שכונת שורדיץ’ לונדון אטקציות ומסלול של שווקים ואווירה טרנדית

שכונת שורדיץ’ בלונדון תפסה בשנים האחרונות מקום של כבוד בקרב המבקרים בעיר לונדון. אומנם ניתן למצוא בתוך שכונת שורדיץ’ לונדון אטרקציות נאות, אבל היא פופולרית במיוחד מבקרים חוזרים שלא מחפשים את אתרי החובה לתייר, אלא רוצים קודם כל לספוג אווירה אמיתית של שכונה טרנדית, אוכל טוב ולערוך קניות באותם שווקים לונדוניים מפורסמים – שכמה וכמה מהם מקובצים במרחק הליכה זה מזה בלב שורדיץ’. קבלו מסלול טיול בשכונה

מסלול הטיול שאנחנו מציעים כאן בשורדיץ’ התקיים ביום א’, אבל מרבית השווקים של שכונת שורדיץ’, כולל אלו המופיעים כאן, פועלים גם בימים אחרים. תוכלו לקרוא עליהם ועל זמני הפתיחה בטור על שווקי לונדון שכולל גם מפה מפורטת. סרטון מפורט על השכונה – בתחתית העמוד

נקודת התחלה מעולה – אם אינכם גרים בשכונה, היא תחנת הרכבת ליברפול. זו אחת התחנות הגדולות בעיר והיא נמצאת בדרום מערב שכונת שורדיץ’. מהתחנה יוצא

שורדיץ שוק אולד ספיטלפילד, בלב שכונת שורדיץ'

שוק אולד ספיטלפילד, בלב שכונת שורדיץ’

ים מזרחה, לרחוב בישופסגייט – הרחוב הראשי, שאם תרדו איתו דרומה, תגיעו עד לגשר לונדון המפורסם.

אבל אנחנו דוקא נחצה את הרחוב מזרחה, ומצפון לפאב בעל השם דירטי דיקס, נכנס היישר אל השוק הקטן – פטיקואט ליין מרקט. זהו שוק יום א’ חביב, שמציע ביגוד זול – מגרביים, דרך חולצות, שעונים ועד נעליים. השוק פתוח עד 2 בצהריים בין הרחובות מידלסקס וגלוסטון – Middlesex and Goulston.

שכונת שורדיץ’ שוק ועוד שוק

אבל, למען האמת, השוק הזה הוא רק מנה ראשונה בדרך לשווקים המעניינים יותר, כאשר מי שיבקש לבצע בשכונת שורדיץ קניות, לא יתאכזב. השוק הסמוך אליו – שוק ספיטלפילד הישן – old spitalfield, שוק מקורה ענק שניתן לבלות בו בקלות חצי יום. השוק כולל עשרות רבות של דוכני אמנים – תכשיטנים, מעצבי אופנה וטישרטים, צמחים, כובעים ועוד. לצדם, דוכני מזון מגוונים ומדליקים, שמאפשרים לסעוד בסגנון כל עדה שתבחרו, וכמובן שגם דוכני קפה, מסעדות קבע וחנויות קבועות הפועלות במתחם.

משוק אולד ספיטלפירד יוצאים מזרחה לכיוון מתחם שוק בריק ליין העצום – שוק שסביבו מסתעפים עוד שווקים מקורים שונים ומשונים, שוב – כמות גדולה מאוד של דוכני אוכל, אמני רחוב, וכמעט כל מה שתעלו על דעתכם לרכישה. בהחלט שוק שמסתכל בלבן של העיניים של שוק קמדן או פורטבלו. לאורך רחוב בריק בפרט, ובשכונה כולה בכלל, תוכלו ליהנות מיצירות גרפיטי שהפכו לחלק משמעותי ממנה. ישנם גם סיורי גרפיטי מודרכים למעוניינים.

מכיוון שביקרנו במקום ביום א’, לא ויתרנו על שוק הפרחים של רחוב קולומביה, שוק יום א’ צבעוני. השוק ממוקם מצפון לבריק ליין, ההליכה בשכונה נעימה, חוצה פאבים ויצירות גרפיטי. ניתן למצוא בקלות – פשוט לכו בכיוון האנשים הרבים החוזרים עם זרי פרחים ועציצים.

שכונת שורדיץ' לונדון אטרקציות מגוונות - תחנת קפה בשוק בריק ליין

תחנת קפה בשוק בריק ליין

אם אתם באיזור דווקא באמצע השבוע, בימים ד’ עד שבת, משעות אחר הצהריים ועד הלילה, בקרו בשוק דינרמה, מתחם אוכל סגור צבעוני ותוסס.

מכיוון שרצינו גם לחזור מתחנת ליברפול, התחלנו ללכת דרומה לכיוון רחוב בטנהל גרין, אל מתחם בוקס פארק – מתחם בן 2 קומות, שנבנו על מכולות. בקומה הרחוב תמצאו שורה של חנויות מעצבים או מזון. בקומה השניה המעוצבת – תוכלו לשתות בירה, לאכול פלאפל או מזון אחר, באחד מדוכני השתיה והאוכל הממוקמים סביב החלל המרכזי – ב-2 מתחמים.

משם ניתן לצעוד חזרה בהליכה קצרה אל אולד ספיטלפילד ואל תחנת ליברפול ולסגור יום שלם נעים בשכונת שורדיץ, אולי לגלות עוד דוכנים או חנויות שפספסתם, או לבקר בחנות אנתרופולוגי – הרשת האופנתית לעיצוב הבית. ניתן גם לתפוס במקום את הרכבת העלית, בתחנת שורדיץ’ היי סטריט.

תגיות:

הוסף תגובה