עליה למטוס עם בקבוק נוזלים

רכשתם בקבוק ויסקי משובח, או קרם לחות יוקרתי. האם תוכלו בכלל להעלות אותו למטוס, או שתאלצו להשאיר אותו מאחור? תקנות הבטיחות החדשות, בעקבות החשש מאירועי טרור, שינו את כללי הרכישה והציוד שמותר לעלות לטיסה. אז מה אפשר לעלות ואיפה לקנות? לפניכם הכללים.

הכלל הבסיסי ביותר והראשון שצריך להנחות אתכם במרבית המקרים הוא שאם אתם רוכשים משהו בדיוטי פרי, תוכלו להעלות אותו איתכם בטיסה. מבדיקה שערכנו ביולי 2009, יש 4 מקרים חריגים: ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד. שם יאפשרו לכם לעלות רק עם 100 סמ”ק של נוזלים לטיסה, גם אם הבקבוק הוא מהדיוטי פרי.

בכל מקרה, במידה ואין אפשרות כזו – על המוכר בחנות הדיוטי פרי לעדכן אתכם. כאשר אנו כותבים חנות דיוטי פרי, הכוונה היא רק לחנויות דיוטי פרי בשדה התעופה או במטוס – דיוטי פרי של חברת התעופה. חנות פטורות ממכס בעיר, הן סיפור אחר.

הנימוק הוא כמובן בטיחותי – אם אתם רוכשים בקבוק ויסקי משובח או קרם פנים איכותי בחנות דיוטי פרי, המוצר נארז ועל החנות להעביר לכם את המוצר לשער – רגע לפני העליה למטוס. אז גם בחברת התעופה יודעים כי המוצר נרכש במקום, כאשר חנות הדיוטי פרי היא תעודת היושר שלכם וברור שאין לכם בתוך הבקבוק חומרים כימיים שיאפשרו לכם לרקוח פצצה מעל האוקיינוס.

שליחת בקבוק יחד עם המזוודה

אבל, חשוב לדעת – העניינים מסתבכים אם מדובר בטיסה לא ישירה. לדוגמא, אם אתם טסים ללוס אנג’לס דרך פריז, תוכלו להעלות את הבקבוק אתכם כפי שתואר, בטיסה מתל אביב, אבל ברגע שתצאו בשדה התעופה שארל דה גול, הבקבוק כבר לא יהיה סטרילי ולא תוכלו להעלותו שוב בטיסה הבאה מפריז אל לוס אנג’לס.

אבל, לפני שאתם משתכנעים לרכוש את הסחורה רק בחנות הדיוטי פרי בשדה, או על המטוס, חשוב שתדעו שיש גם פתרון לרכישה של מוצרים נוזליים בעיר, אבל יש לכך גם סיכונים, אם אינכם מומחים לאריזה. הפתרון הוא שליחת המוצרים – בקבוק שתיה, בושם יוקרתי או כל נוזל אחר, יחד עם המזוודות ולא בתיק היד שלכם. כך, תפרדו מהבקבוק בשלב הצ’ק אין ותקבלו אותו על המסוע שתגיעו ליעד, שוב – מומלץ רק למי שבטוח מאוד באיכות האריזה שלו.

אין תגובות

הוסף תגובה

tayal

FREE
VIEW