שטרסבורג אטרקציות – שטרסבורג עם ילדים ולבד

שטרסבורג עם ילדים יכולה להיות מקום נפלא לטיול של יומיים או שלושה. כל מטייל ימצא בעיר שטרסבורג אטרציות לכולם – אוכל, יין, בירה, שיט, עיר עתיקה יפהפיה ועוד. מסלול טיול לאיזור צרפת הקטנה בשטרסבורג. כולל מפת אטרקציות

שטרסבורג היא עיר גדולה – העיר המרכזית של מחוז אלזס, על גבול גרמניה. ככזו, קל ומומלץ מאוד להגיע אליה, גם אתם מטיילים באיזור היער השחור בגרמניה – מצידו השני של הגבול. זו עיר אוניברסיטאית נעימה מאוד, עם רכבת תחתית נוחה, אבל עיקר העניין לתיירים מתרכז בסופו של דבר למרכז העיר, התחום בנהל המתפצל, ובעיקר ברובע אחד בתוכו – צרפת הקטנה, רובע שהוא אי שנוצר מפיצול של נהר האיל ל-4 יובלים. בכל מקרה, בכל האיזור התחום בנהר האיל – אפשר לטייל רגלית.

המרחק בין הרובע הצרפתי ואיזור סכר ואובן שממוקם ברובע, עד קתדרלת נוטרדם המפורסמת, הוא לא יותר מקילומטר, של שיטות נעים בסמטאות ולאורך התעלות, כאשר 2 הכיכרות העיקריות של העיר – כיכר קלבר וכיכר גוטנברג שליד הקתדרלה, גם כן נמצאות בקירוב לאורך אותו מסלול.

למרות שמדובר בעיר רומנטית, יש סיכוי גדול שתתורו את שטרסבורג עם ילדים, במיוחד אם אתם בחופשת הקיץ. סקרנו עבור שטרסבורג אטרקציות שמתאימות לכולם ולחלקן תגיעו ממילא – בטיול משפחתי, או זוגי. שדה התעופה הגדול של פרנקפורט, אגב, ממוקם כשעתיים וחצי מהעיר.

שטרסבורג עם ילדים – רובע צרפת הקטנה

צרפת הקטנה בשטרסבורג

רובע צרפת הקטנה, שטרסבורג

כאמור, החלק היפה והמתוייר ביותר בשטרסבורג. תחילתו בפיצול נהר האיל ל-4 אפיקים – עליהם נבנו הגשר המכוסה – פונט קובנט ומיד אחריו, בהמשך הזרימה – בראג’ ואובן, 4 מגדלי השמירה המכוסים, שנבנו כהגנה על העיר. לאחריהם, על האיים שנוצרו כתוצאה מהתפלגות הנהר, הוקמו רבעים של בורסקאים, קצבים, בעלי מפעלים שונים ועוד.

זה היה איזור התעשיה של העיר בעבר וכיום זהו הרובע היפה ביותר, שמציג את הבתים האלזסים העתיקים, ומאפשר הליכה לאורך התעלות, לגימת יין ובירה במסעדות, בתי קפה ופאבים אופנתיים, ושיט – בסירות קטנות או בשיט הפופולרי יותר, שיוצא מהרציף שליד הקתדרלה. אם אתם נמצאים במסגרת טיול משפחות בשטרסבורג, שיקלו גם את הרכבת החביבה שחונה ליד הקתדרלה ויוצאת לסיבוב ברחבי העיר העתיקה.

קתדרלת נוטרדם בשטרסבורג

קתדרלת נוטרדם בשטרסבורג היא ככל הנראה אחת הכנסיות המרשימות והיפות בעולם. במהלך המאה ה-19, במשך 2 עשורים, הקתדרלה היתה המבנה הגבוה ביותר בעולם, על 142 המטרים שלה. אחד הבילויים המומלצים, בעיקר עם ילדים, היא לטפס 330 מדרגות – עלות של כ-4.5 יורו לאדם ו-3.5 יורו לילד, במגדל הקתדרלה. הטיפוס מביא אתכם למעשה למחצית הגובה בלבד. כדי לטפס על למעלה ממש, צריך לתאם ולהזמין מראש. אבל, 330 מדרגות הן די והותר. הנוף עוצר נשימה – של העיר כולה, על בתיה, ארמונותיה וכנסיותיה, הגבעות שמסביבה וגם היער השחור.

