למקומות כמו רומא, מילאנו, או טוסקנה. האי סיציליה הוא חלק מהדרום המחוספס יותר, עם סיפורי המאפיה, כפרי הדייגים, עצי הזית והכרמים. אבל, באופן מפתיע אולי, גם עם כבישים איכותיים, מלונות בוטיק ואפילו אתר סקי מרשים, המזדקר בליבו של האי.

היתרון של סיציליה הוא בין היתר בכך שאפשר לבצע באי טיול היקפי נוח, בן שבוע, אבל גם זריז יותר אם תרצו, בין כפרים, אתרי ארכיאולוגיה מרשימים, מסעדות פסטה איכותיות ולא יקרות וגם טיול בעקבות אגדות הסנדק.

יעדים מומלצים באי סיציליה

כמעט בכל כפר שתעצרו, תוכלו להעביר שעות בנעימים עם אוכל ויין ושיחות עם זקנים מקומיים.

הנה בכל זאת רשימת אתרים מומלצת:

פלרמו – העיר הגדולה, עם בית אופרה וכנסיה מפורסמים, שוק סואן ואווירה. ככל הנראה תעבירו שם לפחות יום – בנחיתה או בהמראה.

מרסלה – כפר דייגים במרחק לא גדול מפלרמו, וגם מקום שבו מיוצר יין מפורסם הקרוי על שם העיר.

אגריגנטו – כפר שבו שוכן אתר ארכיאולוגי חשוב ומרשים – מקדש יווני השמור באופן מעורר פליאה

הניה – Enna – עיירת הרים מקסימה, בליבו של האי, צופה על חלקים רבים של האי, מציעה תצפית מרשימה על הר הגעש הפעיל אתנה וקרובה גם לאתר הסקי הפופולרי הפעיל בסיציליה.

טאורמינה – עיירת נופש מפורסמת, אליה מגיעים מכל רחבי איטליה. על טאורמינה תוכלו לקרוא כאן

קטניה – העיר השניה הגדולה של האי. גם כאן שדה תעופה ואפשר לשלב טיול מעגלי שמתחיל בפלרמו ומסתיים כאן, או להיפך.

טיסות לסיציליה

למרות שסיציליה קרובה לישראל – קצת יותר משעתיים בטיסה ישירה, הרי שלרוב טיול באי סיציליה, יחייב אתכם להגיע בטיסה עם עצירת ביניים – דרך רומא, או דרך מדינה אירופאית אחרת. בעונת התיירות, אפשר למצוא מדי פעם צ’רטרים מישראל אל סיציליה – אל פאלרמו, או קטניה.

טיסה אל סיציליה דרך רומא, תארוך בדרך כלל 7 או 8 שעות, כולל עצירת הביניים. אבל, בהחלט אפשר וכדאי לשקול בהלוך או בחזור, עצירת לילה בבירה האיטלקית.

הוסף תגובה