רכבת או רכב פרטי באנגליה

הרכבת באנגליה יעילה ומגיעה למקומות רבים, אבל בכל זאת – לעתים בגלל המחיר או נגישות לאיזורים ספציפיים, כדאי לשקול דווקא לשכור רכב. בהמשך קבלו מדריך לשימוש ברכבת או השכרת רכב באנגליה ומתי יש לבחור בכל אחת מהחלופות. לפני כן, הנה מנוע חיפוש השכרת הרכב של רנטלקארס, שייתן לכם השוואת ממרבית חברות השכרת הרכב הגדולות הפועלות בבריטניה.

מי שמגיע ללונדון בלבד, מסתדר ברחבי העיר בדרך כלל עם רכבת תחתית ומוניות. אבל, אם אתם מתכננים טיול גם מחוץ לבירת בריטניה, יש סיכוי סביר שתעשו שימוש גם בשירותי הרכבת הבריטית.

הרכבת באנגליה

השימוש ברכבת באנגליה הוא חלופה טובה בנסיעות בין הערים הגדולות. למשל, נסיעה ברכבת מלונדון לליברפול או למנצ’סטר – נסיעה פופולרית לחובבי כדורגל, תארך כ-3 שעות. מהר יחסית לחלופות אחרות ותוריד אתכם במרכזי הערים. מצד שני, חשוב להבין שהרכבת באנגליה יקרה, ואם אתם 3 או 4 נוסעים, רכב פרטי יהיה זול משמעותית.
ניתן לרכוש כרטיסי רכבת מוזלים – לעתים אפילו מוזלים מאוד, אבל חשוב לדעת – שבניגוד לכרטיסי נסיעה רגילים, או בתעריפים כמעט מלאים, שעליהם ניתן לקבל החזר כמעט מלא. לעומת זאת, במקרה של רכישת כרטיס מוזל – אין אפשרות לבצע שינויים או ביטולים בכרטיס. אם לא עליתם על הרכבת, הפסדתם את הכסף.
יחד עם זאת, אם אתם סגורים על מועד הנסיעה – כדאי מאוד לנצל את הכרטיס המוזל. במקרים מסויימים המחיר נמוך ביותר מחצי ולעתים קרוב לשליש המחיר. זה תלוי כמובן גם אם אתם מוכנים שלא לסוע בשעות העומס. דוגמא – נסיעה מוזלת מלונדון למנצ’סטר – 23 פאונד. נסיעה רגילה בשעת העומס – 70 פאונד!!
עוד דבר שכדאי לבדוק ברכבת – היא משך הנסיעה. אם תקחו רכבת מאספת, תוכלו לעתים לשלם על כך בעיכוב של יותר משעה בשל העצירות הרבות. הרכבת מלונדון למנצ’סטר יכולה לעשות את הדרך בשעתיים ו-50 דקות, אבל גם ב-4 וחצי שעות.

השכרת רכב באנגליה

הרכב הפרטי באנגליה בעייתי לנהג הישראלי בעיקר בשל כיווני הנסיעה. ההגה ממוקם בצד ימין והנסיעה בצד שמאל. לא תמיד קל להתרגל להסתכל לכיוון ההפוך בצומת או בכיכר. אם יש לכם נסיעות רבות מדי יום, הרכב הפרטי יכול לחסוך כסף. מצד שני, תעריפי החניה במרכזי הערים – במיוחד בלונדון אבל גם בערים האחרות באנגליה וכמובן שגם עלות הדלק, הופכות את שאלת הכדאיות ללא פשוטה.

שיקול נוסף חשוב בהחלטה בין שימוש ברכבת לבין השכרת רכב, הוא יעד הנסיעה וגם בחירת טיסות לאנגליה – ובעיקר היכן אתם נוחתים. לדוגמא, כאשר מדובר בבחירת טיסות ללונדון, אם נוחתים בלוטון ורוצים להגיע צפונה, הרכבת עלולה לקחת זמן רב מדי בשל הצורך לסוע ללונדון ומשם להחליף רכבת לכיוון צפון. במקרה של טיסות למנצ’סטר, יש חיבור נוח מהשדה לתחנה המרכזית בעיר ומשם גישה נוחה לכל ערי בריטניה כמעט.

תגובה אחת

הוסף תגובה