גם בפנים קתדרלת נוטרדם מרשימה מאוד, עם ויטראז’י ענק, פסלים וציורים וגולת הכותרת – השעון האסטרונומי המרשים, בגובה 13 מטרים, שנחשב להישג מתמטיקאי גדול לזמנו.

אם לא התעייפתם, בסמוך לקתדרלה, בצד אחר של כיכר הקתדרלה, תמצאו את ארמון רוהאן, ארמון קלאסי יפה, שניתן לצפות על חצרו גם מגג הקתדרלה.

שטרסבורג אטרקציות. קתדרלת נוטרדם

קתדרלת נוטרדם נראית מכל מקום בשטרסבורג

באטורמה – שיט תעלות בשטרסבורג

אחת האטקרציות המפורסמות של שטרסבורג היא הבטורמה – שיט עם מדריך מוקלט במבחר שפות – כולל אנגלית. קלאסי כמובן לטיול של שטרסבורג עם ילדים. את השיט מזמינים מביתן הבאטורמה, הממוקמת בכיכר קתדרלת נוטרדם, בצדה הצפוני. השיט עצמו מתחיל ומסתיים על הרציף, כ-200 מטרים משם, מדרום לקתדרלה, מעבר ארמון רוהאן.

כמה טיפים חשובים לשיט הבאטורמה: בימים חמים, שיט באמצע היום עלול להיות עונש. גם החלופה של שיט באונייה מקורה וממוזגת בעייתי. מה שהצרפתים מכנים ממוזג, הוא מאוורר במקרה הטוב ואתם מוצאים את עצמכם בחממה. רצוי לבחור כבר בחלופה הלא מקורה, כך לפחות תנשמו אויר, או לבחור בשעות הבוקר המוקדמות, או לחלופין – בערב. השיט לטעמנו, מרתק בחצי השעה הראשונה, הבעיה היא שהוא נמשך למעלה משעה, והחלק השני מעט חוזר על עצמו ומתיש. העלות למשפחה של 4 נפשות – כ-50 יורו.

שטרסבורג עם ילדים. שיט תעלות

הבטורמה. שטרסבורג עם ילדים וגם לרומנטיקנים

היכן ישנים בשטרסבורג

שטרסבורג מציעה עשרות רבות של בתי מלון. אנחנו ממליצים מניסיון לבחור במלונות, או דירות המושכרות באיזור רובע צרפת הקטנה. החסרון הוא שהבתים לא נגישים לגמרי לרכבים וייתכן שתאלצו לחנות מחוץ לרובע ולצעוד עם המזוודות כמה מאות מטרים. גם כאן – מניסיון, שווה בהחלט.

הדירה שאנחנו שכרנו – מומלצת מאוד – בלב הרובע, ברחוב לה ניד דה איל המפורסם. בעלי הבית ידידותיים ביותר וסבלניים. לא לחינם התגובות בבוקינג.קום נלהבות. תוכלו להזמין ישירות מקום למלון זה, באמצעות תיבת החיפוש שלנו וליהנות מהמחיר הנמוך ביותר. כמובן שתוכלו לאחר קבלת הצעת המחיר, להמשיך מיד באתר הוטל קומביין ולקבל תוצאות נוספות באיזור.

קבלו כאן הצעה למלון בשטרסבורג
טיפ חשוב שקיבלנו ממלאני – בעלת הדירה, הוא בנוגע לחניון ארוך הטווח. החניון הקרוב יחסית של המוזיאין לאמנות מודרנית של שטרסבורג – מוזיאון ששווה ביקור אגב, הוא חניון מקורה, זול – כ-10-12 יורו בלבד ליממה ומאפשר להגיע בקלות ובהנאה לתוך צרפת הקטנה – באמצעות חציית 2 מהאטרקציות העיקריות של העיר – פונט קובנט ומיד אחריו – בראג’ ואובן. אין דרך יפה ומהנה מזו להכנס לעיר.

תגיות:

הוסף תגובה