ריף האלמוגים הגדול

great barrier reef

חובבי הצלילה והשנירקול בישראל, גדלים על האתוס של הים האדום וחופי סיני. האוסטרלים – הגרים ביבשת הדרומית, גדלו על ריף האלמוגים הגדול – great barrier reef, שנחשב בעיני רבים לאתר התת המימי הטוב בעולם.

באוסטרליה גאים במיוחד בעובדה שהריף (או בעברית תקנית – שונית) – שאורכו כ- 2000 קילומטרים, הוא הדבר החי היחיד שניתן לראות מהחלל (אם אתם תוהים – בפעם הבאה שתתקעו בחי צומח דומם בלי בעל חיים ב-א’, מותר לרשום אלמוג).

צלילה במי האוקיינוס הצלולים באזור הריף, תגלה לכם ספארי אמיתי, עם 400 סוגים של אלמוגים – המרכיבים למעשה כמה אלפי שוניות המתחברות לשונית הגדולה, 1,500 סוגי דגים כולל כמובן כרישים וקרוב ל- 4,000 סוגים של רכיכות, שמתברר שנפוצות לא רק אצלנו.

מיליוני תיירים מגיעים מדי שנה לריף, הממוקם ממזרח לחופי אוסטרליה, בחלקה הצפוני הטרופי. הנהירה הגדולה, למרות הדרך הארוכה והמורכבת, נעזרת גם ברוח הגבית של בחירת האתר בעבר, על ידי רשת cnn כאחד משבעת פלאי העולם של הטבע העולמי.

צבי ים

המבקרים באזור, בוחרים בבית מלון באחת העיירות הממוקמות על חופי קווינסלנד – המחוז שממנו יוצאות ההפלגות לכיוון הריף. בכל אחת מאותן ערים תמצאו תיירות המכוונת בעיקר לריף הגדול: בתי ספר לצלילה המציעים קורסים או טיולי ספארי צלילה – של יום או מספר ימים, מסעות שיט בעקבות בעלי החיים של האזור, כולל צבי ים ענקיים, פרות ים ולווייתנים. בשיט, בין 900 האיים הפזורים במתחם, תוכלו לבחור אם להישאר על הסיפון, או לזנק בתחנות העצירה לשנירקול. פעילויות אחרות הן יציאה עם סירות דיג וכמובן ספורט ימי אחר כמו גלישת גלים.

כרישים – לא מה שחשבתם

אגב, בניגוד לאגדות על מספר קורבנות כרישים מדי שנה, הפעם האחרונה שבה היתה תקיפת כריש שגרמה לאובדן חיים לאורך חופי קווינסלנד, לפי נתוני אוניברסיטת פלורידה המרכזת נתונים עולמיים, היתה בשנת 2006. כמובן שעל כל מטייל להחליט בעצמו האם מדובר בסטטיסטיקה מעודדת או מדאיגה.

לאזור יש מה להציע גם בחלקו היבשתי. צפון אוסטרליה שונה מאוד מהערים הגדולות והמערביות סידני, מלבורן ואפילו בריסביין – בירת קווינסלנד. במרחק לא רב משם, הטריטוריות הצפוניות, מה שאולי הקורא יזהה כארץ קרוקודיל דנדי – אפשר למצוא ג’ונגלים סבוכים, תניני ענק ובעלי חיים אחרים. נסיעה של מספר שעות מזרחה, תביא אתכם היישר אל מרחבי המדבר האוסטרלי (אותו מדבר מ’פריסיליה מלכת המדבר’, שהקדים את מלכת המדבר הישראלי בכמה שנים..).

בשל מזג האוויר הטרופי, ניתן כמובן להגיע לריף במשך כל השנה. אם אתם מתכוונים להמשיך לטייל גם באזורים אחרים באוסטרליה, מומלץ להעדיף את חודשי הסתיו והחורף הישראלים, שכן אלו חודשי האביב והקיץ האוסטרלי – בשל מיקום היבשת בחלקו הדרומי של כדור הארץ.

הוסף תגובה