עמלות שימוש כרטיס אשראי בחו”ל

נוסעים לחו”ל ולוקחים את כרטיס האשראי כגיבוי. כמה יעלה לנו להשתמש בו? מתברר שלא מעט.
לא רק שיחות סלולריות מחו”ל עולות הרבה כסף, גם שימוש בכרטיס אשראי. כאשר אנחנו עושים קניות באמצעות כרטיס אשראי בחו”ל, אנחנו סופגים עמלות המרה שהופכות את העסקה בפועל ליקרה יותר מאשר המחיר הנקוב, בשל עמלת המרה, לעתים כפולה, וכן שימוש בשער טוב פחות מאשר השער היציג.

עמלת המרה כפולה על שימוש בכרטיס אשראי בחו”ל

הנה דוגמא לשימוש בכרטיס ויזה לאומי – המצב אצל האחרים אינו שונה משמעותית:
ויזה העולמית עובדת לפי דולרים. כך, שאם אתם מבצעים רכישה במדינה שבה המטבע אינו דולר, למשל באירופה, ישנה המרה מיורו לדולר ואחר כך המרה נוספת מדולר לשקל. בסופו של דבר אתם משלמים על ההמרה הכפולה – עמלה של 2% מהעסקה. ויתרה מזאת, שער ההמרה בישראל לעסקה, אינו לפי השער היציג, אלה לפי שער המכירה של בנק לאומי ביום העסקה. למשל, ביום 23.2.2012, שער הדולר היציג עמד על 3.752 ואילו שער המכירה בבנק לאומי הוא 3.7857, כלומר מדובר על 0.9% אחוז נוספים בעמלה האפקטיבית.
כאשר אתם עושים שימוש בכרטיס אשראי ככספומט בחו”ל, גם כאן, תשלמו את אותה עמלת המרה בנוסף לדמי השימוש. בכרטיס לאומי ויזה לדוגמא, התשלום החד פעמי, בנוסף לעמלה, הוא 4 דולר.
כלומר, אם תרצו למשוך לדוגמא בכספומט באנגליה 400 שקלים, שהם כ- 100 דולר, תשלמו עבור המשיכה עמלה של כ- 23 שקלים.
אגב, חשוב לזכור שהכללים הללו תקפים גם כאשר אתם מבצעים רכישה דרך אתר אינטרנט מחו”ל. גם שם יחולו אותם הכללים, כאילו רכשתם בפועל מוצר במדינה שבה פועל האתר.

2 תגובות

  1. צוות טייל

הוסף תגובה